Léto se blíží, naplánujte si již nyní kromě dovolené i cesty za kulturou. V Mahlerových sadech pod Žižkovskou věží vyroste opět krytá letní scéna Divadla Kalich. Pátý ročník Prima Hvězdného léta otevře 26. června hra Můj nejlepší kamarád a až do 6. září se můžete těšit na pestrý program čítající přes padesát představení.

Činohra, muzikál i koncerty na jednom pódiu

Herecké koncerty v činoherních komediích budou doplněny těmi hudebními a poprvé letní scénu roztančí muzikál Pomáda. Na divadelních prknech se vystřídá celá plejáda oblíbených umělců, mezi nimiž nebudou chybět Jana Paulová, Pavel Zedníček, Iva Janžurová, Jiří Bartoška, Barbora Hrzánová, Radek Holub, Jiří Lábus, Oldřich Čtvrtníček, Petr Rychlý, Václav Kopta, Simona Vrbická, Tereza Kostková, Aleš Háma a mnoho dalších.

Těšit se můžete i na koncerty Tomáše Kluse, Ondřeje Havelky a nově také Vojty Nedvěda. Ten zde vystoupí s evergreeny Nedvědů i vlastními písněmi z autorského alba Maluju na nebe, které na místě i pokřtí.

„Jsem moc rád, že letos pod Žižkovskou věží přivítáme vedle kolegů, na které se na naši letní scénu chodilo už v uplynulých ročnících, také kolegy a inscenace nové, a to v takovém počtu. Mám radost, že právě oni přijali naše pozvání,“ uvedl k letošnímu ročníku Prima Hvězdného léta Michal Kocourek, majitel Divadla Kalich.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Bohatý program nabídne pro každého něco

Jednou z her, která si odbude svou letní premiéru, je komedie Za dveřmi kanceláří s Terezou Kostkovou, Alešem Hámou, Václavem Koptou, Simonou Vrbickou a Jiřím Vojtou. V šesti propojených příbězích si každý z nich zahraje hned několik rolí. Terezu Kostkovou zaujala hra především svou jinakostí. „Je to velmi originálně vystavěná komedie, u níž je divák její aktivní součástí v tom smyslu, že si sám musí celý příběh poskládat. My herci jsem jako jednotlivé puzzle,“ prozradila.

Na inscenaci se těší také Václav Kopta, je podle něj totiž odsouzena k úspěchu. „Pokud jde o komediální žánr, myslím, že se mi nedostal do rukou lepší text, než je právě tento. Jednotlivé povídky, z nichž je inscenace složena, do sebe dokonale zapadnou a jsou vtipně vypointované. Ta hra je zkrátka skvěle sestavený hodinářský stroj a pro diváky dobře vyluštěná křížovka. A také velká legrace,“ prozradil Václav Kopta.

Na webových stránkách Prima Hvězdného léta naleznete již nyní kompletní program a určitě není dobré otálet s nákupem vstupenek, neboť rychle mizí.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.
Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.
Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
7 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Vidím samé sympatické a oblíbené herce…. ráda bych se něčeho účastnila, jen mi chybí parťák 🙁

  2. Super, miluji letní venkovní kulturní akce, ať divadlo, koncerty. Bydlet blíže ku Praze, určitě bych si vybrala.

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Určitě uvítáme soutěž o vstupenky 🙂

  4. NelaVávrová 1 rokem ago

    Hm, to vypadá zajímavě 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account