Petra Krajčinovič, energická žena, kterou v současné době rozhodně nepřehlédnete v pořadu MasterChef, si v životě prošla mnoha zlomy. V rozhovoru Evě Čejkové, s níž se zná již celou dekádu, prozradila nejen, co ji přivedlo k vaření, ale také svůj recept na harmonický vztah.

Vše je vždy hlavně v hlavě

Petra razí heslo, že jídlo může nabít i zabít, má s tím totiž svou zkušenost. V době, kdy se u ní projevil syndrom vyhoření a nabalovaly se další problémy, vše řešila jídlem. Emoční přejídání ale nic nevyřeší, naopak další potíže přinese. Díky odborníkům si Petra tohle a mnoho dalších věcí uvědomila, postavila se znovu na nohy a zhubla 23 kilo. Dnes už dobře ví, co dělá jejímu tělu dobře a pomáhá dalším ženám ke spokojenosti se sebou samými. „K jídlu musíte mít vztah a rády vařit, jen tak víte, co dáváte na talíř i do těla,“ říká Petra, u které vztah k jídlu začala budova její dnes 93letá babička.

MasterChef – životní výzva

Před půl rokem, po dlouhém zvažování všech pro a proti, šla do další životní výzvy jménem MasterChef. „Zatím to byla asi moje nejnáročnější životní jízda, takový bod zlomu. MasterChef je časově, fyzicky i psychicky nesmírně náročný, takový úchylný pionýrský tábor,“ vzpomíná na natáčení, jež probíhá vkuse a je proložené různými kurzy. Mezi soutěžícími prý ale nepanovala žádná řevnivost, což dokazuje možná i to, že s nimi nyní postupně natáčí svůj podcast. Vše bylo pro Petru o to náročnější, že během natáčení onemocněla její maminka. Dnes už je naštěstí v pořádku a náročnou dobu přečkala i rodina. „Naučila jsem se spoustu nových věcí a bylo příjemné zjistit, že udržím tempo s mladými lidmi. Víc si teď sama sebe vážím a i rodina je na mě pyšná,“ dodává.

Láska hory přenáší

Před šesti lety dostal Petřin život nový směr díky lásce, dalo by se říci staronové. Žili spolu již dlouho předtím, ale vše ztroskotalo na malichernostech. Teď už vědí, že k sobě patří a Petřina rada zní: „Nebuďte blbý. Když potkáte tu pravou lásku, pečujte o ni. Každý den není zalitý sluncem, ale nebořte si vztah kvůli egu a hloupostem.“ V rozhovoru se také dozvíte, jak krásně její manžel reaguje na poznámky, proč Petru nevymění za nějakou mladší.

A kde bere Petra stále tolik energie? Hlavní prý je se dobře vyspat a dělat to, co vám dělá dobře. Trochu z jejího elánu a kuchařského umění můžete nasát 2. listopadu od 17 hodin na akci Master Pop Up v karlínském Bufáčku ve Vítkově ulici. Jděte za vůní a určitě neminete.

Sledujte další rozhovory z Talku (z)lomu na našem YouTube kanále nebo na Streamu. Poslechnout si je můžete také na různých platformách jako podcast.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
4 Komentářů
  1. Paní Petru v pořadu MCH ráda sleduji.

  2. JanaŠrámčíková 1 rokem ago

    Sluší j íto 🙂

  3. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Jako sluníčka, dodáváte energii.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account