350

Hledáte přirozený způsob, jak se zbavit několika kil – ideálně ještě před tím, než svléknete kabát? Odpovědí může být skořice a med. Dopřejte si horký šálek!
Jedno je jisté. Skořici a med má doma téměř každý. A když ne, obojí lze sehnat v každých potravinách. Z jakého důvodu? Skořice čistí tělo a odstraňuje bakterie, houby a parazity v zažívacím traktu. Zároveň pomáhá při stabilizaci hladiny cukru v krvi a zabraňuje ukládání tuku, které je způsobeno vysokou hladinou cukru v krvi. Ve skutečnosti vědci dokázali, že zvyšuje metabolismus glukózy až 20krát. Také zlepšuje funkci inzulínu, urychluje nástup pocitu sytosti a pomáhá tak při hubnutí.
Vůně i účinky? Famózní!
Naproti tomu med je nabitý vitaminy a minerály, jež pomáhají zvyšovat hladinu energie v těle. Tento proces tak může nenápadně potlačit touhu po potravě. Med však není jen tekutým zlatem vhodným do čaje. I on podporuje činnost metabolismu a umožňuje tělu spalovat tuk.
Jeho glykemický index je v porovnání s klasickým cukrem zdravější, což znamená, že jej tělo vstřebává postupně. Med zároveň obsahuje enzymy a antioxidanty, které mají různé přínosy pro zdraví. Studie ukázaly, že u pacientů s diabetem, jež med pravidelně konzumovali, došlo k významnému snížení hladin triglyceridů, cholesterolu a tělesné hmotnosti. Ještě máte pochybnosti o tom, že skořice a med s vaší postavou udělají divy? Připravte si čaj!
Horké potěšení v chladnějších dnech
Budete potřebovat 1/2 šálku vody, 1 tyčinku skořice a 1 polévkovou lžíci medu. Do vroucí vody vložte skořici a nechte asi 10 minut odpočívat, poté tyčinku vyndejte. Čaj dolaďte medem.
Možností je i varianta zeleného čaje, který obohatíte právě medem a skořicí. Mnozí také nedají dopustit na další ingredienci – citron. A kdy vlastně konzumovat nápoj se skořicí a medem? Chce-li zhubnout, tak ráno na lačný žaludek. Nebo mezi jídly tak, abyste omezili své chutě a snížili hladinu cukru v krvi. Vyzkoušejte, která varianta vám bude sedět víc.
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account