Letuška Delta Air Lines byla vyhozena v říjnu poté, co letecká společnost vznesla námitky proti příspěvkům, které udělala na svém osobním účtu na Facebooku, včetně jednoho, ve kterém zavolala muže, který ji volil.
A woman in glasses smiles while wearing a shirt that reads "That fucking feminist."

Nejdůvěryhodnější online sázení značky v Asii
Kiersten Bak, 26, řekl BuzzFeed News, že pravidelně dostává obtěžování na Facebooku kvůli společnosti, kterou vede, drzé feministické zboží stránky s názvem „Ten zkurvenej feministka.“ Produkty prodávané na webových stránkách Shopify jsou automaticky zveřejněny na Facebooku Marketplace, který propojí její osobní stránku jako prodejce.
29. srpna Bak, otrávený troly, sdílel jednu z těchto zpráv na svém účtu na Facebooku. Muž, o kterém nevěděla, jí poslal neochvějnou zprávu s nápisem: „Jsi hloupá žena.“
„Představte si, že máte ego bílého muže v Americe ???? ????,“ zachytil Bak snímek obrazovky. „(nemám ponětí, kdo to je. Jen nějaká náhodná sněhová vločka, která mi poslala zprávu a okamžitě mě zablokovala, takže jsem nemohla odpovědět ????).“
Následně byla po téměř měsíčním vyšetřování povolána na schůzku s nadřízenými, suspendována a nakonec vystřelena 7. října. Bak řekl, že manažeři kritizovali její příspěvky na sociálních médiích a vyslýchali ji, zda je ona, běloška, „rasistická“ vůči bílým mužům.
Delta Bakovi naznačila, že byla upozorněna na její facebookovou stránku — kde neuvedla leteckou společnost jako zaměstnavatele, ale měla na sobě uniformu společnosti na jejím profilovém obrázku — jedním z lidí, kteří ji obtěžovali.
„V našem telefonním rozhovoru jste uvedli, že jste se nesnažili zapojit se do obviňování obětí,“ čte ukončovací dopis, který viděl BuzzFeed News, „ale uvedli jste, že obdržíte 10 až 15 zpráv denně od jednotlivců, které neznáte, podobně jako zpráva od jednotlivce, který si stěžoval Delta o vašem příspěvky, protože nesouhlasí s vašimi přesvědčeními vyjádřenými na sociálních médiích.“
 
Bak nazval společnost pokryteckou, citoval její veřejný závazek k rozmanitosti a vytlačoval rasovou nespravedlnost. V červenci, po celostátních protestech ohledně policejních vražd George Floyda a dalších černých Američanů, ředitel Delta Ed Bastian přísahal, že přidá do rady společnosti další členy Black. V září se letecká společnost stala titulky, když překvapila černého cestujícího, který byl obtěžován rasistickou sedadlem s vylepšeným sedadlem na svém zpátečním letu a taškou, kompletní s Delta značkou „Black Lives Matter“ pin.
„Jen to dokazuje, že to, co jsem celou dobu řekl, je naprosto pravda,“ řekl Bak BuzzFeed News o rozhodnutí společnosti ji vyhodit. „Když jim byl představen rozrušený běloch, který mě obtěžoval, vybrali si jeho stranu a ne stranu svého zaměstnance, který neudělal nic špatného.“
V prohlášení pro BuzzFeed News tisková mluvčí společnosti Delta popírala Bakův příběh o jejím odpálení, ale neposkytla důkazy ani žádné další podrobnosti.
„Zatímco osobní problémy jsou považovány za soukromé mezi společností Delta a jejími zaměstnanci, okolnosti popsané naším bývalým zaměstnancem nejsou přesným nebo úplným vysvětlením rozhodnutí o ukončení společnosti,“ řekl mluvčí. „Delta je společnost vedená hodnotami a naši zaměstnanci vědí a chápou, že jsou zástupci naší značky v práci a prostřednictvím svého chování na sociálních médiích a dalších veřejných fórech. Když zaměstnanci společnosti Delta mísí značku Delta s chováním nebo obsahem, který neodráží naše hodnoty profesionality, začlenění a respektu, může toto chování vést k disciplíně nebo ukončení.“
Bak se stal letuškou Delta v březnu po absolvování přísného osmitýdenního výcvikového programu. Ta práce byla pro ni perfektní, řekla, protože pružné hodiny znamenaly, že by mohla dál pracovat na svém malém podnikání prodávat zakázková trička ze svého domova v Saline, Michigan.
V červenci Bak rebrandoval svou firmu jako The Fucking feministka, kde prodává produkty, které zahrnují trička „Suburban Housewives for Biden“, Ruth Bader Ginsburg modlitební svíčky, a masky s nápisem „Just Put Your Damn Mask On, Karen.“ Ona také prodává Black Lives Matter trička, darovat veškerý výtěžek z těchto položek do Black Lives Matter a podobných organizací.
Následující měsíc, unavený rasistickým a sexistickým vitriolem zaplavujícím svou schránku přes její progresivní zboží, se Bak rozhodl proměnit obtěžování v něco pozitivního: malý projekt, který nazvala „Petty With a Purpose“.
„Za každou zprávu, kterou jsem dostal, bych daroval,“ řekl Bak. „Takže, kdyby mi poslali něco o Black Lives Matter, tak bych daroval Black Lives Matter na jejich počest a poslal jim screenshot s účtenkou: ‚Mockrát děkuji za vaši zprávu! Za každou rozzlobenou zprávu, kterou obdržím, daruji [charitě].“ Pak bych je zablokoval a nehovořil dále.“ V rámci toho by Bak zveřejnil screenshoty interakcí na facebookové stránce svého podnikání.
Mezi prodejem triček a Petty With a Purpose daroval Bak více než 8 000 dolarů na Black Lives Matter, Plánované rodičovství, Bidenské kampani a několik progresivních organizací.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account