Dnes začneme otázkou. Viděli jste minulý díl Talku (z)lomu? Pokud ne, měli byste to napravit, máte totiž jedinečnou možnost poznat prezidentské kandidáty z úplně jiné stránky. Žádná hesla z kampaní a politické řeči, jen opravdoví lidé.

Dalším hostem v křesle Evy Čejkové je Marek Hilšer, kdysi neposlušné dítě, které se stalo lékařem pomáhajícím i v Africe. „Málokdo s námi komunikoval takto napřímo a vlastně obdivuji, že jde do volby prezidenta znovu, a to bez nějakého velkého ansámblu. Zároveň mě překvapil. Proč, to neprozradím, pusťte si rozhovor,” láká Eva.

Z Chomutova za poznáním světa

Svůj život odstartoval v Chomutově, který považuje za krásné sto, ať už se o něm říká cokoliv. Objevil tam také svou vášeň a člověka, který ho velmi ovlivnil. „Rád bych Stanislavu Perkovičovi alespoň takto za vše poděkoval,“ řekl se slzami v očích. Na západě Čech žil do svých 13 let, přesněji do června roku 1989, kdy se jeho tatínek rozhodl, že by jeho děti měly mít svobodu, kterou on neměl. Složitými cestami se tak dostali do Španělska, kde prožili více než rok.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Do této krásné země se Marek Hilšer znovu vrátil při psaní své bakalářské práce a tehdy objevil kouzlo argentinského tanga. Život šel dál a stejně tak i Markovy kroky. Několik měsíců strávil v USA, kde se živil jako popelář. Pokračoval do Austrálie, která ho naučila mnoha profesím. Poznal také Afriku a Indii, díky nimž si uvědomil, jakou hodnotu má evropská kultura a demokracie. Že co máme, není samozřejmé a měli bychom o to pečovat. „Když se na to podívám ze své lékařské praxe, tak v Evropě jsme schopni náročných operací, ale v Africe řeší zcela jiné věci. Například když někoho štípne komár, může dostat infekci a bez pomoci přijít i o nohu. Tam si uvědomíte, že pomůžete-li byť 5 lidem z milionu, má to obrovský smysl.“

Rodina nadevše

Bodů zlomu prožil Marek Hilšer celou řadu, ale k těm nejzásadnějším řadí rozhodnutí jít studovat medicínu. „Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života,“ vzpomíná. Dalšími významnými milníky pak bylo uzavření manželství a narození dětí. „Díky dětem si uvědomíte zcela jiný rozměr života a zodpovědnosti,“ říká muž, který svou ženu prý nejvíce rozčiluje svým bordelářstvím.

Když se Marka Hilšera zeptáte na to, co je jeho snem, možná vás překvapí, že to není vítězství ve volbách. „Mým snem je, aby rodina vždy držela pohromadě a jednou jsme si mohli říct, že jsme dobře vychovali děti.

Každý týden něco nového

Sledujte každý čtvrtek nový Talk (z)lomu na našem YouTube kanále nebo na Streamu a dost možná se o kandidátech na prezidenta republiky dozvíte přesně to, co vám pomůže se zodpovědně rozhodnout a nevolit pouze cestu menšího zla. Všechny rozhovory si můžete také poslechnout na různých platformách jako podcast. Již nyní tam nejdete rozhovor s Karlem Divišem.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
3 Komentářů
  1. Zajímavý rozhovor, nicméně na hlavu státu pana Marka zatím nevidím.

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Pěkný rozhovor.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account