Nakupování svatebních šatů je samostatnou módní disciplínou, kterou nemůžete srovnávat s žádným jiným nakupováním. Je to emocionální. Je to romantické. Je to zábavné. Zároveň vás nákup svatební šatů může vystresovat na maximum. Jak být připraveni na nepředvídatelné? Sepsali jsme pro vás 6 pravd, které byste měli vědět, než vyrazíte do prvního svatebního salonu.

Kdy nakupovat

Není přesně stanovené datum, kdy začít hledat své vysněné svatební šaty. Je ale rozhodně stanovené datum, kdy je příliš pozdě. Mějte na paměti, že pokud si šaty ve svatebním studiu vyberete může trvat i několik týdnů než budou doručeny a další týdny zabere než na nich švadlena udělá vámi potřebné úpravy. Svatební šaty tak plánovači svateb doporučují začít hledat přibližně 9 měsíců před svatbou. Pokud začnete dříve může se vám totiž lehce stát, že si objednáte šaty, které možná v zimě patřily mezi vaše vysněné, ale na jaře zjistíte, že se objevily ještě nějaké jiné a mnohem vysněnější.

Kde nakupovat

Toto rozhodnutí je určitě založené na vašem rozpočtu. Stanovte si ho hned v úvodu a zbytečně nevybírejte z šatů, které jsou pro vás cenově nedostupné. Ušetříte si tím řadu problémů. Skvělým tipem je zaměřit se na svatební salony v místě vašeho bydliště. Pokud budete hledat v jiném městě, může se stát, že vás dlouhé dojíždění na zkoušky nebo obhlídku novinek vyčerpá na tolik, že vás samotné nákupy nebudou bavit. Svatební experti navíc doporučují, že takové šaty je vždy dobré si vyzkoušet, i přesto, že nákupy online mohou být velice lákavou záležitostí. Pokud se však rozhodnete nakupovat na internetu, buďte velice opatrní a několikrát zkontrolujte přesné míry šatů a tabulku velikostí.

S kým nakupovat

Druhý názor na vaše vysněné svatební šaty je velice důležitý. Buďte však velice obezřetní při výběru své konzultantky nebo konzultanta svatebních šatů. Nejlepší je však vždy vzít jen jednu osobu. I přestože se mohou zdát nákupy s maminkou, družičkou, svědkyní jako velká zábava, může se stát, že oni sami se při výběru na modelu neschodnou a vy se tak zbytečně budete dostávat do neřešitelných situací a sama si nebudete jistá svou volbou. Je sice skvělé, že na místě budete mít víc důvěryhodných názorů, ale snadno se vám tak může stát, že si vyberete šaty, které se vám vlastně nelíbí, zato si je zamilovala vaše maminka.

Buďte připraveni se svléknout

Pravděpodobně vás moc „cizích“ lidí nevidělo prakticky nahou, ale při nákupu svatební šatů tato možnost hrozí. A to hned z několika důvodů. Svatební konzultanta v salonu musí totiž znát perfektně vaše míry a přesně odhadla, jaké šaty budou sedět přímo vám. Navíc materiály, ze kterých se svatební šaty šijí jsou mnohdy velice transparentní a když k tomu ještě připočtete, že do většiny z nich se sama nemáte šanci obléknout, budete potřebovat v kabince dvě důvěryhodné ruce navíc. Proto buďte připravená a na zkoušku svatebních šatů si vezměte bezešvé tělové prádlo a podprsenku bez ramínek. 

Důvěřujte svému konzultantovi

Možná je to osoba, kterou jste ještě nedávno viděla poprvé a je pro vás těžké ji věřit, ale vězte, že pracovníci ve svatebních salonech mají kvalifikaci vyšší než většina vašich kamarádek, družiček nebo svědkyň. Navíc tyto prodavači zkouší šaty stovkám nevěst ročně, takže znají perfektně každý typ těla a vědí, co je pro něj nejlepší. Pokud se sejdete v typu šatů (krajka, linie A, rukávy nebo odhalená ramena), máte z půlky vyhráno a konečný výběr nejžhavějších kandidátů klidně můžete svěřit jejich odbornému oku. 

Pozor na velikost

Velikosti svatebních šatů mnohdy nejsou stejné jako velikosti klasického konfekčního oblečení. Nepropadejte panice, pokud vám personál svatebního salonu přinese šaty o jednu až dvě velikosti vyšší než sama nosíte. Spíše než to, co je na štítku se zaměřte na to, jak vám šaty perfektně padnou. Důležitým aspektem při výběru je i to, jestli se v šatech můžete volně pohybovat a cítit se v nich příjemně. Nikdo nechce být za dokonalou nevěstu na fotkách, která ale ve skutečnosti neudělá na parketu dva rovnoměrné kroky.

Foto: Shutterstock

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account