Zvolit si správně hlavu státu je velmi důležité, zároveň je však potřeba uvědomit si, že nás bude reprezentovat i člověk stojící prezidentovi či prezidentce po boku. Do Talku (z)lomu tedy po prezidentských kandidátech přijaly pozvání také jejich ženy.

Vznikl tak rozhovor se čtyřmi dámami, jejichž muži se ucházejí o post prezidenta republiky. S Evou Čejkovou si povídaly Dana Středulová, Monika Hilšerová, Klára Fischerová a Lilia Khousnoutdinova, ženy, které mají něco společného a přesto jsou každá jiná. Nutno podotknout, že tento díl byl natočen předtím, než byl Karel Janeček odmítnut jako kandidát.

„Už po druhém rozhovoru s kandidáty se začaly množit dotazy na manželky. Jaké jsou ony? Kdo vlastně může být ta první dáma? Nebo snad muž? Dnes je manželka prezidenta neviditelná a já vnímám, že je její role důležitá a veřejností žádaná. A tak mě těší, že mohu uzavřít rozhovory s kandidáty i rok 2022 s těmito velkými ženami,“ říká Eva k poslednímu dílu Talku (z)lomu v tomto roce.

Monika Hilšerová a Klára Fischerová již jednu zkušenost s kandidaturou svého muže mají a shodují se, že teď je to jiné. „Manžel se i přes můj zákaz do toho pustil znovu, tak jsem zvědavá, co budoucnost přinese,“ říká Monika. Podle Kláry je nyní vše takové ostřejší a často dosti nepříjemné. Pro další dvě dámy je tato zkušenost nová, ale považují ji za zajímavou. Zároveň přiznávají, že ač poznávají spoustu nového, jde o velkou zodpovědnost a je náročnější balancovat pracovní a rodinný život.

Jaká je možná budoucí první dáma?

A jak potenciální první dámy vidí samy sebe? Monika Hilšerová se jako lékařka považuje za velmi pragmatickou, Lilia je dobrodružná, pracovitá a velmi ráda propojuje různé skupiny lidí a různé světy. Usměvavá Dana Středulová se na všem snaží hledat to pozitivní a jak říká, je také velmi empatická. Podobně to má i Klára Fischerová, která pracuje pro domácí hospic a umí tedy velmi dobře naslouchat. Sama uvádí, že je pečující typ a lidi přijímá takové, jací jsou.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.
Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Co ženy prozradí o svých mužích

Jak se seznámily se svými manžely a čím je pánové zlobí, to si poslechněte přímo od nich ve videu či podcastu. My vám prozradíme, jak své muže vnímají. Řekli byste například, že takový Josef Středula je velký romantik? „Josef je velmi galantní, jako by byl ze staré školy, pozorný a vnímavý. Rozhodně je ale také pevný v názorech,“ prozradila Dana Středulová. Marka Hilšera vidí jeho žena jako velkého idealistu, který má ale jasně dané priority a silné hodnoty. Klára Fischerová o svém muži říká: „Je opravdový ve všem, co dělá a v životě je mi velkou oporou.“ Jako takový podivín bývá vnímán Karel Janeček, ovšem jeho žena ho vykresluje zcela jinak. „Karel je hodně odvážný, tvrdohlavý a když něčemu věří, že je to dobré, jde za tím. Někdy bývá excentrický, ale také je velmi upřímný a laskavý,“ prozrazuje Lilia.

Lány mají patřit všem

Všechny dámy se shodují i v tom, že by se nerady stěhovaly do lánského zámku. Jsou zvědavé, jak to vlastně uvnitř vypadá, ale rozhodně by hledaly možnosti, jak objekt i oboru více otevřít lidem. Shoda částečně panovala také v odpovědích na otázku, kdo je jim vzorem či inspirací. Jen si jejich odpovědi poslechněte, ať neprozrazujeme úplně vše. Co však prozradit můžeme, že roli první dámy považují za důležitou a uvědomují si povinnosti, které z ní vyplývají. Jsou připraveny jim dostát, ale zároveň si zachovat i prostor pro svou práci a zájmy.

Životní zlomy bývají šťastné i smutné

Snad jako pro každou ženu také pro ně se staly největšími body zlomu chvíle, kdy přivedly na svět své děti. Zlomů však bylo vícero a ne vždy příjemné. „Takovým negativním pro mě bylo úmrtí maminky. Byla jsem však ráda, že mohla odejít doma. V takových chvílích se vám úplně přeskládají hodnoty,“ přiznává Dana Středulová. Z rozhovoru s Pavlem Fischerem již možná víte, že se museli s manželkou poprat s postižením a smrtí syna. Tento životní zlom však nevnímají nijak negativně. „Bylo to těžké, ale Vojta nám dal tolik. Jsme jiní lidé, než kdybychom ho neměli,“ svěřila se Klára Fischerová.

Ženy, buďte odvážné a myslete i na sebe

Prezidentské volby již klepou na dveře, ale ještě dříve přivítáme nový rok: Do něho nám, ženám, posílají potenciální první dámy nejen přání zdraví a rodinné pohody, ale také to, ať neztrácíme humor a úsměv na tváři, nezapomínáme na sebe, jsme odvážné a plníme si sny. Také buďme laskavé, k sobě i jedna k druhé.

Chcete-li si připomenout rozhovory s jednotlivými prezidentskými kandidáty, pak je naleznete na našem YouTube kanále nebo na StreamuKromě rozhovorů s Josefem Středulou,  Petrem PavlemDanuší NerudovouPavlem FischeremTomášem ZimouMarkem HilšeremKarlem Divišem, si můžete poslechnout také rozhovor se skoro kandidátem Karlem Janečkem a mnoha dalšími zajímavými lidmi.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
6 Komentářů
 1. VěraTománková 1 rokem ago

  Hezký článek! 🙂 díky

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Zajímavé čtení se zajímavými lidmi 🙂

 3. EsterNováková 1 rokem ago

  Já se o svého muže starám jak nejlépe to jenom jde. Neustále se snažím vymýšlet jak třeba vyšperkovat domácnost. Napadlo mě zrovna že bych mohla na https://www.goldea.cz/lozni-povleceni pořídit nové povlečení. Tak mě zajímá jestli si toho Michal všimne. On je kluk všímavá, rád mně kupuje kytky z pozornosti.

 4. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Zajímavý rozhovor, volba prezidentského páru se kvapem blíží.

 5. Pěkné počtení, nicméně nevěřím, že některá z těchto žen je budoucí první dámou…

 6. MartinaBěhalová 1 rokem ago

  Moc pěkné názory souhlasím a jsem zvědavá, jak dopadne volba orezidenta-prezidentky a co se změní.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account