Toužíte po změně vašeho interiéru? Pokud baví baví aktuální bytové trendy, pak už jste se dávno vzdali chladného moderního dekoru ve prospěch útulných přírodních prvků, které vašemu prostoru dodají měkkost a vzdušnost. Všichni toužíme vytvořit obývací pokoj, ve kterém lidé budou skutečně žít. Máme pro vás jeden snadný způsob, jak toho docílit tím nejvíce neformálním a elegantním způsobem. Texturou! A v této chvíli do hry vstupují sisalové koberce!

Tyto hrubé a odolné koberce jsou vyrobeny z přírodních vláken rostliny agáve a ve světě si je interiérový designéři oblíbili hlavně pro jejich neutrální estetiku zemitých tónů, která tak perfektně pasuje do široké škály interiérů. Netoxická a biologicky odbouratelná přírodní vlákna navíc pomohou zlepšit kvalitu ovzduší vašeho domova a jsou vhodná i pro alergiky. Zkrátka výhra na všech frontách! 

Jak docílit útulného interiéru snadno a rychle: 

1. Bílou nic nezkazíte

Začněte u stěn a stropu a držte se pravidla, že světlé barvy odrážejí světlo a dodávají prostoru vzdušnost. Příliš mnoho bílé, pak ale snadno může evokovat sterilní prostředí. Vsaďte proto na pastelové, uklidňující odstíny barev, které působí teplým dojmem. Alfou a omegou úspěchu je pak barva osvětlení. Skvělou službu vám poskytne nepřímé osvětlení před přímým „ostrým“ světlem. 

2. Držte se organických tvarů i materiálů

Jakékoliv přírodní materiály jsou blahodárnou písní na vaši psychiku a vždy dodají vašemu interiéru útulnost. Může to být dřevo ve formě krásné podlahy, jídelního stolu či obložení kuchyně. Všeobecně útulněji a tepleji působí tmavé dřevěné podlahy, ale pokud není v místnosti dost světla, efekt se lehce vytratí. V takovém případě je daleko lepší vsadit na neutrální odstín dubu. Právě na něm skvěle vynikne sisalový koberec, který se snadno a rychle stane dominantou vaší místnosti. Můžete ho použít pod jídelní stůl nebo spojit jím prostor gauče s televizním koutkem. Navíc na koberci snadno vynikne pár solitérních kusů v podobě křesel či stolků v organických tvarech, které perfektně fungují i v menších interiérech. 

3. Útulnost je skrytá v detailech 

Zahlcení bytu drobnými předměty je základní chybou většiny domácností. Držte se u doplňků hesla: méně je více. Vyberte si krásnou vázu, svícen nebo obraz, podle kterého doladíte zbytek domácnosti. Vždy by mělo jít o věci, ke kterým budete mít vztah a navážete na ně krásné vzpomínky. Takových věcí by nemělo být mnoho, protože jinak budou mít sklony tříštit vaši pozornost i smysly. Pokud si nevíte rady, neutrálními barvami nikdy nic nezkazíte. Právě naopak! 

Kde hledat inspiraci:

Foto: oficiální materiály prodejce Safavieh

Koberec, Safavieh

Geometrický vzor vyrýsovaný do sisalových vláken tohoto koberce dokonale vystihuje ležérní a elegantní městský styl. Je jednoduchý, ale zároveň ho v místnosti nepřehlédnete! 

Foto: oficiální materiály prodejce Highland Dunes

Koberec, Highland Dunes

Přírodní materiály jsou vhodné do chodeb i průchozích prostor. Jenže jsou odolné, ještě je velice snadno vyčistíte. Navíc už od příchodu se vy i vaši hosté budete cítit útulně.

Foto: oficiální materiály prodejce Sand & Stable

Koberec, Sand & Stable

Sisalové koberce jsou jedinečným bytovým doplňkem do malých interiérů. Zvlášť, když je zvolíte s motivem jemných pruhů. Nebudou v interiéru nijak dominantní a přesto prostor opticky zvětší.

Foto: oficiální materiály prodejce Amazon

Koberec, Amazon

Organické tvary ještě více potrhnou útulnost a jemnost sisalu. Navíc dokáží dodat každému prostoru přímořský nádech. 

Foto: oficiální materiály prodejce West Elm

Koberec, West Elm

Přírodní materiály nemusí být vždy jen o neutrálních barvách. Pokud toužíte zapojit do hry barvy, snadno k tomu můžete použít i sisalový koberec obarvený přírodními ekologickými barvami.

Foto: oficiální materiály prodejce Amazon, Highland Dunes, Safavieh, Sand & Stable, West Elm, Overstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
9 Komentářů
 1. Tereza Poláková 3 měsíce ago

  To je skvělý tip 🙂 . My toho doma zatím moc nemáme, takže jsem ráda za každý tip. Vůbec nevím, jak to tady zařídit, abychom to tu měli pěkný. Začala jsem tím, že jsem vybrala bílý nábytek z bazaru, protože k němu se hodí všechno, tak jsem si chtěl trochu usnadnit začátek. teď ale nějaké dekorace, koberečky, závěsy, záclony atd. No je toho ještě hodně, co potřebuju koupit.

 2. Tak ze sysalu jsem se učila drhat ještě jakou základní školou děvče povinné, no je vidět, jak se vše vrací….

 3. EsterNováková 2 roky ago

  I my teď budeme asi do domácnosti pořizovat nějaký nový nábytek. Koukali jsme se s manželem už na nabídku na https://www.finecase.cz/nabytek/, ale momentálně nemáme tolik peněz abychom si nějaký ten kus mohli do domácnosti dopřát. Opravdu bychom chtěli i třeba dělat nějakou práci, ale není to vůbec jednoduché.

 4. EsterNováková 2 roky ago

  Nějak se mně nechce věřit tomu, že interiérového designéra nezajímá třeba i https://www.renovaceparketpraha.cz/ renovace parket. Vždyť to souvisí i s vaším oborem. Nějaká udržitelnost a prvky moderní práce. No ale tak co nadělám. Lidé jsou různí a né všichni a vždy se chtějí vzdělávat ve svém oboru, že. Aspoň zvítězí nejkvalitnější výrobek a prodejce.

 5. EsterNováková 2 roky ago

  No tak to my teď budeme muset asi začít používat při úklidu už i https://www.nilfisk-eshop.cz/male-podlahove-myci-stroje/ podlahové mycí stroje abychom vůbec dohnali konkurenci. Náš hlavní konkurent totiž nakoupil stroje za desítky tisíc korun. No a kde na to asi tak mám brát když nedosáhnu na podnikatelský úvěr?

 6. EsterNováková 2 roky ago

  Jestli budete zase převážet nějaký nábytek, tak by se vám mohla možná hodit https://www.dodavky.net/ půjčovna dodávek, nebo mám špatný úsudek? No je to možné, ale já jsem už se něco nastěhovala a vím, že prostor kam odložit věci, se vždy hodí. A je to i zábavné jezdit dodávkou. Auto je také dobré samozřejmě.

 7. Kristýna Štírová 2 roky ago

  Je to pěkné, ale mě ten sysalový materiál a textura vždycky přišla hrozně nepříjemná. Vím, že mě tlačily i na vlastní svatbu, abych si dala dekorace ze sysalu, ale fakt jsem to nechtěla. Pro mě je letošní největší trend v bydlení klimatizace. Pořídili jsme si jednotku od Rekuperace Pardubice z https://www.recu-clim.cz/rekuperace-pardubice a fakt teda musím říct, že to stojí za to. 🙂 To je pro mě hit letošního léta. 😉

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account