Moderní interiéry jsou populární pro svůj minimalistický styl a jednoduchost. Pokud se chystáte zařídit moderní interiér, je důležité si vybrat správný nábytek a doplňky, které vytvoří čistý a funkční vzhled. V tomto článku se podíváme na některé zajímavé nápady, jak si vybavit moderní interiér.

5 věcí, které nemohou v moderním interiéru chybět

Moderní interiér je důležitý pro mnoho lidí. Bydlení je často ukázkou našeho životního stylu. Pokud chcete, aby vaše bydlení působilo útulně a moderně, určitě by v místnosti neměla chybět vestavěná skříň, dřevěný nábytek, podlahová stojací lampa nebo obrazy na stěně. Kombinací správných produktů v místnosti docílíte moderního bydlení. 

Výběr nábytku

Moderní interiéry se často vyznačují použitím jednoduchého a funkcionalistického nábytku. Zvolte kusy, které mají čisté linie a minimalistický design. Můžete zvolit nábytek v neutrálních barvách nebo se rozhodnout pro výraznější kusy v kontrastních barvách.

Prostorová efektivita

Moderní interiér se často vyznačuje funkcionalitou a efektivitou využití prostoru. Zvažte využití multifunkčního nábytku, například pohovky s úložným prostorem, stolů s výsuvnými deskami, nebo poliček s integrovanými úložnými prostory.

Netradiční materiály a barvy

Moderní interiéry se často vyznačují použitím netradičních materiálů jako je beton, kov, sklo nebo dřevo. Zvažte použití takovýchto materiálů v různých částech interiéru, jako jsou stěny, podlahy nebo dekorativní prvky.

Rostliny jsou skvělým způsobem, jak dodat do moderního interiéru přírodní prvky a přidat do něj živost. Použijte k nim moderní květináče, což také podpoří celkovou vizuální modernost pokoje. Barva omítky může mít v moderním bydlení velký vliv na celkový vzhled a atmosféru interiéru. Existuje mnoho různých barev omítky, které se hodí k modernímu stylu bydlení. Každopádně byste neměli používat příliš křiklavé barvy a také nemixovat mnoho barev v jedné místnosti. 

Chytré zařízení

Moderní interiéry by měly být také funkční a přizpůsobivé. Zvažte použití výsuvných dveří nebo posuvných panelů, které umožní snadné oddělení prostorů a využití prostoru na maximum. Můžete také zvážit použití inteligentních domácích systémů, které umožňují ovládání různých prvků interiéru pomocí chytrých zařízení.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Art Crystal

Tagy:
6 Komentářů
 1. Tereza Příhodová 1 rokem ago

  Hodně jsem teď začala číst různé magazíny o bydlení a snažím se z nich načerpat inspiraci. Chtěla bych se totiž pustit do předělání interiéru našeho domku, aby byl trochu modernější. Pomalu bych ráda začala nakupovat i nějaký nový nábytek. Vidím to tak, že začnu u obýváku a obývací stěny. Nedávno jsem se právě různě po internetu dívala a ten výběr moderních obývacích stěn je dnes opravdu velký. 🙂

 2. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Mi se teď hodně líbí takový ten styl bydlení, kde se hodně používají dekorační polštáře a celkově se to zařizuje v takovém tom plyšovém a načančaném stylu. Nemusí to být vysloveně hygge, nicméně třeba ve skandinávském stylu se to taky dost pěkně hodí. 🙂 Tak doufám, že až budeme dělat nový obývák, tak půjdeme touhle cestou. 🙂

 3. Pěkné bydlení, líbí se mi.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  parádní článek, děkujeme za inspiraci 🙂

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  Krasný článek plný inspirace 🙂

 6. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Inspirativní článek, právě uvažuji o posuvných dveřích.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account