Všichni jsme jen lidé, dokonce i prezident či kandidáti na tento post. Nevěříte? Pak sledujte Talk (z)lomu, kde je přesně z té lidské stránky poznáte.

Do křesla k Evě Čejkové tentokrát usedl rodák z Hlučína, který ví, co znamená těžká práce a doma má malého generála. „Obchodního ducha a komunikační dovednosti zmínil Josef Středula během rozhovoru několikrát a jsem vlastně zvědavá, jaké reakce tento rozhovor vyvolá. Samozřejmě mě zajímaly také lásky a jeho role manžela a otce. Posuďte sami, jak na vás jeho vyprávění působí…,“ říká Eva.

Hutě i zahradnictví s dlouhou tradicí

Již v dětství se Josef Středula setkal s tvrdou prací, neboť jeho tatínek pracoval v rodinném zahradnictvím a zároveň také v hutích. Doma si ho tedy příliš neužili. Zároveň ale již jako malý nasával obchodního ducha a komunikační dovednosti v kombinaci se zájmem o lidi od svého otce i dědečka. „Tatínek byl typ takového starého obchodníka a byl mi velkým vzorem v tom, jak se chovat k lidem,“ vzpomíná Středula.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Začátky odborového předáka

Ačkoliv mělo jejich rodinné zahradnictví dlouhou historii, nikdy nebyli s bratrem nuceni jej převzít a pokračovat. Rodiče nám vždy říkali: „Vy si vybíráte svou cestu, je jen vaše.“ Díky tomu, že podědil schopnost komunikace a obchodního ducha a sám si okusil těžkou práci, rozhodl se začít hájit zájmy zaměstnanců. V tomto směru nastal největší zlom v roce 1989, tehdy se začal psát příběh Josefa Středuly coby odborového předáka. „Nesmírně si vážím důvěry lidí, kteří si mě zvolili. Bez toho by to nešlo,“ říká Středula.

Vždy se nedaří, ale asi to tak má být

Právě to, že pomáhá lidem, ho naplňuje nejvíce. V životě se snaží ničeho nelitovat. „Vše, co se stalo, bylo to nejlepší, co se mohlo stát.“ Zároveň však připouští, že tím nejtěžším, co se mu kdy přihodilo, byly rozchody. „Nehledám ale zklamání, jen to, co se z toho člověk naučí.“

Dnes je hrdým otcem tří dětí, z nichž nejmladšího syna vychovává s právničkou a suchou hasičkou a připouští, že jako otec už je tolerantnější. „Náš generál má asi 120 cm,“ směje se a dodává, že když obejmete dítě, nabíjí vás to neskutečnou energií.

Prezidentskou kandidaturu považuje za skvělou příležitost potkávat se s lidmi a poznávat jejich radosti i strasti. Proto pokud by to nevyšlo, bude i nadále pokračovat v obhajobě zaměstnanců. Josef Středula má i jeden velký sen, který však vůbec nesouvisí s Hradem. Jen si poslechněte rozhovor a dozvíte se, oč jde.

Sledujte i další díly Talku (z)lomu na našem YouTube kanále nebo na Streamu. Čeká tam na vás spousta zajímavých rozhovorů, například právě s prezidentskými kandidáty, které poznáte zase trochu jinak. Již nyní tam nejdete rozhovor s Petrem PavlemDanuší NerudovouPavlem FischeremTomášem ZimouMarkem HilšeremKarlem Divišem. Podívat se můžete také na rozhovor se skoro kandidátem Karlem Janečkem. Všechny rozhovory si můžete poslechnout i na různých platformách jako podcast.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
4 Komentářů
  1. VěraTománková 1 rokem ago

    tak už odstoupil

  2. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Zajímavý rozhovor.

  3. Rozhovor pěkný, nicméně pán má dle mého v tomto volebním klání smolíka…

  4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Evi, díky za rozhovor

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account