Když jde o dovolenou, můžeme vsadit na jistotu a vydat se po vyšlapané trase. Pak ale čekejme očekávané. Někomu to stačí, někdo chce víc. Nemusí to být hned průzkum džungle nebo procházka pralesem. (Ačkoliv proč ne?) Kolikrát stačí jen zajít o kus dál, kam už se běžný turista nepodívá…

Skutečně neotřelý zážitek nabízí Galapágy. A to možnost blízké interakce s místními zvířecími obyvateli. Během 5denní plavby v Ekvádoru budete moci šnorchlovat s želvami, procházet se mezi lachtany a leguány a sledovat vzácné ptáky.

Když jsme nakousli ten prales – kdeže vás čeká taková dobrodružná výprava? Tak třeba s průvodcem na Mauriciu. Stezka pralesem ale nebude jediným zážitkem hodným cestovatele. Co říkáte na takový piknik v kráteru sopky? Nebo setkávání se s místními nad výtečnou kávou a ochutnávání mauricijské kuchyně? I to k cestování patří.

Návštěva mayské vesnice v Mexiku také stojí za to. Na vlastní oči spatříte, jak skromně dodnes žijí původní Mayové. Uvidíte místní školu i šamana, který nás možná zase pozve dál… K očistnému rituálu za doprovodu jeleního a opičího tance…

V Mexiku ještě zůstaneme. Totiž mezi pyramidami v džungli, na kterou se můžete z jejich vrcholků rozhlédnout. Nebo je libo osvěžení v jeskynním jezírku s průzračnou vodou? Dírou ve stropu sem dopadá jen úzký pruh denního světla a dává tak jedinečný požitek z koupání.

Zážitky čekají i nedaleko

Mnoho zážitků čeká i za humny. Světaznalí průvodci se shodují, že mnohdy stačí popojít ještě o kus dál, zjistit, co je za rohem a narazí na skrytou perlu. Například v podobě bohaté galerie v Benátkách nebo restaurace oblíbené místními v Lisabonu. Tu pak přidají do programu svých zájezdů, aby obohatili své cestovatele – o poznání míst, kam chodí místní. Protože ti dělají zemi takovou, jaká skutečně je.

Věděli jste, že existuje cestovka, která by se dala nazvat školou cestovatelů? Minimálně v tom ohledu, že z turistů dělá skutečné cestovatele. Jde o Radynacestu.cz a vydat se s ní, znamená zažít a vidět víc, než na co lákají běžné cestovní kanceláře z celého světa. Má svá místa znalé průvodce a jejich zájezdy probíhají v malých skupinách, takže jde vlastně o partu na výletě, která sbírá neotřelé zážitky.

Můžete se přidat nebo zájezd darovat, třeba coby Ježíšek pod stromečkem. Dárkové poukazy jsou tím nejlepším, co svým blízkým můžete dopřát.

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  My cestujeme jen po Čechách, největší překážkou jsou asi jazyky, že žádný pořádně neumíme 🙂

 2. skvělé rady a poznatky, cestování mám moc ráda

 3. NelaVávrová 1 rokem ago

  kdyby nebylo tak všechno drahé 🙁

 4. MichaelaHoráková 1 rokem ago

  Každá cesta přináší nové zážitky 🙂

 5. JanaŠrámčíková 1 rokem ago

  zní to zajímavě 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account