„To je tak fajn, že se mi ozveš, i když zrovna nepracuji na nějaké vysoké pozici,“ říká mi jednou Petra. Nikdy by mě ani nenapadlo, že bych se neozvala lidem, které mám ráda a vážím si jich, i kdyby to měl být i “jen“ pracovní vztah. A teď si tak říkám, kdy se z toho ryze pracovního vztahu staly dlouhé hodiny kecání (pardon za ten výraz, ale my ženy víme) o chlapech, dětech, starostech i radostech doma a ano i v práci. Nebo také o yoni…

Jak se zrodil příběh vagíny

„Chci otevřít téma vagíny a prostě o tom mluvit úplně narovinu,“ říká mi Petra asi tak o 17 let později u oběda, který je sice pracovní, ale já už dávno všechna naše setkání beru jako přátelská. Za tu dobu, co se známe, přešla Petra z IT přes reality až k české značce Heaton, a já už nemám reklamní agenturu, ale řeším s ní kampaně za Ženy s.r.o. a Testuj.to. Mezitím jsme potkaly obě spoustu mužů, každá zvládla jednu svatbu, já vedu přesně o jeden rozvod, ona zase o jedno dítě navíc. Číslovka na dortu se přehoupla přes čtyřku, a tak zcela otevřeně diskutujeme, hned vedle stolu plného mužů, o vagíně, mykózách, sexu a vůbec se u toho nečervenáme.

A co když to nefunguje

Je to asi rok, kdy jsme začaly toto téma diskutovat. Dnes na našem webu najdete 21 dílů ze seriálu Příběh vagíny, ve kterém se pravidelně věnujeme všemu, co se týká intimního zdraví ženy. K tomu vyšel minulý týden nový e-book, který je komplexní, srozumitelný, krásný a ještě si ho můžete zdarma stáhnout. Naše Barča tak věnuje hodiny a hodiny diskusím s odborníky, ptaním se, hledáním odpovědí i témat, která vás zajímají. A vy čtete, komentujete a sdílíte. Díky za to! Díky za to vám, Barče, všem, kteří odpovídají na naše/vaše otázky a především české značce Gynella, která si vzala za své dodat ženám sebevědomí mluvit otevřeně o svých intimních radostech i starostech.

Co když se musíme rozejít?

Když píši tyto řádky a procházím naše fotky, uvědomuji si, jak moc je to vzácné. Potkají se akční ženy, které otevřeně mluví úplně o všem, dokáží tolik let držet pracovní témata, zároveň být kamarádky a ještě jsou k sobě upřímné. Takže i když náhodou něco nesedne, tak si prostě řeknou – není to dobré, chci to jinak, Evi, nefunguje to. A že to pořádně mohlo nezafungovat! Po mnoha letech jsme také zkusily pracovat společně. Petra mi dala obrovskou důvěru, naskočila se mnou do Testuj.to a to hned v několika rolích. Představte si uspořádanou manažerku zvyklou z korporátů na svůj vlastní tým a najednou start-up, kde jeden den neplatí to, co platilo včera a všichni dělají všechno. I to jsme daly! A i když se vrátila po mateřské do srdcové Gynelly, dodnes testuje, a to jak s gynella.cz, tak  Testuj.to, prostě testování této české značky je už nedílnou součástí napříč všemi testovacími komunitami.

Mám se ráda

Testováním to začalo, pokračovalo to ještě před Covidem hned několika akcemi na podporu ženského sebevědomí – Den, kdy se mám ráda, jehož hlavním partnerem byla právě tato česká značka podporující ženskou intimní hygienu. Musím tu zmínit také báječnou ženu, CEO, která stojí v  čele rodinné firmy po boku svého otce, Natálii Kazíkovou. Díky moc za vše, co pro ženy děláte! A že společně můžeme mluvit otevřeně o mykózách, zánětech, menopauze, prostě o našich vagínách a všem, co s nimi souvisí. Což mi připomíná, že v e-booku máte teď od Gynelly dárek, tak stahujte!

Foto: se souhlasem Petry Tymešové

Kamarádka za všechny prachy

Abych byla tedy úplně upřímná, jednou nastala situace, kdy mě Petra dostala do šíleně stresové situace. Stačila jedna nezapomenutelná věta: „Budu se vdávat a mohla bys nás oddat ty.“ Nechtějte vědět, jak já byla nervózní! Radši bych tu svatbu trávila jako maskérka než ta, co krotí u Altánu Premonstrátů stovku svatebčanů a prosí je o klid, protože Petr a Petra si chtějí říct své ano a já tohle fakt nemůžu pos…! Tohle prostě musím dát, vždyť to mají na celý život! Ano, tak možná tohle bych si v tu chvíli odpustila. Ale vlastně, je to další super společné téma, které nás spojuje a dodnes se tomu smějeme.

Foto: se souhlasem Petry Tymešové

A tak ženy, mějte se rády, obklopujte se krásnými lidmi a přijímejte výzvy, které život přináší. Je to jízda, moc hezká jízda!

Foto: se souhlasem Petry Tymešové

Tagy:
8 Komentářů
 1. Romana Mlynářová 12 měsíců ago

  Krásné, skanula mi slza, krásné.

 2. Michaela Dvořáková 12 měsíců ago

  Ženy, moc děkujeme za tak hezká slova! Evča zdraví z hor a má radost, že čtete a podporujete 🙂

 3. Kristýna Štírová 12 měsíců ago

  Nedávno jsme pro nás ve firmě řešila pronájem školící místnosti v Praze a byla jsem překvapená, jak ten tým kolem Greenpointu funguje hodně efektivně a příjemně. Skoro jsem si říkala, že ty holky jsou vlastně moje kamarádky a znám se s nimi léta. Chci jen říct, že prostě ten ženský vztah je někdy hodně unikátní a to přátelství může vzniknout i tam, kde byste to na první pohled nečekali.

 4. NelaVávrová 12 měsíců ago

  Krásný článek, krásné zážitky, ať Vám to vydrží dalších spoustu let….

 5. Linda Asha Commodore 12 měsíců ago

  Hezký článek ❣️ přijímat výzvy je i moje téma

 6. Lenka Hudečková 12 měsíců ago

  Krásný článek Evi, a že jste mohla oddávat kamarádku, to je moc prima. Mám z toho husinu…♥♥♥

 7. Jaroslava Korpášová 12 měsíců ago

  Pěkné vyznání, tak ať přátelství vydrží na věky.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account