Co se dá udělat pro to, abyste snadno odolali všem útočícím bacilům? Prevencí nemusí být jen zodpovědné užívání vitaminových doplňků stravy. Ochranu vám poskytne i oregano, tymián nebo třapatka!
Podpořte svou imunitu pomocí bylinek. Které jsou sázkou na jistotu?
Oregano, mocná ingredience
Vnímáte dobromysl jen jako kuchyňskou přísadu, která „sedne“ k masu nebo těstovinám? Nenechte se zmást. Na tuto rostlinu nedali dopustit ani staří Řekové a Římané, kteří ji používali k léčbě celé řady zdravotních neduhů. Moc dobře totiž věděli, že její blahodárné účinky se dají čerpat jak ze sušené rostliny, tak formou čaje či oleje. Proti tomu nic nenamítají ani vědci, kteří za hlavní přednost oregana považují vysoký podíl sloučeniny zvané karvakrol, jež zlepšuje imunitní reakce organismu a přispívá k eliminaci choroboplodných zárodků.
Tymián jako přírodní lékárna
O tymiánu je známo, že má silné antiseptické, antifungální a antibiotické vlastnosti, přičemž je osvědčeným a často doporučovaným prostředkem na infekce dýchacích cest. Stejně spolehlivě ale předchází chronickým onemocněním, příznivě ovlivňuje funkce srdce a tlumí bolesti nejrůznějšího původu. Závěry britské studie uskutečněné na Univerzitě Leeds Beckett informují o tom, že tymián stimuluje tvorbu bílých krvinek, čímž významně posiluje odolnost těla. Co říkáte na tohle voňavé preventivní opatření?
Echinacea, tradiční medikament
Třapatka nachová neboli echinacea má mezi příznivci lidového léčitelství kultovní postavení. Ovšem pozor, také moderní věda poukazuje na to, že má opravdu co nabídnout. Již několik nezávislých výzkumů potvrdilo, že květina pocházející ze Spojených států obsahuje jisté fytochemikálie, které účinně bojují proti celé řadě virových nemocí. Zmíněný poklad zároveň pomáhá na alergie, zatímco výrazně omezuje pravděpodobnost zánětů. Jak vidno, i přes konzumaci třapatky vede cesta ke zdraví!
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account