Možná byste svého manžela nerespektoval.
1. Hodíš ho pod autobus na veřejnosti.
Když poukážete na jeho chyby, kritizujete ho nebo napravíte, před ostatními se cítí jako idiot — a to je ponižující. Neztrapňujte ho v žádném případě (zejména před vašimi dětmi). Chtěla bys, aby ti to udělal?
2. Připomínáš mu jeho minulé selhání.
Je to něco, co bylo vyřešeno už dávno (nebo možná jen minulý týden), a vy prostě nemůžete nechat to být. Všichni jsme selhali. Pusť věci, které již byly propracovány a urovnány. Pokud existují nevyřešené problémy, které nebyly nikdy řešeny biblicky, podniknout kroky k jejich vyřešení a posunout se dál.
3. Vyložíš ho hned, jak vejde do dveří.
Jedna věc, kterou nemohu dostatečně zdůraznit manželkám – obejměte svého muže, když přijde z práce! Pozdravte ho polibkem a láskou. Dej mu povzbudivé slovo a oddej mu vědět, jaké jsi měl těžké časy. Měl dlouhý den. (Možná jste čelili náročnému dni sami, ale ukážete opravdovou lásku a péči o svého muže, když se zajímáte o něj a jeho den nad svým vlastním.) Byl zasažen výzvami, kterým jste nečelili, a možná bojoval v bitvách, o kterých se nikdy nedozvíte. Buď tím, čím to všechno stojí za to vrátit se domů.
4. Očekáváš, že bude jako tvoje přítelkyně.
Pravděpodobně to není scrapbooker, nebo fanoušek strávení pěti hodin nakupováním. Odpoledne v nehtovém salonu pravděpodobně není jeho představa zábavy. Nebude s vámi komunikovat jako váš nejlepší přítel, ani nechce znát kompletní příběh, který chcete vyprávět — až do posledního detailu. Vážím si ho za to, že je muž, a nechte dívčí věci svým přítelkyním.
5. Očekáváš, že ti bude číst myšlenky.
Prostě mu to řekni. Nehraj si ty hry, kde si myslíš, že kdyby mě opravdu miloval, nemusela bych mu říkat, že to chci. (vyplňte prázdné místo). Váš manžel bude tak vděčný, pokud se zbavíte hry na čtení mysli a budete mít nějakou upřímnou a laskavou komunikaci.
6. Chováš se k němu jako ke svému dítěti.
Muži vědí, že nemyslí tak jako my. Vědí, že může být náročné měřit naše očekávání nebo touhy. Když zapomenou zavřít víko na záchodě, není to proto, že nás chtějí dráždit. Když jdou dlouhou trasou, protože zapomněli na správný východ, není to proto, že chtějí spálit ten extra plyn. Když mluvíme se svými manželi stejným tónem, který jsme použili s našimi dětmi, je to neuctivé. A to je hřích.
7. Začnete emocionálně nabitou diskusi v 11 hodin.
Nečekejte až do spaním, abyste vychovali téma diskuse, které má potenciál dát vás dva na opačných stranách totální bitvy až do úsvitu. Pokud potřebujete vést rozhovor, který má potenciál pro závažný konflikt nebo emoce, udělejte to brzy večer (nebo jej možná uložte na ráno, když je doma). Respektuj jeho potřebu odpočívat.
8. Porovnej ho s tím „perfektním chlápkem“ v kostele.
Váš manžel se nemusí zdát jako „duchovní“, nemusí s vámi zacházet stejným způsobem, jakým vidíte, že „dokonalý chlap“ zachází se svou ženou, nemusí znít jako znalý, nebo se zdá, že zájem o kázání. Ale váš manžel má pravděpodobně nějaké hodné vlastnosti, které možná ztratíte, protože se tak soustředíte na to, co on „ne“. Spíše než ho srovnávat s jiným mužem, proč nepožádáš Boha, aby otevřel oči a viděl věci, které jsi na něm ještě neocenil?
9. Dáváš mu tiché zacházení.
Kdykoliv použijete tichou léčbu k manipulaci s ním, ublíží vám to oběma. Tiché zacházení je nepřátelský nástroj pro tresty. Nedělejte věci složitější tím, že se vycpává nebo vycpává váš hněv. Pokud jste zraněni nebo naštvaní, nejprve jděte k Bohu a požádejte Ho, aby prohledal vaše srdce, abyste zjistili, zda je hněv spravedlivý nebo zda existuje nějaký přestupek, který je třeba probrat. Promluvte si to se svým manželem. Buďte upřímní a pokorní ve své komunikaci a pamatujte si, že to není váš nepřítel!
10. Používáš sex jako zbraň.
Dar sexuální intimity je být výrazem nesobecké lásky. Je to fyzická ukázka duchovní jednoty. Nezdržujte se trestat svého manžela a nepoužívejte svou intimitu jako podplácení (1 K 7:1 —5). Cti svou manželskou postel jako posvátnou a miluj svého manžela dobře.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account