Poznejte kandidáty na prezidenta z jejich civilní stránky. Žádní politici skrytí za kampaněmi a připravenými projevy. V Talku (z)lomu uvidíte a uslyšíte, jací jsou lidé.

Po řadě mužských kandidátů zde máme konečně ženu. Eva Čejková si tentokrát povídala s Danuší Nerudovou. Profesorkou a bývalou rektorkou Mendelovy univerzity v Brně, která je vášnivou rybářkou a fanynkou Komety Brno. Mluví se o ni také jako jediném kandidátovi, který rozumí mladým lidem. Vždyť i na jejich oblíbených sociálních sítích se dobře orientuje.

„Už ani nespočítám, kolik lidí se mě ptalo, jestli fandím Danuši, protože přeci podporuji ženy! Na rozhovor jsem se těšila. Jaká bude? Kdo s ní přijde? Prozradí na sebe něco nebo se bude zdráhat? Brečí někdy? Na něco jsem se zeptala, něco jsem vycítila, nějak ji, jako člověka i jako kandidátku navnímala, a doufám, že „něco navíc“ přinese tento rozhovor i vám,“ říká Eva ke svému dalšímu hostu.

Dětská dobrodružství na stromech i v blátě

Danuše Nerudová už od dětství miluje přírodu a vždy ji fascinoval pohled z koruny stromů do krajiny. Svým lezením po výškách ale neděla velkou radost mamince. Tak trochu se sourozenci zlobili i babičku, neboť děda pro ně o prázdninách vymýšlel různé aktivity, ze kterých jsou nadšené děti, ale dospělí už podstatně méně. „Dědeček nás hodně brával do přírody i malovat, což nás ale bavilo jen chvilku, tak nám vymýšlel hry. Zároveň v nás tím rozvíjel fantazii a kreativitu,“ vzpomíná Danuše. Stala se také velkou milovnicí rybaření, i v tomto případě jí však jde především o pobyt v přírodě, která prý člověka učí určité pokoře, než o nějaké velké úlovky.

O manželovo ego se nebojí

Již v 16 letech potkala Danuše Nerudová svou životní lásku. Dnes jsou s manželem spolu 26 let a navzájem se podporují. „Mám manželovu 100% podporu, a to považuji za jedinečné. Dokáže mi i dávat reálnou zpětnou vazbu, čehož si velice vážím. Jediné, co mi občas vyčítá, že mu skáču do řeči.“ Spojuje je láska k cestování, ještě jako bezdětní se každé prázdniny vydávali s batohem poznávat svět. Jeden neuskutečněný sen jim ale ještě v této oblasti zůstal, je jím výšlap na Kilimandžáro. Plánovali jej, ale přišly první mateřské povinnosti.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Dnes vychovávají s manželem již dva syny ve věku 16 a 10 let, kteří se i sami od sebe zapojili do prezidentské kampaně. „Starší syn se stal dobrovolníkem, mladší to vše sledoval a pak za mnou přišel, jestli mám nějaké letáky. O víkendu si jich balík vzal a šel je roznášet,“ přibližuje Nerudová, jak si děti samy našly v kampani své místo. Proč také ne, když to byli oni a jejich otec, kdo Danuši motivoval k cestě na Hrad. Domů ale práci nenosí. „Domov je o kouzlu místa, pro nás to znamená, že zavřete dveře a necháte starosti venku.“

Podporujte děti v jejich snech

I když má Danuše Nerudová ještě spousty snů, prezidentská kandidatura mezi ně nepatří. „Tohle rozhodnutí spíše v člověku dlouho zraje. Pro mě to ale nemůže skončit zklamáním či neúspěchem, protože už samotná cesta je pro mě cílem. Ráda bych ve výsledku dala naději všem malým holkám, které si sní své sny, že je v jejich možnostech si je splnit,“ uzavírá Nerudová a doporučuje, aby rodiče dětem sny nerozmlouvali, ale naopak je podporovali v jejich naplňování.

Zajímavé rozhovory každý týden

Nový díl Talku (z)lomu můžete sledovat každý čtvrtek na našem YouTube kanále nebo na Streamu a dost možná se o kandidátech na prezidenta republiky dozvíte něco, byť drobnost, co vám pomůže se zodpovědně rozhodnout. Všechny rozhovory si můžete také poslechnout na různých platformách jako podcast. Již nyní tam nejdete rozhovor s Pavlem Fischerem, Tomášem Zimou, Markem Hilšerem, Karlem Divišem.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
8 Komentářů
 1. MartinaBěhalová 1 rokem ago

  Pěkný a upřímný rozhovor možná je čas na změnu, prezidentu jsme ještě neměli.

 2. Paní Nerudové je naší favoritkou.

 3. Anna Stacinova 2 roky ago

  Zajímavá žena

 4. MADAMACE 2 roky ago

  Video z rozhovorem mi udělalo radost, i jsem se zasmála.

 5. Romana Mlynářová 2 roky ago

  Pěkný rozhovor.

 6. ŠárkaMariana 2 roky ago

  Povedený rozhovor 👍

 7. LucieGajdíková 2 roky ago

  Za mě TOP kandidátka na prezidenta, držím palce! 😊

 8. NelaVávrová 2 roky ago

  krásný článek a gratuluji ke splnění snů.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account