Pokud vás čeká generální rekonstrukce bydlení, bude pro vás architekt v Brně, ale i v jiném městě ta správná volba. Sice mu zaplatíte nad rámec stavebního rozpočtu, na druhou stranu tím ale získáte krásnou a praktickou domácnost, kde se zbytečně neplýtvá energiemi. Nadčasový design a kvalitní materiály také nemusíte už za pár let zase předělávat. Zjistěte, jak vám tento užitečný odborník ušetří čas, starosti i peníze.

Proč se hodí mít k ruce architekta, když budujete nejen v Brně

Novostavbu nebo generální opravu staršího objektu – to vše vám ošéfuje architekt Brno si pak budete užívat z pohodlí chytrého domova úplně jinak, než když se vydáte cestou neodborných svépomocných řešení. Ty se pro mnohé majitele nemovitostí stávají doslova a do písmene noční můrou, která mnohdy nemá jiné řešení než kompletní předělání. Služby architekta vás tak v součtu se zbytkem nákladů vyjdou paradoxně levněji, protože díky nim odpadají právě opravy fušerských stavebních a designérských zásahů. Uvědomte si, že architekt je profesionál, který řeší stavby každý den, zatímco vy to děláte jednou za život. Lehko pak dokáže na rozdíl od vás vymyslet hospodárnou domácnost, kde se budete cítit jako v bavlnce.

Chtěli byste nahlédnout do vašeho domu, i když ještě nestojí?

Architekt, ať už hodláte stavět v Brně nebo jinde, vám umožní virtuální prohlídku vaší budoucí domácnosti. Ze všeho nejdřív vám totiž dodá jeji studii, kterou vypracuje podle vašich přání a potřeb. Na jednotlivých 3D vizualizacích si tak prohlédnete dosud neexistující bydlení, jako byste v rukou drželi skutečné fotografie. Uvidíte podlahové krytiny, koberce, nábytek na míru, závěsy, lustry, výmalbu i dekorační předměty. Když se vám na těchto fotorealistických plánech nebude něco líbit, snadno to architekt v příslušném softwaru opraví. Výsledkem bude jasný plán, který říká, co přesně má stavební firma a jednotlivé party řemeslníků udělat.

Papíry a povolení vám zařídí architekt

Po studii přichází na řadu takzvaný projekt. Někdy je v rámci něj nutné informovat účastníky stavebního řízení, připravit dokumentaci pro stavební firmu a oběhat si v Brně příslušné úřady a další instituce. To vše je pro někoho, kdo v tom neumí chodit, za trest. Naštěstí vám s tím opět pomůže architekt, který vyřídí vše potřebné na klíč a ještě vám poslouží jako stavební dozor. V podstatě vás tak za ruku dovede až k úspěšné kolaudaci.

Cena za služby architekta aneb Brno v číslech

Připravte se, že vám architekt za své know-how a čas naúčtuje sumu, která bude začínat na 10 % z celkových nákladů na stavbu či rekonstrukci. Přesto se vám ve většině případů spolupráce s tímto typem odborníka jednoznačně vyplatí. Zvlášť, když vám navrhne úspornou domácnost, kde díky kvalitním technologiím ušetříte každý měsíc za energie.

Kromě toho se architekt postará, aby vás stavební firmy v Brně nevzaly na hůl. Mají bohužel ve zvyku účtovat si nehorázně vysoké částky, z nichž expert dokáže ušetřit klidně i stovky tisíc korun.

Jak poznáte top architekta Brna

Hledejte člověka, který si s vámi dojede prohlédnout pozemek, aby návrhy přizpůsobil terénu a okolí. Kresliče”, kteří nevytáhnou paty z ateliéru, raději odmítněte. Také si nenajímejte architekta, který žije daleko od Brna. Jen byste pak utráceli za jeho dopravu tam a zpět. A v neposlední řadě se rozhodněte pro člověka, s nímž si rozumíte. Jde o to, aby vám zařídil domácnost podle vašich potřeb a osobního vkusu.

Po vhodném expertovi na bydlení se můžete poohlédnout buď v databázi České komory architektů, nebo se poptejte mezi známými. Třeba vám doporučí vhodného kandidáta na základě vlastní zkušenosti, která je vždy nejcennější. Každopádně nelitujte vynaložených prostředků, které se vám zpravidla už během rekonstrukce či stavby bohatě vrátí. Přejeme vám šťastnou volbu. Ať si přitáhnete architekta snů. Brno vám pak bude krásným domovem.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Czech-designers.cz, Wikipedia Commons

Tagy:
6 Komentářů
 1. Tereza Poláková 1 rokem ago

  My si bydlení pořád tak nějak zařizujeme. Nechtěla jsem utrácet peníze za designéra, takže to pořád ladíme. Možná, že kdybych se pro něj bývala rozhodla, tak už máme bydlení hotové 😀 . Zase bych z toho ale neměla takovou radost. Snažíme se zařídit bydlení co nejvíce úsporné. Ono těch výdajů je dneska strašně moc. Máme venkovní rolety na oknech, topíme dřevem v akumulačních kamnech , které si při topení část tepla ukládají do sebe, aby se z nich pak mohlo teplo uvolňovat a nebylo třeba už topit, máme termostatické baterie, LED osvětlení, atd. Každá ušetřená koruna se počítá 🙂 .

 2. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Pěkný článek.

 3. NelaVávrová 1 rokem ago

  Nádhera, kéž bych na to měla 😀

 4. Je to bydlení spíš pro foto, než pro pohodlné žití.

 5. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Krása, jednoduchost, světlo, paráda…..

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account