Minulý týden jsem psala blog o výročích, hned v pondělí jsem jedno výročí slavila a v hlavě se mi rodil šíleně romantický blog. Události týdne ale změnily i můj pohled na romantiku a hlavně vztahy. Ano, respekt královně, ale také všem mužům, kteří unesou ženy tak silné, jako byla ona.

Královnou lidu

Když v dubnu loňského roku zemřel princ Philip, sledovala jsem, stejně tak jako celý svět, reakce a chování jeho ženy, královny Alžběty. V takových chvílích nevnímám komentáře z médií a všechny možné chytré názory. Zkouším si většinou představit, jaké to je žít takový život. Nemoci dát celý život na veřejnosti city, chytit se za ruku, políbit se, plakat… Odchod královny Alžběty vnímám i tentokrát zase z pohledu toho, jak silný vztah jejich svazku musel být. Byli spolu přes 70 let, bok po boku, v časech dobrých i zlých a vzájemně si projevovali úctu a respekt. Určitě nebyli dokonalí, nikdo nejsme. Ona pro mě byla nesmírně silnou a statečnou ženou, která si zaslouží respekt a uznání. Pevně doufám, ať už média na toto téma hlásají cokoliv, že jak moc byla silná navenek vůči veřejnosti, že doma uměla být ženou, pohladit své děti, obejmout vnoučata, plakat. Tak si ji představuji, a tak moc bych to přála nám všem. Přes den královny s úsměvem a nasazením, večer doma po boku svého silného muže… a to ona už zase také je, po boku svého silného muže.

Královnou svého muže

Tento týden jsem si v kontextu všech událostí vzpomněla na báseň, kterou jsem kdysi dávno dostala… a tak malý úryvek:

Usměvavá princezna, lidem oblíbená, nakládá sobě břímě na ramena. Plná skrytého smutku a strachu dýchá vzduch plný prachu.

… Kolikrát už zabodla nůž sobě do hrudi! Kolikrát už prosil ji lid, ať se probudí! Princezno! Ty, jenž zradu na sobě pácháš stále. Máš už dávno být královnou po boku krále.

Moooc jsem si to přála! Krále! A jednoho dne jsem na to úplně zapomněla, najela jsem si na svou notu sebevědomé, samostatné ženy a nechala vše osudu… A? Najednou sedím s mužem, který mi říká Královno. A já si tak uvědomuji, jak moc jsem si to tenkrát přála a ON přišel. ON slavil v pondělí, MY slavili spolu a moc si přeji, aby takových společných oslav byla minimálně polovina toho, co oslavila královna Alžběta se svým Philipem.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Pan Božský, který nezahálí

Když už jsme u těch vztahů, tak tady musím provařit i to, že jsem dala spoustu otázek na téma vztah, partnerství, rodičovská dovolená u 4. dítěte mému kamarádovi Tomáši Šebkovi. A že se ho na toto fakt nikdo nikdy neptal, jak sám přiznal! O to větší díky, že mohu ve svém Talku (z)lomu představovat jednotlivé osobnosti po té lidské, “obyčejné”, a přitom tak důležité stránce.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

O ženské energii, která hýbe světem

V sobotu jsem zakončila svůj týden pracovně, v Brně přednáškou na konferenci MY FACE. Mým tématem měla být ženská energie, ale v sále sedělo asi 60 % mužů! A tak jsem to pojala po svém. Ve svých dlouhých šatech, které mi vlály a já jim názorně ukazovala na příkladech z praxe, jak to může vypadat a harmonicky fungovat, když muži a ženy spolupracují. No a to mi připomíná, pokud jste dočetli až sem, že by mi moc a moc pomohlo, pokud byste vyplnili tento dotazník na téma ženy a muži v politice. Chystáme totiž hodně speciální sérii Talku (z)lomu a chci vědět, jak to máte vy.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Autorka: Eva Čejková

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o. a Evy Čejkové

Tagy:
1 Komentář
  1. Moc pěkný rozhovor.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account