Léto je v plném proudu a vy jste mezi odvážením dětí na tábor, grilováním, návštěvou akvaparků a posezeními s kamarádkami, úplně zapomněla vyřídit svou návštěvu v nehtovém salónu, kde je teď beznadějně obsazeno? Nevadí! Udělejte si jeden večer sama pro sebe a vytvořte si originální letní manikúru z pohodlí vašeho domova. 

Nebudeme vám mazat med kolem pusy, vytvořit si krásné nehty jako ze salonu vám nepomůže ani to nejlepší výukové video na YouTube. Chce to praxi, trpělivost a rozhodně špetku dovedností. Naštěstí jsme pro vás objevili stylové letní nehtové designy, které přece jen nevyžadují desetiletou praxi v nehtovém studiu a zvládnete je vytvořit snadno a rychle z pohodlí vašeho gauče. 

4 nejjednodušší letní „nail arty“, které snadno zvládnete doma:

Foto: Shutterstock

Pastelová francouzská manikúra

Francouzská manikúra zažívá letos v létě svůj velký comeback! A když si ji navíc vytvoříte v pastelových barvách, rozhodně si můžete být jistá, že se stanete novou trendsetterkou. Vyberte si doma oblíbené pastelové barvy laků na nehty a jeden v neutrální barvě. Tím nehty nalakujte a pak na každý nehet použijte praktickou pásku pro francouzsku manikúru. Podkladový lak slouží ke zpevnění, posílení a vyrovnání nehtů. Použijte šablonky nebo-li nalepovací proužky, které si na nehet nalepíte před lakováním pastelových barev laků na nehty. Díky šablonkám docílíte, aby zaoblení vzniklého úsměvu bylo stejné u všech nehtů a nalakujete tak špičku pečlivěji. Nebo můžete zkusit nalakovat barevný úsměv jen tak od oka a případné nedostatky odlakujete korekturní odlakovací tužkou.

Foto: se souhlasem Kosmetika-nehty.cz
Foto: se souhlasem Dermacol
Foto: se souhlasem Sensualite

Pásky na francouzskou manikúru, Kosmetika-nehty.cz, 30 Kč

Lak na nehty, Dermacol Mini Pastel, odstín 2, 49 Kč

Lak na nehty, Sensualite, odstín Pretty in Pastels, 390 Kč

Foto: Shutterstock

V hlavní roli puntíky

Je velká šance, že pokaždé, když si z vlasů vytáhnete pinetku, necháte ji na umyvadle nebo v šuplíku s kosmetickou výbavou. A teď se vám bude víc než hodit! Vyberte si dvě letní barvy laků na nehty a s nimi si nehty klasicky nalakujte. Vždy ale čtyři prsty v jedné barvě a jeden prst v druhé barvě (na každé ruce). Na ten pak zvolte efektní detail puntíků. Ty vytvoříte snadno tak, že pinetku roztáhnete hroty od sebe a proměníte ji tak v provizorní nástroj na tečkování. Jeden z hrotů pinetky ponořte do lahvičky s lakem na nehty, dokud nebude lehce pokrytý, a poté se s ním jen jemně dotkněte nehtu. Snadno si tak vytvoříte pravidelnou tečku. Kolik jich do svého uměleckého nehtového designu uděláte je jen a jen na vás. 

Foto: se souhlasem Dior
Foto: se souhlasem Amoene
Foto: se souhlasem VIP Hair

Lak na nehty, Dior Rouge Vernis, odstín 558 Grace, 595 Kč

Lak na nehty, Amoené, odstín 01, 85 Kč

Pinetky, VIP Hair, 17 Kč

Foto: Shutterstock

Hlavně s úsměvem

Nálepky na nehty už dávno nejsou jen výsadou vašich malých dcer. Hravě se s nimi můžete vyhrát při svém nehtovém designu i vy! Co si takhle na léto vytvořit veselou manikúru a okořenit ji něčím zábavným jako je třeba smajlík, srdíčko nebo hvězdička? Fantazii se meze nekladou. Stačí, když pro nehty zvolíte veselou letní barvu (nebo naopak minimalistickou neutrální) a na jeden nebo dva nehty nalepíte tyto nálepky. Všechny nehty pak pro jistotu ještě zafixujte svrchním lakem, který zabrání poškození nalakovaných nehtů.

Foto: se souhlasem Bonky
Foto: se souhlasem Essie
Foto: se souhlasem Diamond Nails

Nálepky na nehty, Bonky, 139 Kč

Lak na nehty, Essie, odstín 513 Sheer Luck, 201 Kč

Nálepky na nehty, Diamond Nails, 29 Kč

Foto: Shutterstock

Na proužkované vlně

Není nic, co by víc připomínalo léto, než jsou zářivé barvy. Pokud vaší minimalistické duši něco brání použít barevné laky na nehty po celém povrchu, vyhrajte si alespoň se stylovými proužky. Do vaší výbavy přidejte 11 milimetrový štěteček na nehty, který běžně koupíte v každé drogerii, a pusťte se směle do díla. Nápomocné vám budou i nehtové pásky, díky kterým snadno vytvoříte nejen rovné linky, ale i různé jiné grafické obrazce. Úsilí minimální, efekt maximální! 

Foto: se souhlasem Diamond Nails
Foto: se souhlasem Essie
Foto: se souhlasem Naninails

Zdobící štěteček na nehty, Diamond Nails, 39 Kč

Lak na nehty, Essie, odstín 773 Feeling Just, 230 Kč

Svrchní lak na nehty, Nani Nails, Top Fast Dry, 79 Kč

Foto: Shutterstock

Duhová nálada

Nemůžete se rozhodnout jakou letní barvu pro své nehty zvolit? Nevadí! Vyberte si je všechny! Duhové nehty jsou pro letní měsíce přímo ideální. A ty matné ještě navíc super trendové. Nejlepší tip od profesionálů? Vždy nanášejte lak alespoň ve dvou tenkých vrstvách a každou vrstvu nechte důkladně zaschnout. Pokud totiž nanesete jednu silnější vrstvu, lak bude zasychat déle a všechny dokonalosti budou výraznější. Navíc se vám velice brzy začne nehezky odlupovat.

Foto: se souhlasem Dior
Foto: se souhlasem Rimmel
Foto: se souhlasem Partyon

Lak na nehty, Dior Rouge Vernis, odstín 536 Orange Sienna, 559 Kč

Lak na nehty, Rimmel London 60 Seconds Super Shine, odstín 323 Funtime Fuchsia, 48 Kč

Lak na nehty, Partyon, odstín 07, 85 Kč

Foto: Shutterstock, se souhlasem Amoene, Bonky, Dermacol, Diamond Nails, Dior, Essie, Nani nails, Partyon, Rimmel, Sensualite, VIP Hair

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Krásné odstíny.

  2. HelenaSvatková 2 roky ago

    Dneska je tolik možnosti jaký design na nehty použít a je to moc dobře, není je jednotvárné.

  3. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Krásná barevná inspirace.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account