Sport může být i klíčem ke spokojenému vztahu, ale když to toho druhého nebaví, je to cesta do záhuby, říká olympijský vítěz David Svoboda. Trénink s partnerkou nebo partnerem může být skvělé koření vztahu a zároveň má člověk o to větší motivaci tréninkový plán dodržet, dodává. 

„Myslím, že pro osobní partnerské vztahy je skvělé, když mají lidé společné zájmy. Když oběma záleží na tom, aby byli celoživotně zdraví a v dobré kondici tak, aby byl jejich život kvalitní a plnohodnotný pak je ideální, když se společně a pravidelně věnují nějakým sportovním aktivitám. Vždycky, když sportujete alespoň ve dvou, máte o důvod víc plánovaný trénink dodržet. Navíc je to příležitost, jak smysluplně trávit společný čas, kterého je vždycky málo,“ popisuje úspěšný pětibojař David Svoboda. 

Kladný vztah ke sportu

„Nikdy jsem si nekladl jako nějakou podmínku, že by moje partnerka musela mít kladný vztah ke sportu, ale teď si uvědomuju, že to tak nakonec vlastně vždycky bylo. Asi je to přirozené, protože můj život se točí především kolem sportu, a tak by to asi ani jinak nešlo,“ přidává David své zkušenosti. Je tedy jasné, že pokud sami muži alespoň trochu sportují, jsou rádi, když je podobně zaměřená i jejich partnerka.

Dodává zároveň, že je důležité vybrat si sport, který baví oba. Pokud by jeden z páru zkoušel přesvědčit nebo dokonce donutit toho druhého, aby se začal věnovat sportu, který sice on miluje, jenže druhé polovičce vůbec nic neříká, je to cesta do záhuby. Zkuste proto nají něco, co si užijete oba a budete se na to těšit.

Být stejně dobří

„Aby to oba dlouhodobě bavilo, je také dobré, když zvolí něco, kde mají podobnou výkonnost. Pak jeden na druhého nemusí příliš dlouho čekat, anebo spolu hrají vyrovnanou hru. To je vždycky příjemné,“ radí David. „Já sám bych vybíral ze sportů, které moc neumím, abych se to mohl od té ženy naučit. Jinak se hodí třeba horská turistika, ferraty, výletní cyklistika, tenis, stolní tenis a podobně,“ doporučuje se smíchem David Svoboda krátce poté, co doběhl T-Mobile Olympijský běh, kterého se zúčastnil coby ambasador české Toyoty, která je partnerem běhu a celosvětově i olympijských her.

Také právě běh je skvělým způsobem, jak společně sportovat – pokud tedy nejste profesionální sportovec a běh není součástí vaší disciplíny. Dokonce i na závodech, jako je právě T-Mobile Olympijský běh, si navíc můžete vybrat, zda chcete běžet pět nebo deset kilometrů, a tak lze zážitek přizpůsobit fyzičce vás obou.

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account