240

V moderní době se mnohé z nás snaží vyrovnat mužům, čímž zapomínáme na svůj vlastní, jedinečný potenciál. Naši skutečnou duchovní sílu můžeme jako ženy objevit, jen když si uvědomíme, že muži a ženy nejsou dva týmy bojující proti sobě a nedají se srovnávat. Nejlepším příkladem, kde tato soutěživost a potřeba být si rovni škodí, jsou vztahy. Ženy se zvyknou stále více stěžovat, že si nevědí najít, nebo udržet partnera.
Inspirujme se tedy starověkými indickými texty jako jsou Védy1 a Tantra2 a vysvětleme si jeden důležitý princip:
“Přirozená mužská vlastnost je vyplnit prostor v životě ženy, a pokud si tento prostor vyplníme sami, nemáme místo pro toho druhého”. Pokud tedy nepotřebujeme nebo nepřijmeme ochranu, podporu a pomoc, muž přirozeně necítí potřebu být v našem životě.

Jak ženy získávají pocit naplnění

Tvoření, poskytnutí komfortu a pocitu domova, poskytnutí emocionální podpory, péče o partnera, rodinu a domácnost, péče o sebe, schopnost přijímat. Pokud tedy žijeme s partnerem, který odmítne naši lásku, oblíbené jídlo, utěšující objetí a celkovou péči – necítíme se velmi užitečně a vyhledáváme jiného partnera.
Jak muži získavají pocit naplnění
Dávat, ochraňovat, poskytovat pocit bezpečí a poskytovat nám ženám prostředky, ze kterých my vytvoříme komfort a pravý domov. V dnešní moderní době je nemají muži prostor vykonávat. Z naší někdy i přehnané defenzívnosti jsme se stali tak soběstačnými, že muži nás dnes neosloví první, nepozvou nás na večeři, ale raději navrhnou rozdělit si účet, aby nás a naši finanční situaci náhodou neurazili.

Co z toho plyne pro moderní ženu?

Pro ty z nás, které vztah nepotřebujeme nebo nechceme, jsou vlastnosti jako úplná soběstačnost a samostatnost perfektní. No, ty z nás, které po zdravém vztahu toužíme se můžeme zamyslet nad tím, zda máme v životě prostor na vyplnění. Neznamená to ubrat ze sebe, znamená to naopak vytvořit si nový prostor, který jsme ochotné přenechat druhému. Ve vztazích se chceme jako ženy cítit užitečně, tak bychom to měli (pro vlastní prospěch) povolit i opačnému pohlaví.

1. Védy jsou rozsáhlý soubor náboženských textů, sepsaný ve védském sanskrtu. Slovo véda znamená vědění, poznání pravdy. Obsahuje texty o posvátných tradicí nebo o obětním uctívání. Jsou to texty sepsané tisíce let před naším letopočtem.
2. Tantra je hinduistická esoterická tradice, která vznikala postupně. Tantry se zabývají magickými rituály, náboženskými obřady, mantrami, jógou. Tyhle texty obsahují také texty o dynamice mezi mužem a ženou.

Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account