Tisíce se shromáždily ve městech po celé zemi v sobotu v rámci celostátního pochodového shromáždění žen zaměřeného na otázky, jako je změna klimatu, platební spravedlnost, reprodukční práva a přistěhovalectví.
Stovky se ukázaly v New Yorku a tisíce ve Washingtonu D.C. na shromáždění, jejichž cílem je využít politickou moc žen, i když davy byly výrazně menší než v předchozích letech. Pochody byly naplánovány v sobotu ve více než 180 městech.
První pochody v roce 2017 přitáhly stovky tisíc lidí na shromáždění ve městech po celé zemi den poté, co byl prezident Donald Trump slavnostně otevřen. Toho ročníku D.C. pochod se přiblížil k milionu lidí.
Na Manhattanu se v sobotu shromáždily stovky lidí jako součást rally „Rise and Roar“ na samostatných akcích na Foley Square a Columbus Circle.
„Dnes budeme tou změnou, která je v tomto světě potřebná! Dnes vstoupíme do naší moci!“ aktivistka Donna Hyltonová řekla fandění davu na Foley Square.
Sníh začal padat odpoledne na Manhattanu, zřejmě klapky na plány obou skupin, aby se sblížily ve velkém počtu poblíž Times Square.
V centru Los Angeles, tisíce mužů, žen a dětí naplnily několik bloků, jak se dostali z náměstí do parku přiléhajícího k radnici, kde rally představoval projevy Jennifer Siebel Newsom, manželky Kalifornie Gavin Newsom, starosta Eric Garcetti, Rep. Maxine Waters a další.
přečtěte si více
Jennifer Siebel Newsomová připsala ženám za mobilizaci proti násilí ve zbraních, vytvoření hnutí #MeToo proti sexuálnímu obtěžování a diskriminaci a převzetí demokratické většiny ve Sněmovně reprezentantů.
„V roce 2020 nepochybuji o tom, že to budou ženy, které budou opět vést, povstanou a posunou tuto zemi kupředu na cestu ke spravedlnosti,“ řekla.
V Denveru se organizátoři rozhodli přeskočit rally po pochodu a místo toho pozvali účastníky, aby se setkali s místními organizacemi, aby se dozvěděli více o otázkách, jako jsou reprodukční práva, změna klimatu, bezpečnost zbraní a hlasování.
Několik tisíc vyšlo na protest ve Washingtonu, mnohem méně než loni, kdy asi 100 000 lidí uspořádalo rally východně od Bílého domu. Stejně jako v minulých letech se však řada demonstrantů vydala z měst po celé zemi cestu do hlavního města, aby vyjádřili svůj odpor vůči Trumpovi a jeho politikám. Z místa setkání na náměstí Freedom Plaza měli jasný výhled na Pennsylvania Avenue na Kapitol Spojených států, kde se příští týden v Senátu koná soudní proces s obžalobou.
Ve Washingtonu se zdálo, že většinu demonstrantů podnítily tři klíčové otázky: změna klimatu, přistěhovalectví a reprodukční práva.
„Učím mnoho studentů přistěhovalců a v politických dobách, jako je tato, se chci ujistit, že používám svůj hlas, abych za ně mluvil,“ řekla Rochelle McGurnová, 30 let, učitelka základní školy z Burlingtonu ve Vermontu, který byl v D.C. na pochod. „Musí mít pocit, že patří, protože to tak je.“
Peta Madry z New London, Connecticut, slaví 70. narozeniny v D.C. tím, že se zúčastnila čtvrtého pochodu žen se sestrou Cynthií Barnardovou ze San Rafael v Kalifornii. Obě ženy měly na sobě ručně pletené růžové klobouky, které se datují od prvního března. S bolestnými výrazy hovořili o Trumpově odhodlání zvrátit politiku svého předchůdce Baracka Obamy a jeho zacházení se ženami.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account