Mary Wollstonecraft TERF
Nová londýnská socha Mary Wollstonecraft není skvělý vzhled. Památník, který navrhla britská umělkyně Maggi Hambling, ve skutečnosti nezachycuje Wollstonecraft. Spíše nabízí nahou, zdánlivě cisgender ženu, která „ztělesňuje ducha“ zanechaného ve Wollstonecraft, jak Guardian parafrázuje Hambling. Byl široce zkontrolován feministkami online a obecně považován za objektivizaci žen, spíše než jejich oslavu.
A kdo by na tu konverzaci mohl jet lépe než transphobes a whorephobes? Organizace SWERF a TERF se sídlem ve Velké Británii Object Now, která je exkluziční sexuální pracovnice i transgender exkluziční, tvrdí, že je „proti sexuální objektifikaci žen a útlaku žen jako sexuální třídy“, ale do značné míry zaměřuje své úsilí na stěžování na trans-ženy a sexuální pracovníky na internet.
Poté, co anonymní demonstranti znetvořili sochu Wollstonecraft černou páskou a chirurgickou maskou, Objevil se Object Now a položil tričko na košili s nápisem „žena, podstatné jméno, dospělá lidská žena“. Tato fráze je běžná píšťalka pro TerF, kteří ji používají k tvrzení, že trans ženy nemohou být ženy.
„Objevujeme této ošklivé nahé stereotypní soše,“ tweetoval Object Now, mimo několik dalších jako součást kampaně foto op. „Dospělá lidská žena byla dnes ráno chladná mezi chladnými wokebro luvvies z Newington Green, který nás vyzýval, abychom milovali naše těla.“
TerF jsou notoricky známé pro smělé pokusy postavit se na přední místo a centrum událostí, které s nimi nemají nic společného, křičí tvrzení, že jsou skutečným předvojem radikálního feminismu. V tomto případě se Object Now pokusil dostat před feministickou odpor proti soše Wollstonecraft tím, že se vylíčil jako fyzickou inkarnaci tohoto vzteku a prohlašoval ji s transphobickým tričkem jako vlajka na hoře. Reuters později informoval o vandalismu Object Now, aniž by identifikoval skupinu nebo její politiku. Ve středu ráno pouze Daily Mail správně identifikoval Object Now a jeden z jejích členů, Dr. Julia Longová, za propagaci politiky TERF.
Poctivá křížová výprava Object Now se může zdát hloupá, ale neměla by se to brát na lehkou váhu. V rozhovoru pro nového státníka o transphobii J.K. Rowlinga, prominentní genderová teoretička a spisovatelka Judith Butlerová uvedla, že se TerF falešně postaví jako předvoj pro tradiční feminismus. Butler řekl Butler, že je důležité identifikovat a kritizovat to, protože konečným cílem Terfů je vhodné feministické boje a tlačit je směrem k transphoobickému směru.
„Vsadím se, že většina feministek podporuje trans-práva a staví se proti všem formám transphobie. Připadá mi tedy znepokojivé, že trans-exkluziční radikální feministická pozice je najednou chápána jako všeobecně přijímaná nebo dokonce hlavní proud, „řekl Butler. „Myslím, že je to vlastně okrajové hnutí, které se snaží mluvit ve jménu hlavního proudu, a že naší povinností je odmítnout to dopustit.“
Je dobrý důvod být opatrný před neustálými pokusy Terfů o kooptování feministického hněvu. Jak napsala Jezebelina Emily Alfordová počátkem tohoto týdne, hněv bílých žen se proměnil v produkt „Ženský hněv“. Alford píše, že bílé ženy napříč politickým spektrem jsou „současní výrobci a cílové publikum“ neustále nuceni „odkoupit svůj vlastní vztek bez skutečného účelu, než uskutečnit transakci“. Tuto nekonečnou smyčku zpětného odkupu mohou privilegované bílé ženy snadno zbrojit do bílé nadvlády, podpořenou pouze vlastní sebespravedlností bílých žen (což také podporovalo podporu bílých žen prezidentu Donalda Trumpa v roce 2020).
„Myšlenka, že hněv bílých žen je, byl a nadále je zdrojem teroru pro mnoho lidí na okraji marginalizovaných, prostě není něco, co bílé ženy, dokonce i ‘dobré’ bílé ženy, které pochodovaly pro [George] Floyd a [Breonna] Taylor, se obzvlášť zajímají o nákup,“ píše Alford.
„Ženský hněv“ může být také použit k kultivaci a rozpoutání fanatiky proti jiným druhům marginalizovaných žen, zejména transmisogyny proti trans ženám a whorefobii proti ženám pracujícím sexem. Object Nyní to ví a prodává svou značku pobouření v housích, slibuje, že vyřeší misogyny sochy Wollstonecraft a zároveň vyzývá bezradné nováčky, aby si vyndali svůj vztek na některé z nejvíce marginalizovaných žen ve společnosti.
Tak jistě. Začíná to foto-operací, která stojí za kritikou před kriticky vytahovanou sochou. Ale když TerF jako Object Now běží před hlavního proudu diskurzu a pokusí se zasadit svou vlajku na konverzaci, snaží se vytvořit plynovod mezi feministickou pobouření hlavního proudu a zlověstnějšími ideály. Nedovol, aby Terfové měli šanci v tom pokračovat. Chtějí být legitimizováni a udělají to jakýmkoli manipulativním a nestranným způsobem, jak můžou — i když to zahrnuje docela průměrnou sochu.
přečtěte si více

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account