Jaký je rozdíl mezi obyčejnou a luxusní matraci? Na obyčejné matraci se zkrátka nikdy nevyspíte tak dobře, jako na té, která je vyrobená z těch nejkvalitnějších materiálů a za pomoci nejmodernějších technologií. V čem se skrývá kouzlo a tajemství kvalitních matrací a jaké jsou jejich výhody? Respektive, proč vám od základu změní celý život?

Zdravý spánek vám změní život

Proč se vyplatí investovat do matrace? Cena matrace se vám totiž během let stonásobně vrátí. Díky kvalitnímu spánku budete nejenom v psychické, ale i fyzické pohodě a zjistíte, že zdravý spánek je opravdu důležitým aspektem spokojeného života. Luxusní matrace je tedy investicí do vašeho zdravého a spokojeného života.

Foto: Shutterstock

Jak prodloužit životnost matrace? Investujte do kvality a dopřejte ji péči

Ohromnou výhodou luxusních matrací je jejich dlouhá životnost. Kvalitní matrace se totiž vyrábějí z kvalitních materiálů, tudíž si matrace udrží svůj tvar déle. S tvarovou stálostí souvisí i to, že si matrace zachová své speciální vlastnosti. Zatímco obyčejné matrace se vám mohou již během prvního roku pravidelného používání proležet, životnost těch luxusních se pohybuje v rozmezí od sedmi do deseti let. Navíc správnou péčí můžete životnost matrace ještě prodloužit.

Foto: Shutterstock

Na materiálu a technologii záleží

Technologie a materiály luxusních matrací jsou neustále inovovány. Již nyní si můžete užívat spaní na líné pěně, která vám navodí pocit bez tíže. Právě dokonalý a bezbolestný odpočinek je totiž tím, co od kvalitní matrace požadujete. Luxusní matrace Curem vám přesně takové pohodlí nabídnou.

Luxusní matrace jsou vhodné i pro alergiky

Stále častější součástí našich životů se stávají alergie. Výrobci luxusních matrací myslí i na kvalitní život alergiků, tudíž jsou ve většině případů matrace opatřeny pratelnými potahy s antialergickou úpravou. Matrace pro alergiky se tak dají snadno a pravidelně čistit, čímž se neustále snižuje přítomnost nečistot a nežádoucích roztočů.

Ortopedické vlastnosti jsou samozřejmostí

Zajímá vás, v čem jsou lepší kvalitní matrace oproti těm obyčejným? Během noci strávené na luxusní matraci vás nebudou trápit bolesti zad ani kloubů. Proč? Rozdíl je totiž v ortopedických vlastnostech matrací. Ty kvalitní jsou vyráběny s ohledem na to, aby spáče během noci nikde netlačili a ulevili mu od případné bolesti. Ty obyčejné vás mohou tlačit a přivodit vám další bolesti.

Foto: Shutterstock

Regulace teploty během spánku je samozřejmostí

Budíte se někdy uprostřed noci zalití potem a v posteli pod vámi zůstává propocené kolo? To se vám u luxusní matrace nikdy nepřihodí. U ní je totiž kladen důraz na to, aby byla prodyšná, a i během zatížení u ní docházelo k neustálému proudění vzduchu. Tím se zabrání tomu, že by bylo jedinci během spaní přílišné horko, případně, že by se dokonce potil. Kromě toho, že jsou matrace prodyšné, dokážou vaše tělesné teplo i pohlcovat, a to díky speciální technologii gelových mikrokuliček. Ty mají za úkol teplo, které se z vašeho těla přirozeně uvolňuje, ihned absorbovat.

Nyní již víte, že výhody luxusních matrací spočívají v tom, že jsou vyráběny pro maximální pohodlí a kvalitní odpočinek spáčů. Materiály a technologie výroby jsou neustále vylepšovány a posouvány, protože právě zdravý spánek je pro náš život jednou z nejdůležitějších činností. Na luxusní matraci zažijete pocity podobné stavu bez tíže, nebudete trpět alergiemi či nadměrným nočním pocením. Napadá vás snad ještě nějaký důvod, proč si je nekoupit?

Foto: Shutterstock

Zdroj: Curem, Wikipedia Commons

Tagy:
9 Komentářů
 1. Hanka Vránová 1 rokem ago

  My jsme novou matraci kupovali poměrně nedávno a musím uznat, že ten rozdíl v kvalitě spánku je opravdu obrovský. Co jsem ale například zjistila, tak že hodně pomáhá doplňovat melatonin. Od té doby, co ho beru mi přijde, že mám spánek mnohem klidnější, méně se budím atd. Pokud nevadí, že se podělím, tak tady – https://www.atlaso.cz/jak-melatonin-ovlivnuje-nase-biologicke-hodiny/ o něm mají hodně zajímavý článek. 🙂

 2. VěraTománková 1 rokem ago

  Je to pár měsíců, co mám zdratotní matraci a je to paráda

 3. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  V budoucnu hodlám zainvestovat do nové kvalitní matrace.

 4. Tamara Schovancova 1 rokem ago

  to potřebuji, miluji spánek

 5. EvženieLomová 1 rokem ago

  Dobrá matrace je jen jeden aspekt,(ze všech tří nezbytných věcí)

 6. PetraVelíková 1 rokem ago

  to je pravda, od té doby, co mám kvalitní matraci, spím jako miminko.

 7. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Kvalitní postel je důležitá, samozřejmě i rošt a matrace. Když jsme se s manželem před více než 12.ti lety zařizovali, koupili jsme postel s rošty a matracemi za 37500 Kč, již jednou jsme matrace měnili za nové.

 8. Na kvalitním spaní by se opravdu nemělo šetřit.

 9. MartinaBěhalová 1 rokem ago

  Kvalitní spánek je základ, ale je třeba i kvalitní rošt do postele.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account