Cítíte se unaveně? Máte pocit, že žijete v jednom kole a neumíte si odpočinout? Jen stěží si najdete čas samy pro sebe? Pak pro vás čtyři dny na statku Anglická sezóna mohou být jednoduchým řešením, jak si oddechnout, rozmazlit se a zároveň se naučit něco nového!

Těžké začátky

Když před pár lety pořádala Veronika Allister pro partu svých přátel menší setkání, rozhodně netušila, jak velká tradice se z tohoto nápadu nakonec vyklube. Začátky nebyly lehké – spaní na zemi nebo donášení vlastního jídla ale patří mezi její oblíbené vzpomínky.

Postupem času začal celý projekt růst a každá oblast byla vyladěna k dokonalosti, ať už mluvíme o stravě, programu nebo prostoru, kde se retreat pravidelně koná. Přijíždí na něj stále více žen z každého koutu České republiky, a tak i vás zveme na malou exkurzi o tom, jak to na Systers campu vlastně vypadá.

Navštivte posvátný prostor

Fakt, že prostředí ovlivňuje až 80 % našich vnějších vjemů, si dobře uvědomuje i Veronika. Vybrala proto místo, které nazývá doslova posvátným prostorem – statek Anglická sezóna. Tamější atmosféra prostě léčí sama o sobě. Potvrdit si to můžete například v meditační místnosti, která je (mimo krásné pokoje po 2 – 6 lidech) skvělým prostorem pro odpočinek i spánek.

Poznejte mindful eating

Protože Systers, které kemp pořádají, preferují celostní přístup k sobě samému, nemůžeme opomenout bohatou a skvělou kuchyni. Talíře plné kvalitních superpotravin vám s láskou naservírují Jan Vojtěchovský s Barborou Opletalovou (prozradíme, že Honza je jediným mužem na tomto kempu!). Jde o plnou penzi, takže se můžete těšit na vegetariánské nebo veganské snídaně, obědy i večeře. Vstříc vyjdou i různým potravinovým intolerancím. Mezitím doplníte energii různými nápoji, ovocem nebo třeba zdravým cheesecakem. Čas u stolu je také skvělou příležitostí pro trénink tzv. mindful eatingu – pomalého a vědomého stolování.

Seznamte se s těmi nejlepšími

Vynikající jídlo ale není jediným zážitkem, který si ze Systers kempu odnesete. Program se sice mění podle potřeb skupiny, ale jeho pevnými body jsou například vitalizační rozcvička, dechové techniky, jóga, chladová terapie, čas v přírodě nebo meditace. Chybět nebudou ani přednášky, experimenty, tanec, kakaová ceremonie s hudbou, zpěvem a sdílení v ženském kruhu.

Právě Veronika Allister je spolu s Ivanou Kolcunovou, instruktorkou jógy a autorkou divadelního představení o ženské cykličnosti, také lektorkou celého Systers campu. Ivana vás provede Kaula jógou – pomalým a relaxačním cvičením pro uvolnění vašeho těla i mysli, Veronika vám zase předá všechny znalosti a tipy ohledně ženského biohackingu nebo dlouhověkosti. Proberete spolu témata jako:

  • Optimalizace spánku, vaginálního mikrobiomu, krevních testů nebo fyzické a mentální odolnosti
  • Chytrá suplementace pro ženy  
  • Chladová terapie
  • Dechové techniky
  • Meditace

Mezi další hosty kempu patří také vědkyně Monika Wikarská, která vám odhalí tajemství kožního mikrobiomu a jeho souvislost s pleťovou kosmetikou. Těšit se můžete i na pečující kosmetické rituály.

Chybět nebudou ani autorky Systers blogu a vědkyně Kristýna Zezulová s Terezou Celbovou nebo biohackerské hračky jako například nejvýkonnější fotobiomodulační panely na světě od české společnosti Lighthacker, brýle blokující modré světlo od Hynka Medřického, infrasaunová deka nebo obličejová maska Koanna LED light therapy.

Jdete do toho?

A pro koho tedy Systers camp vlastně je? Jednoduše – pro všechny ženy. Ať už je vám 20 nebo 60, chystáte se přijet samy nebo s partou kamarádek, vždy budete vítány. Nezáleží ani na tom, zda biohacking milujete nebo je to pro vás jedna velká neznámá. Systers si kladou za cíl propojovat všechny ženy bez ohledu na věkovou kategorii nebo jejich zájmy.

S sebou nepotřebujete žádné speciální vybavení, postačí jednoduše odvaha uvolnit se, dovolit si odpočinek a čas pro sebe. Pro některé ženy může být kemp díky ponoření se do sebe sama psychicky náročnější, ale rozhodně není potřeba se bát.

 

Tak která z vás se vydá 27. – 30.10. 2022 do Hobšovic?

P.S. Pro všechny naše čtenářky máme slevový kód zenysro (10 %).

 

Zdroj odborných informací: Systers.bio

Foto: se souhlasem společnosti Systers

Tagy:
3 Komentářů
  1. Velmi zajímavý příspěvek.

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    To zní báječně.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account