Každé dítě je na něco šikovné. Možná právě to vaše v sobě ukrývá obrovský herecký, taneční či pěvecký potencionál. Jak tedy můžeme poznat, že má taneční vlohy?
Kdo si hraje, nezlobí
Tanec je skvělá pohybová aktivita, která vede ke zlepšení fyzické kondice. Děti objevují různé druhy pohybu a rozvíjejí motorickou koordinaci. A především se učí vnímat a ovládat své tělo a mysl.

Petra Parvoničová je profesionální tanečnice. Věnuje se také choreografii a pracuje převážně s malými dětmi ve svém tanečním Dance centru v Plzni. Její úžasné energetické choreografie zdobí muzikály pro děti i dospělé, například Kapka medu pro Verunku, Alenka v kraji zázraků, Čas Růží a mnoho jiných.  

V tanečním centru, stejně jako například v muzikálu Alenka v kraji zázraků, hraje a tančí hodně dětí. Jak moc je spolupráce s nimi obtížná popisuje Petra takto: „Na děti mam teď štěstí téměř v každém muzikálu. V Dance centru je to však zcela něco jiného. Děti vedeme s lektory k tanci zcela zábavnou formou. Mohou tam chodit všechny děti, bez rozdílu na to, jaký mají talent. V muzikálech jsou nároky mnohem vyšší. Děti musí umět zpívat, tančit i hrát. Často tomu obětují volný čas a prázdniny.“
V muzikálech se kladou velké nároky právě na tanec. Jak je to tedy s dospělými herci a zpěváky. Může tančit opravdu každý? „V muzikálu by měl být pohybově nadaný opravdu každý”, říká Petra. Tanec se dá do jisté míry naučit, nicméně talent je stále to nejdůležitější.
Jak poznat taneční nadání našich dětí?
Snad každé dítě miluje melodické písničky a ráno si u nich tancuje. Pro pyšné rodiče je to samozřejmě ten nejnadanější tanečník či tanečnice. Alespoň tak to vnímám já, jako matka.
„Většinou se na dítěti útlého věku pozná spíš otevřenost, radost z pohybu a bezprostřednost. Na každém je většinou hned poznat hudební sluch a rytmus v těle. Někdy mě mile překvapí, co dokáže toto vše v kombinaci se zapáleností do tance a dřinou. Taneční centrum mám otevřené jakékoli kategorii i úrovni v taneční pokročilosti, ale nejdůležitější je, aby to tanečníky bavilo“, vysvětluje Petra.
Na jaké muzikály se můžeme na jaře těšit?
 „V březnu byla premiéra muzikálu Čas růží, který můžete shlédnout v pražském hudebním divadle Karlín. Těšit se také můžete na operetu Pařížský život v plzeňském divadle J.K. Tyla. A ještě se můžete těšit na velkolepou muzikálovou show Madagascar, která bude mít turné od října 2017 v ČR i na Slovensku. Bude toho opravdu hodně“, doplňuje Petra.

Pokud tedy ještě nemáte program na některý z následujících víkendů, můžete vyrazit na muzikál. Je to příjemné odreagování a zajímavý kulturní zážitek. Já osobně muzikály miluju!:-)

S námi můžete získat 30 % slevu na muzikály Kapka medu pro Verunku a Alenka v kraji zázraků. Více informací se dočtete ZDE.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account