204

Vlasy mohou zeslábnout a jsou náchylné k lámání z mnoha důvodů. Mimo jiné: přílišný styling, nadměrné barvení, nedostatek vlhkosti nebo stres. Genetika je dalším důležitým faktorem, který může určit, zda jsou vaše vlasy silné nebo na křehčí straně spektra. Ať je to jakkoliv, pokud bojujete s lámáním vlasů, mělo by vám to sloužit jako znamení, abyste věci změnili. 

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro zlepšení zdraví svých vlasů. Například pravidelná hluboká hydratace, užívání výživových doplňků, spánek na hedvábném povlaku na polštář a mnoho dalšího. A kromě těchto všech uvedených je také spousta klíčových věcí, které byste měli skutečně přestat dělat. Zajímá vás, jaké to jsou? Jen čtěte dál…

Co byste neměli dělat, když se vám lámou vlasy:

1. Neumývejte si vlasy příliš horkou vodou

Jak úžasně se může zdát horká sprcha v páře, která vám stéká po zádech… Extra teplá voda může sice působit blahodárně na vaši náladu, ale rozhodně ne na vaše vlasy. Když jsou totiž křehké, musíte je šetřit. Při oplachování vlasů se proto vyhněte super horké vodě, protože teplo otevírá vlasové folikuly a zbavuje je mastnoty, takže jsou suché a křehké. Místo toho kadeřníci navrhují mýt si vlasy ve vlažné nebo dokonce studené vodě, protože ta stáhne vaše vlasové folikuly a uzamknou je. Možná vám bude chvilku zima, ale za to výsledek v podobě zdravých vlasů se dostaví takřka okamžitě.

Foto: se souhlasem OGX

Šampon proti lámání vlasů s keramikovým olejem, OGX, 229 Kč

2. Vlasy nikdy nefénujte na nejvyšší stupeň

Častou a snadno odvratitelnou chybou mnoha lidí je fénování vlasů na nejvyšší možnou teplotu, což stejně jako mytí vlasů v příliš horké vodě zvyšuje jejich lámavost. Když si fénujete vlasy, vždy používejte nižší nastavení teploty fénu, protože to nejvyšší může vaše vlasy poškodit. Místo toho vyzkoušejte teplé nebo studené nastavení a ujistěte se, že držíte trysku fénu v dostatečné vzdálenosti od vlasů, zejména od konečků. Úplné vysušení může sice trvat o trochu déle, ale rozhodně se vám to v zájmu vašich zdravých vlasů vyplatí.

Foto: se souhlasem Dyson

Fén s ochranou termoregulací, Dyson Supersonic, 11 390 Kč

3. Nečesejte si vlasy od kořínků

Navzdory tomu, co jste možná slyšeli – nebo jste dělali celý život – byste si nikdy neměli česat vlasy od kořínků ke konečkům. Podle kadeřníků dokáže tato metoda vlasy zauzlovat a zvyšuje jejich lámanost. Dávejte pozor, abyste kartáčovali od konců směrem nahoru, protože se tak vyhnete nechtěnému zacuchání, které vede k lámání. Je to jeden z nejjednodušších tipů, takže když se ho budete držet, brzy se pozitivní výsledky dostaví.

Foto: se souhlasem Pacinos Wide Tooth

Hřeben se širokými zuby, Pacinos Wide Tooth, 449 Kč

4. Nepoužívejte těsné gumičky do vlasů

Chcete-li se vyhnout přetrhaným vlasům, zapomeňte na super těsné sponky, čelenky a gumičky do vlasů. Zaměřte se na takové, které budou extra šetrné k vašim jemným pramenům, a které jsou vyrobeny například z hedvábného materiálů jako například povlaky na polštáře. Ty vlasy netahají jako většina tradičních gumiček a navíc jsou opravdu roztomilé.

Foto: se souhlasem Invisibobble

Ochranné gumičky do vlasů, Invisibobble Sprunchie Slim, 236 Kč

5. Vyhýbejte se produktům s velkým množstvím alkoholu

Další tip od profesionálních kadeřníků: snažte se vyhýbat produktům s vysokým obsahem alkoholu. Ty vlasy vysušují a nakonec způsobí to, že se zlámou. Pokud příště budete nakupovat jakýkoliv stylingový prostředek pro vaše vlasy, rozhodně se zaměřte na jeho ingredience a pokud je alkohol jednou z hlavních přísad, raději přípravek vraťte do regálu. 

Foto: se souhlasem BIOOO

Práškový šampon na posílení vlasů Guarana, 406 Kč

6. Nikdy si nečešte vlasy, když jsou mokré

Jistě, kartáčování vlasů po sprchování se může zdát normální běh událostí, ale ve skutečnosti může mít za následek značné poškození, pokud si nedáte pozor. V mokrém stavu jsou totiž vlasy nejkřehčí. Vždy je proto vyčešte před šamotováním a použitím kondicionéru, protože česání zauzlovaných mokrých vlasů může vést k jejich lámání. A co víc: zkuste si pořídit hřeben se širokými zuby, který je šetrnější k křehkým vlasům. 

Foto: se souhlasem Tangle Teezer

Kartáč na rozčesávání mokrých vlasů, Tangle Teezer Wet Detangler, 328 Kč

7. Nechoďte spát s mokrými vlasy

Pokud jsou vaše vlasy náchylné k lámání, nikdy byste neměli spát s mokrými vlasy, protože se může stát, že je během spánku poškodíte. Daleko lepší je vlasy si do sucha vysušit a splést do jednoduchého a volného copu a investovat do hedvábného povlaku do polštáře, který pomůže snížit tření a lámání vlasů během vašeho spánku.

Foto: se souhlasem Marieli

Hedvábný povlak na polštář, Marieli, 1690 Kč

Foto: Shutterstock, se souhlasem Tangle Teezer, Biooo, Invisibobble, Pacinos, Dyson, OGX

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. EsterNováková 1 týdnem ago

    Hlavně byste měli chodit do přírody a používat přírodní přípravky, jinak se opravdu nedostanete s těmi vlasami do vaší vytoužené situace. Já jsem třeba taková česká horalka, která ráda chodí po hřebenech hor. K tomu mně slouží i filtrační konvice zakoupená na https://www.penepex.cz/kategorie/filtracni-konvice-a-lahve/, se kterou se napiju kdekoliv.

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account