Kdo s kým, kde s kým a co si o tom kdo myslí. Především v online prostředí můžeme zaznamenat mnoho názorů, nepravd i nadávek. To vše, bez ostychu. Na straně druhé tu máme zdraví. Téma, kolem kterého se našlapuje, panuje nevědomost, nezaplavuje titulní stránky a lze jej považovat za tabu. Protože: „To se přeci neříká!“

Mluvit a psát o vagínách, o tom to celé je. Průzkum hovořil jasně: ženy se stydí, bojí nebo často nevědí, a tak se točí v kruhu intimních potíží. Vlastně to potvrdila také zkušenost s hledáním moderátorky podcastu #dolebezstarosti. Nakonec se jedna našla. Nestydí se na cokoli zeptat a ač může působit dojmem paní Columbové, podařilo se nám ji vyzpovídat.

Milá Gynello, děkujeme za podcast, ve kterém se dozvídáme plno zajímavých informací, ale nic o tom, kdo jste vlastně vv? Mohla byste se nám představit?

Jsem žena, jsem matka, manželka, dcera, švagrová a také kamarádka. Někdo může mít pocit, že mám prořízlou pusu, možná jsem místy až drzá a nekorektní, ale já to beru tak, že když něco nevím, tak se zkrátka zeptám. Vzhledem k tomu, že spousta žen má strach se vůbec ptát, snažím se být hlasem žen a zjistit maximum potřebných informací o vagínách pro nás všechny. 

Dalo by se říct, že je to vás poslání? Nebo máte ještě nějaké jiné?

Nevím, jestli je to přímo poslání, ale řekla bych, že bojuju za to, aby každá žena řešila své intimní problémy včas. Aby každá žena měla tam dole to správné pH, mikroflóru a měla dostatek informací. Všechny máme vagínu, každou z nás někdy trápil výtok, svědění, pálení, nějaká ta infekce, tak proč se stydět o tom mluvit? Kamarádce si taky postěžujete, že vás bolí v krku a tohle v zásadě není jiné. Jo a taky bych si přála, aby se každá ženská došla po sexu vyčůrat, myslím, že by pak bylo na tom světě obecně líp. 

Co vás k tomu přivedlo? Jak jste se k tomu dostala?

No hádejte, moje vagína a s ní spojené nejasnosti. Naše mámy s námi ve většině případů o těchto intimnostech nemluvily. Nemůžeme se na ně zlobit, s nimi to jejich mámy taky nerozebíraly. Když jsem nadhodila téma výtoku mezi kámoškami, tak skoro spadly pod stůl a to mi přijde na hlavu. Přitom jsem pak zjistila, že toho taky moc neví a mají třeba malé i velké dcery, kterým vlastně zase nic nepředají. To už mi přišlo příliš, proto se to snažím změnit. 

Působíte velmi zkušeně, že víte co chcete a jdete si za tím…

To bylo nemělo být nic výjimečného. Myslím, že toho vím přesně tolik, kolik by toho měla vědět každá žena a stále se něco dozvídám. Rozdíl je v tom, že se nebojím zeptat. Snažím se získat odpověď, co nejdříve, pak totiž nezbude čas pro vytváření domněnek v mé hlavě. Jak všechny dobře známe, ty námi vytvořené domněnky totiž bývají těmi nejhoršími.

V lidech vyvoláváte důvěru a možná proto se vám i svěřují, s čím nejčastěji? 

Ve většině případů jsou to intimní problémy. Nevěřili byste, kolik žen se bojí zadat slovo “vagína” do googlu, natož ho pak vyslovit nahlas. Přitom je to vždycky taková ta klasika, svědění, pálení, pálení za někým, nevěry, děti, menopauza… Mnohdy spolu v libovolném pořadí tyto věci dokonce nějak souvisí.

#dolebezstarosti si můžeme pustit do sluchátek nebo se podívat na video. Tam vám ale nevidíme do tváře. Proč?

Protože to není o mně. Ptají se mě kamarádky, píší mi cizí slečny i ženy a já tam jsem prostě za ně. Zvu si takové hosty, kteří mluví lidsky, rozšiřují (i mně) obzory a dávají všechny ty informace do souvislostí, takže jde také o ně. To oni mají mít tu pozornost. Navíc, před kamerou jsem nervózní a červenám se. (především v rozhovoru s MUDr. Danielem Leškem, pozn. redakce) 

Kdyby vás teď slyšel celý svět, co byste vzkázala všem ženám a všem mužům?

Milé dámy, jste skvělé takové, jaké jste. Bez výjimky. Pečujte o sebe zevnitř, zvenčí a hlavně ze všech konců. Upravenými vlasy a dokonalým obočím by to nemělo končit. Rozhodujte o svém životě i o svém těle. Po sexu choďte na malou. Používejte vhodné hygienické prostředky. Co se týče mužů, stůjte za námi, podporujte nás, přijměte naše hormonální výkyvy a buďte boží. 

Zdroj foto: se souhlasem Gynella

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account