Dobrá rada od Aleny Šafratové: Jak se naučit nosit podpatky? Co vy na to?
Alena Šafratová je žena, která se snaží udělat Čechy krásnější. Pracovala řadu let jako módní ředitelka časopisu Elle. Je stylistka, zakladatelka a ředitelka Školy stylu (www.skolastylu.cz), ve které školí všechny, koho zajímá móda a styl.
Víte, že ve Francii platí nepsané pravidlo, že každá dívka z dobré společnosti musí do svých patnácti let zvládat chůzi na podpatcích? A Francouzi dobře vědí proč! Žena v elegantních lodičkách na podpatcích vypadá sexy, sofistikovaně a sebevědomě. Všechno tohle jí může pomoct jak v soukromém, tak v pracovním životě. Proto na podpatky nedám dopustit. Pro mě coby stylistku (a ženu) je opravdové utrpení sledovat ostatní “spoluchodkyně” v sešmajdaných teniskách a s batohem na zádech. Kdyby Pánbůh chtěl, abychom vypadaly jako chlapi, nadělil by nám potřebnou výbavu. Považuju za zločin, když žena nedokáže pracovat se svým sex appealem, má nulové sebevědomí a podle toho taky vypadá (a obouvá se). Chápu, chůze na podpatcích není jednoduchá. Ale když jsem se ji naučila já, naučí se jít i dinosaurus. Stačí trochu cviku a dodržovat pár jednoduchý pravidel, které jsem pro vás sepsala:

* Naučte se stát rovně, nehrbte se!

* Zpevněte pánevní dno. Jen tak dokážete udržet rovnováhu.

* Nezačínejte hned s jehlovými podpatky. První krok je naučit se chodit v botách na klínku. Tělo si potřebuje zvyknout na úplně odlišný sklon, než jaký máte při chůzi v placatých botách.

* Cvičte si chůzi nejprve doma v klidu. Pro lepší udržení rovnováhy si pamatujte, že levá ruka jde dopředu ve chvíli, kdy vykračujete pravou nohou. Tohle je úplně jiné než při chůzi v placatých botách.
Trénujte tak, že se budete opačnou rukou plácat do stehna, které jde kupředu. Nejhorší pohled je na slečnu v podpatcích, která kolem sebe zběsile máchá rukama.

* Na začátek si pořiďte podpatek co nejnižší (třeba kitten heels, česky se tomu říká „kačenka“). Postupem času pak můžete pořizovat vyšší podpatky.

* Určitě si kupte kožené lodičky. Kůže se „natáhne“ podle vaší nohy a nebudou vás tak bolet nohy.

* Při chůzi na podpatcích nekoukejte do země, ale přibližně dva metry před sebe. To se holt na českých chodnících musí! Jednak kvůli kvalitě dlažebních kostek, a pak taky, abyste neuklouzla na psím hovínku.

* Pamatujte si, že otlaky za chvíli zmizí, svaly na lýtkách si zvyknou pracovat a kotníky se zpevní.

* A konečně: podpatky nejsou za trest, ale za odměnu.

Jednodušší začátky mají ženy, které se někdy věnovaly baletu. Tanečnice mají totiž automatický reflex chodit vzpřímeně, s bradou vzhůru. Ale i my ostatní, těžkotonážní nebaletky, se podpatků nemusíme bát. Jsou to totiž (společně s dekoltem) nejlepší ženské zbraně. Za mnoho let v tomhle oboru jsem pochopila, že největší nepřítel podpatků není bolest, ale partner: nespokojený, nesebevědomý, uťápnutý. Pokaždé se o mě pokouší infarkt, když mi některá žena řekne, že nenosí podpatky, protože si to její partner nepřeje. Když si domů pořídíte “loosera”, který se bojí, abyste náhodou neměla sebevědomí, nebyla úspěšnější nebo přitažlivější, tak vám podpatky (jako synonymum úspěchu a sebevědomí), pochopitelně zakáže. Jednoduché řešení – vykopnout takového muže novými lodičkami na jehlovém podpatku. 😉

Kurz stylingu pod vedením Aleny Šafratové najdete na www.skolastylu.cz

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account