Nebudeme si nic nalhávat… jde nám do tuhého! Kadeřnické salony jsou již nějaký čas díky nařízení vlády zavřené a naše vlasy stále rostou a odkrývají nepříjemné odrosty a šediny. Není se čemu divit, že většina z nás tak vsadí na domácí barvení vlasů. Než se však vydáte do drogerie, přečtěte si naše tipy, které vám usnadní práci a přiblíží vás k vámi vysněnému výsledku.

1. Požádejte svou kadeřnici o doporučení

Nebojte se požádat o radu. Všechny cenné informace, které vám řekne vaše kadeřnice nebo kadeřník, budete moci v budoucnu vyvážit zlatem. Bez přehánění! Opravdu se vám jejich pomoc bude hodit, jakmile budete stát před regálem plným stovek odstínů hnědé, blond nebo zrzavé barvy. 

2. Posuďte svůj růst vlasů

Jsou ženy, kterým vlasy rostou mnohem rychleji, než jiným. Proto prvním kritériem při výběru barvy na vlasy v drogerii se zaměřte na odrosty, které za poslední dobu máte. Kolik šedin je potřeba zakrýt? To je klíčové pro jakoukoliv aplikaci, protože většina kadeřníků vám doporučí obarvit barvou jen odrostlou část, nikoliv celou hlavu. Zbytek barvy pak necháte na celých vlasech jen pár minut (orientačně 10 minut), abyste dosáhla sjednoceného efektu. Tato aplikace dodá vaší domácí barvě profesionálnější vzhled.

3. Vyberte si vždy světlejší odstín

Toto je klíčová část vašeho domácího barvení vlasů a výběru barvy! Přesto, že fotka na krabičce, kterou jste si vybrali, do puntíku odpovídá odstínu vašich vlasů, sáhněte po odstínu, který je světlejší. Klidně o celé dva odstíny! Fotografie na krabičkách jsou totiž jen ilustračního charakteru a realita toho, jak barva pak bude vypadat na vašich vlasech je zcela jiná. Výběrem světlejšího odstínu vsadíte na jistotu, že s nadsázkou řečeno neskončíte s barvou černou jako uhel. 

4. Týden zapomeňte na fény a kulmy

Kadeřničtí odborníci doporučují alespoň na týden před aplikací barvy přestat používat fény, kulmy, kulmovací hřebeny a jiné „horké“ nástroje, které vlasy oslabují. Díky tomu vaše vlasy nebudou křehké, suché a poškozené, takže na nich barva lépe ulpí. 

5. Nemyjte si vlasy před barvením

Alespoň 24 hodin před samotným barvením si vlasy nemyjte. Důvodem je, aby pokožka stihla obnovit svůj přirozený ochranný film, jež pokožku i vlasy chrání před dehydrataci a hlavně podrážděním. Barvení vám také samo o sobě bude lépe a rovnoměrněji chytat. Těsně před barvením nepoužívejte ani stylingové přípravky jako je suchý šampon, lak na vlasy, gel nebo sprej).  

6. Nebojte se do barvy investovat víc

Vybrat si barvu v drogerii je jedna věc, ale co zkusit domácí barvení s profesionálními odstíny? Některé kadeřnické salony během pandemie koronaviru nabízejí svým klientům službu barvení doma. V zásadě si ve výdejovém okénku můžete koupit přímo barvu, kterou používá vaše kadeřnice. Ta vám k ní samozřejmě přidá i návod na použití. Sice je to dražší investice než klasická barva z drogerie, ale zase budete mít záruku, že s odstínem nešlápnete vedle. 

7. Držte se návodu

Představte si, že byste pekla dort od oka… trošku hladké mouky, trošku hrubé, něco málo másla… Jaký by byl výsledek? Ve většině případů asi nepoživatelný. A přesně tak to je i s vaší barvou. Nesprávné dávkování a špatné poměry nejenže mohou způsobit nežádoucí barevný efekt, ale i podráždění pokožky. Proto buďte připravena držet se uvedeného návodu a barvu pečlivě odměřte! Důležité také je, aby směs byla dobře rozmíchána a neobsahovala hrudky.

8. Barvu nanášejte systematicky po sekcích

Rozdělte si vlasy na několik sekcí a začněte s nanášením barvy odzadu. Nejlepší je začít od krku a postupovat od temene nahoru a poté přejít k předním partiím. Vždy také jako první začínejte odrostu, poté postupuje do délek a až na samotný závěr obarvěte konečky. 

9. Důkladně barvu vymyjte

Stejně jako nanášení barvy je důležité i její smytí. Mějte na něj dostatek času! Čerstvě barevné vlasy je potřeba důkladně opláchnout. Dokud je voda třeba jen lehounce zbarvená, pokračujte ve vymývání. Poté použijte šampon a kondicionér určený pro barvené vlasy. A dalších 24 hodin si vlasy rozhodně nemyjte, protože stále probíhá proces pigmentace a vlasy potřebují absorbovat novou barvu.

10. Pro další péči použijte speciální šampon

Doplňte domácí péči o speciální šampony, jež vlasy posílí a mají neutralizační schopnosti. To znamená, že jak brunetkám tak blondýnkám zachovají a zvýrazní studené (či teplé) odstíny jejich barvy. A neutralizují ty nežádoucí podtóny oranžové či červené ve vlasech. Zároveň pak vlasy jemně čistí a dodávají jim potřebný lesk. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account