241

Stávají se věci, které pohnou světem. Někdy jen tím naším osobním, jiné se dotýkají všech. Mluvím o výročích, datech, jež si rádi připomínáme nebo i těch, na něž bychom zapomínat neměli, i když nás rozesmutňují. Každá taková událost nás totiž jistým způsobem formuje.

Žena, která zastavila svět

Konec srpna jsem si vždy spojovala s posledními dny prázdnin a pocitem smutku. Připomínám si TO ráno před 25 lety. Byl víkend, naši ještě spali a já měla puštěné rádio ve svém pokojíčku. Bylo mi 15 let a poprvé jsem slyšela něco, co se mnou opravdu otřáslo. Šla jsem za rodiči do ložnice a řekla jsem jim, že princezna Diana zemřela. Nevěřili mi, pamatuji si ten jejich výraz a šok. Hodně jsem o ní přečetla, viděla mnoho dokumentů a přes léto jsem hltala seriál Koruna na Netflixu. Její život po boku muže, se kterým nebyla šťastná, ukazuje, jak moc je důležité žít to, co skutečně chceme. Po boku toho, se kterým vám je fakt krásně! Sama si vzpomínám na dny, vlastně roky, kdy jsem byla tak moc nešťastná, a přesto si myslela, že to nikdo nevidí, nepozná a budu nadále na oko ta vždy upravená, usměvavá a milá žena, matka, partnerka… A nejvíc se stydím za to, že jsem si to namlouvala tak dlouho, že jsem vlastně lhala sobě, okolí a hlavně synovi. Velký respekt nejen Dianě, ale všem ženám, které se rozhodnou vybočit z komfortní zóny či očekávání okolí, jakkoliv to nazveme, prostě všem, které se odhodlaly odejít a jít dál.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

30 let spolu? Jde to!

A že to jde nám všem mohl potvrdit nejednou vztah Štefana Margity s Hanou Zagorovou. Když jsem viděla jeho post, kde se veřejně vyjádřil k úmrtí své milované ženy, vyhrkly mi slzy. Šíleně smutná zpráva, přesto věřím, že právě tihle dva si ten život uměli žít a nám všem ukázali, že to prostě jde!

Foto: se souhlasem Štefana Margity / Instagram

Neslavím, ale makám

Nejnáročnější léto, které si vůbec pamatuji, bylo to 2020. Byl to vabank. Rozvod na stole, totálně bez peněz, nutná potřeba dalších investic do Testuj.to a risk, jestli to vyjde nebo ne. Vyšlo to! 1. 9. jsem pro Testuj.to podepisovala vstup Heureka Group v podobě investice do jejich úplně prvního start-upu! A tak jsem si tak trošku symbolicky připomněla výročí, které ale neslavím. Tohle jsou výročí, u kterých si uvědomíte, že je potřeba makat, makat a makat. Možná jsem opravdu podepsala něco, o čem ráda média píší a co by možná někteří zapíjeli, ale pro mě je to obrovská zodpovědnost a výzva dotáhnout to ještě dál, než jsem vůbec chtěla. Hurá, že už je srpen pryč a jde se zase makat na plné obrátky!

Výročí, které hodlám slavit každý rok

Můj pan božský slaví 5. září narozeniny. Dokonce i naše výročí vychází na 5. Sice pár měsíců, ale prostě i to se oslaví, protože moje milé, já fakt věřím, že jsem našla parťáka na život a na sex. Že to prostě opravdu může fungovat se vším všudy. Příjemná témata pod obrovskou vlnou hormonu lásky, ale i nepříjemné věci, když se míjí očekávání. Nebo když najednou z jednoho dítě máte tři a další rodiče k tomu. Situace, kdy on chce víno a já zase tvrdím, že už fakt pít nebudu. Unesl si mě do Piranu. Užíváme poprvé sami dva. Konečně pár dní na dovolené bez rodiny, bez dětí, bez přátel…

Někdo by řekl, že je to jen datum. Já vnímám výročí jako symbol, kdy je potřeba se zastavit a uvědomit si, že život je jedna velká příležitost být šťastná a sama sebou. Tak nám všem držím pěsti, aby těch veselých výročí bylo co nejvíce po boku těch, se kterými je nám fakt krásně!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové, se souhlasem Štefana Margity / Instagram

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 3 týdny ago

    Přesně tak. Nejvíce hýbou světem naše výročí s manželem, respektive výročí, která se týkají přímo mě. Třeba začátek podnikání, svatba, dítě. 🙂 Výročí svatby slavíme příští týden. Mám pro toho mého chlapa překvapení. Společná tantra masáž od https://coccinelle-erotic-tantra-massage.cz/ 🙂 Tak jsem zvědavá, jestli to vrátí náš intimní život do starých kolejí. 🙂

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account