Sušičky prádla patří ke stále oblíbenějším členům domácnosti. Přesto je někteří považují za přežitek, což je ale velká chyba. Tyto spotřebiče mají spoustu nepopiratelných výhod, rychlým usušením vše teprve začíná.

Odstraní alergeny

Vyprané prádlo je sice čisté a voňavé, avšak když jej pověsíte ven nebo doma na sušák, rádo přitahuje prach, pyl a další nečistoty létající vzduchem. Většina lidí se s tím nějak popasuje, ovšem pro alergiky to není zrovna příjemné. Sušička si díky vyšším teplotám poradí s roztoči a nejrůznějšími dalším alergeny, zároveň prádlo ochráníte před nečistotami. Filtry sušičky si navíc poradí i s chlupy vašich zvířecích miláčků.

Šetrná ke tkaninám

Ačkoliv existují materiály, které není vhodné do sušičky vkládat, pro většinu je tento způsob sušení bezpečný. Zvláště proto, že moderní sušičky disponují nejrůznějšími programy uzpůsobenými pro různé druhy tkanin.

Méně žehlení

Sušičky mají skvělou vlastnost, kterou ocení zvláště „milovníci“ žehlení. Převážnou většinu oblečení totiž stačí jen vytáhnout a složit, sušička při zvolení správného programu udělá práci za vás.

Nadýchané prádlo

V případě, že používáte sušičku, nepřidávejte do praní aviváž. Nemusíte se však obávat, díky sušičce bude prádlo i tak nadýchané a měkké.

Osvěžení oblečení

Stává se vám, že přijdete z oblíbené restaurace a cítíte ze sebe vše, co ten den vařili? Podobně načichne oblečení také při různých grilovacích akcích, u táboráku nebo při pobytu v místnosti s kuřákem. I v těchto případech se sušička vyplatí, stačí do ní vše hodit bez praní a prádlo získá zpět svou svěžest.

Další výhody

Mezi nesporné výhody sušiček patří rovněž více prostoru v bytě, který ušetříte eliminací sušáku, navíc nehrozí rozšíření vlhkosti. Když nemusíte trávit čas rozklepáváním prádla, jeho věšením a opětovným sundáváním, můžete jej věnovat zábavnějším věcem.

Tip na úspornou sušičku prádla

Příkladem sušičky, která vše uvedené splňuje a navíc patří mezi nejúspornější, je Beko DPY8506GXB2. Díky nejlepší energetické třídě v kategorii A+++ představuje skvělou volbu pro každou domácnost. K prádlu je velmi šetrná a pro snazší péči disponuje párou SteamCure, která usnadní žehlení, neboť omezuje pomačkání prádla, a zároveň osvěží málo nošené prádlo bez nutnosti praní. Dlouhou životnost sušičky zajišťuje ProSmartTM invertorový motor, jehož spolehlivost dokládá 10letá záruka, za kterou si nemusíte připlácet (stačí sušičku pouze po zakoupení registrovat na beko.cz).

Tento model navazuje na úspěchy předchozího, sušičky Beko DPY8506GXB1, která vyhrála 8x za sebou ocenění Produkt roku v kategorii Sušičky na Heurece v České republice i na Slovensku. Za tuto dobu se stala nepostradatelným pomocníkem v desítkách tisících českých domácností. Nový model má veškeré vlastnosti svého oceňovaného předchůdce, zároveň však i spoustu nového navíc.

Foto: se souhlasem Beko

Hlavní benefity sušičky Beko DPY8506GXB

Úsporná v nejlepší třídě dané kategorie

Sušička DPY8506GXB2 je vybavena tepelným čerpadlem a svou spotřebou se řadí do nejlepší energetické třídy kategorie A+++. Usuší prádlo pohodlně po celý rok a za každého počasí, a to úsporněji, než kdybyste jej pověsili na sušák a v místnosti přitopili.

Foto: se souhlasem Beko

Rychle suché prádlo bez vlhkosti v místnosti

Sušička DPY8506GXB2 usuší prádlo během několika desítek minut. Prádlo během sušení nenačichne a nezatuchne, jako při sušení na sušáku. Pomůže také snížit vlhkost v bytě, a tím pomáhá v boji proti plísním, zejména během zimních měsíců.

Vejde se do každé domácnosti

Sušičku DPY8506GXB2 lze dát téměř kamkoliv. Ke svému fungování potřebuju jen zásuvku, takže se dá umístit do kumbálu i do skříně. Velmi oblíbené je umístit sušičku na pračku, čímž uspoříte i místo. S hloubkou skeletu 54 cm se pohodlně vejde i na úzkou pračku od hloubky skeletu od 49 cm.

Suší šetrně

DPY8506GXB2 je vybavena tepelným čerpadlem a bubnem AquaWave, které jsou velmi šetrné k prádlu. Disponuje programy na vlněné, péřové i sportovní oblečení a hodí se i na sušení prádla alergiků. Odstraní zbylé alergeny, jako chlupy a na prádlo se nenachytají jiné nečistoty jako při sušení venku nebo na sušáku.

Foto: se souhlasem Beko

Svěží prádlo i bez praní

Funkce SteamCure vstřikuje během sušení k prádlu páru. Ta ho zbaví pachů a pomačkání, takže se oblečení žehlí snáze, nebo není potřeba žehlit ho vůbec. Funkce se tak hodí také k osvěžení jednou nošeného oblečení, které není nutné hned prát.

Foto: se souhlasem Beko

Spolehlivost a dlouhá životnost

Sušička DPY8506GXB2 se svými parametry perfektně hodí do každé domácnosti, od jednotlivců po velkou rodinu. Záruka 10 let zaručuje, že se můžete kdykoliv obrátit na zákaznické centrum a servisní síť Beko s vlastními techniky po celé republice. Ti vám pomohou, aby spotřebič Beko sloužil co nejdéle.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Tamara Schovancova 2 týdny ago

  Sušičku používám pouze výjimečně

 2. Michaela Spalovská 3 týdny ago

  Sušičku doma nemáme, ale někdy by se určitě hodila.

 3. Lenka Hudečková 3 týdny ago

  Máme jen pračku, na sušičku zde není místo, ale zatím jsem kromě praní velkého prádla neměla potřebu, jen v zimě špatně schnou prostěradla.

 4. HelenaSvatková 3 týdny ago

  Sušičku mám již třetí rok a nemohu si jí vynachválit, veškeré deklarované údaje skutečně fungují. Jsme již důchodci, ale nejsme lenivci, manžel chodí sporadicky pracovat k synovi do firmy, takže pereme často pracovní oděvy, já sportuji, takže mám také dost oblečení a na zahrádku také nosím jiné oblečení. Výhoda sušičky je v tom, že si mohu nastavit program na různé prádlo, Prádlo je hebké, nemusí se všechno žehlit. Prostě super.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account