3263

Blíží se vaše třicáté narozeniny a vy jste stále nenašla muže, se kterým byste si dokázala představit, že s ním strávíte zbytek života? Jak s touto životní situací naložit?

Jste aktuálně ve vztahu?

Pokud se aktuálně nacházíte ve vztahu, ve kterém nejste spokojena, ale udržujete jej vší silou při životě kvůli tomu, že už byste si nejraději vyměnila snubní prsteny a založila rodinu, raději vše dvakrát zvažte. Jestliže ještě nemáte žádné závazky a o soužití se svým partnerem pochybujete, pravděpodobně bude lepším krokem vztah ukončit, plány na děti ještě odložit a věnovat veškeré úsilí nalezení partnera, se kterým budete skutečně šťastná. Partner, ve kterém máte skutečnou oporu, sdílíte společné zájmy i humor a hlavně nehynoucí lásku, je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro plnohodnotný život.

Kde hledat toho pravého?

Ženy, které se věkem dostanou přes třicítku, začnou pociťovat tlak ze strany rodiny, přátel, ale i tzv. biologických hodin. Je zkrátka prokázané, že s rostoucím věkem ženy rostou i rizika spojená s těhotenstvím a porodem. Nemluvě o tom, že se postupně snižuje šance na otěhotnění jako takové.

V žádném případě by ale tyto skutečnosti neměly ovlivnit váš zdravý úsudek. V každém věku máte 1 až 2 roky na to, abyste s novým partnerem dokázali položit kvalitní základy pro spokojené celoživotní soužití.

Jenže kde hledat, když už máte pocit, že jste všechny možnosti vyčerpala? Jestliže o potenciálním partnerovi nevědí přátelé a nikdo zajímavý se nenachází ani mezi kolegy v práci, budete muset změnit okruh hledání.

Máte-li raději klasické cesty k seznámení, vhodným způsobem může být nalezení nových koníčků. Můžete třeba navštěvovat jazykovou školu a spojit hledání s něčím užitečným – prohloubíte si znalosti cizího jazyka.

Další variantou je změna zaměstnání nebo vycestování do zahraničí. Musíte zkrátka nějakým způsobem změnit okruh lidí, se kterými se stýkáte.

Další cestou jsou on-line seznamky. Zdaleka neplatí, že se na nich nachází jen „pochybné existence“, stále více šťastných párů se našlo právě přes internet. Proč byste zde nemohla uspět i vy? Za zkoušku nic nedáte.

Je dobré mít nastavené jasné priority

S rostoucím věkem již nemůžete nechat vše volnému průchodu a experimentovat. Musíte mít jasně srovnané vnitřní hodnoty, přizpůsobte jim také hledání svého partnera. Mnohem rychleji můžete rozvíjející se vztah ukončit, pokud se vám v nějakém ohledu rozsvítí červená kontrolka. Může jít o zdánlivou drobnost. Pokud ale již na základě zkušeností víte, že muže s touto vlastnosti nechcete, není důvod čekat – proveďte nezbytné a hledejte jinde. S aktivním nasazením a pozitivním přístupem takto nevyhnutelně brzy potkáte muže, se kterým se vše podaří a váš vysněný život se stane realitou.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account