Už za šest měsíců jsou tu Vánoce. Ne, neblázníme, ale ač teprve začíná léto, máme pro vás tip, jak si užít adventní čas. Divadlo Broadway uvede od 1.prosince opět muzikál Janka Ledeckého Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích.

Muzikál byl poprvé uveden v roce 2011 a nyní se vrací s novým obsazením. „Došlo k nějakému časovému posunu a se smutkem musím říct, že někteří z původního obsazení už nejsou mezi námi. Takže jsme část obsazení vyměnili, pár záchytných bodů však zůstalo,“ uvedl Oldřich Lichtenberg, ředitel divadla. Naplánováno je 21 představení a těšit se můžete například na Lucii Vondráčkovou a Michaelu Gemrotovou-Štikovou, které se budou alternovat v roli Veroniky. Marka si zahraje Peter Pecha, role Radana se ujali Ondřej Bábor a Bořek Slezáček. V roli dědečka se nově objeví Pavel Nový, s nímž se bude alternovat Jan Rosák. Babičku si stejně jako v původním nastudování zahraje Jaroslava Obermaierová, se kterou se bude střídat Chantal Poullain. Dále si v muzikálu zahrají Martin Schreiner, Michaela Zemánková, Jakub Kohák, Aleš Háma a mnoho dalších. Obsazeny v tuto chvíli ještě nejsou dětské role. „Děti nám za ty roky zestárly, budeme tedy na podzim vybírat ještě obsazení dětských rolí. Teď před prázdninami je na to ještě brzy,“ řekl Lichtenberg.

Vánoční představení bylo přáním diváků, je tedy vidět, že trochu té skutečné vánoční atmosféry opravdu potřebujeme. Ač je Vánoční zázrak poskládán z hitů Janka Ledeckého, jedna píseň přece jen není tak úplně od něj. „Tu úvodní písničku napsal Jonáš Ledecký. Já jsem potřeboval do prvního obrazu takovou tu vánoční muziku, kterou hrají v amerických obchoďácích a teď už i v našich. A Jonáš ji vystřihl asi za tři hodiny. Moc si vážím toho, že muzikál na Broadwayi zase uvedou, protože tohle je jediné představení, s nímž jsme zažili, že si člověk ani v šatně nesedl, protože brali nejprve židle z produkce a pak z šatny. Prostě si nebylo v hledišti už kam sednout. Tak věřím, že se to letos zase povede,“ prozradil Janek Ledecký.

A o čem muzikál Vánoční zázrak je? Nechybí v něm romantický příběh, ale především jde o souboj mezi naší vánoční tradicí v podobě Ježíška a tím, co k nám bylo importováno, tedy Santa Claus. Podle Ledeckého mají děti zmatek v tom, jak to vlastně s těmi dárky je. Zda přilétá Ježíšek či se nasouká Santa do komínu. Představením se tedy tvůrci snažili vyřešit toto dilema jednou pro vždy. Jak se to povedlo, to můžete posoudit již 1. prosince na premiéře.

„Janek, ač se tomu brání, tak se z něj stal něco jako Santa Claus. Bez Ledeckýho si prostě nikdo z nás neumí Vánoce představit. Takže doufám, že i diváci na těch jednadvaceti představeních letošního roku,“ řekl se smíchem Oldřich Lichtenberg. A Ledecký k tomu dodal: „Ten muzikál je postavený zejména na mých vánočních písních já jsem přitom neměl nikdy ambici psát vánoční písničky, ale donutili mě k tomu. První z nich byla, tuším v roce 1993, Sliby se maj plnit o Vánocích, a když se to chytlo, tak přišli, abych napsal celou desku. Dlouho jsem se bránil, ale stal se takový ten zázrak, že se právě tahle deska stala jakousi standardní výbavou domácností. Takže dnes na mé koncerty chodí lidé, kteří se narodili dávno potom, co tahle deska vyšla. A já, když je vidím, jak si ve čtvrté řadě zpívají komplet všechno, tak se potom ptám, kde se to naučili. A oni říkají, že když jejich maminky šouply linecké poprvé do trouby, tak daly do přehrávače Ledeckého. Ty chudáci děti neměly na vybranou, nemohly se bránit a prostě to dostaly společně s tou magií Adventu, s tím velkým očekáváním Vánoc. Tak to mají infiltrované pod kůží. Věřím, že ten muzikál bude o tomto Adventu fungovat stejně, jako fungoval v době, kdy byl uveden poprvé.“

Co dalšího nám Janek Ledecký prozradil si budete moci přečíst již brzy na našem webu.

 

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
2 Komentářů
  1. Těším se na muzikál.

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Mám ráda písničky

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account