Katherine Clark (right) will be the second-highest ranking Democratic woman in the House’s history, after Nancy Pelosi.

Nejdůvěryhodnější online sázení značky v Asii
Massachusetts je proslulý ropovod pro vůdce Sněmovny reprezentantů, který produkuje osm řečníků — všichni muži — a četné předsedové výborů, všichni kromě jednoho i muže.
Ve středu byla zástupkyně Katherine Clarková, demokrat Melrose, která rychle stoupala do řad ve sněmovně, zvolena asistentkou řečníka, což z ní činí čtvrtou členku ve sněmovně a nejmocnější kongresmanku v dějinách státu.
V uzavřeném zasedání Sněmovních demokratů, které se konalo částečně v hotelovém sále ve Washingtonu a částečně nad Zoomem, Clark porazil zástupce Davida Cicilline z Rhode Islandu, 135-92, v závodě popsaném mluvčí sněmovny Nancy Pelosiová jako „krásně napadený“.
„Efektivní vedení není o individuálních ambicích,“ napsal Clark, když oznámila, že kandiduje na roli v září, „ale kolektivní dobro.“
Bude druhou nejvyšší demokratickou ženou v historii sněmovny, po Pelosi, a příští semestr bude znamenat poprvé, kdy jsou dvě ženy v nejlepších čtyřech slotech vedení stranické sněmovny.
„Tyto instituce jsou opravdu tvrdohlavé,“ řekla Kelly Dittmar, výzkumná ředitelka Centra pro americké ženy a politiku na Rutgers University. „Tohle je jedna z těch situací, kdy můžeme konverzaci posunout kupředu… abychom zvážili nejen počet žen v úřadu, ale i moc, kterou ženy drží, jakmile jsou v úřadu.“
Clark, 57 let, možná není největší hvězdou delegace, ale za tři plné termíny naverbovala nové členy, stala se plodnou dobročinnou sbírkou a ve sněmovně vytvořila mocná spojenectví, přičemž čerpala z nízkého stylu vedení, který jí údajně vysloužil přezdívku „tichý vrah“. Její středeční vítězství ji staví na cestu, aby se v budoucnu dále zvýšila, kdykoli oktogenáři, kteří v současné době drží tři nejlepší vedoucí místa sněmovny — na něž byli všichni ve středu znovu zvoleni — odejdou do důchodu. Pelosi ve středu navrhl, že toto je její poslední funkční období ve funkci řečníka.
„Katherine Clarková je nová tvář, která to dělá staromódním způsobem,“ řekla Erin O’Brienová, docentka politologie na University of Massachusetts Boston. „Pracuje ve vedení. Vybírá spoustu peněz a ty peníze roznáší. Dělá si přátele.“
„Stejně jako Pelosi,“ dodal O’Brien, „ví, co každý člen potřebuje.“
Clark tvrdí, že vedoucí místo na vrcholu demokratického výboru, který byl vyhnán ztrátami, které utrpěl ve volbách 3. listopadu. Zatímco si strana zachovala většinu sněmovny, republikáni utápěli nejméně osm křesel a vyvolali hořké kolo ukazování prstem mezi progresivními a umírněnými demokraty kvůli tomu, co se pokazilo.
Uprostřed žvanění Clark zdůraznil jednotu strany a řekl, že demokraté mohou zvítězit tím, že se zaměří na zásadní otázky, jako je pandemická reakce, zdravotní péče, rasová spravedlnost a změna klimatu.
„Pevně věřím, že naše okresy známe nejlépe,“ řekl Clark v rozhovoru s Globe. „A můj styl vedení je jedním ze způsobů, jak se ujistit, že chápeme různé perspektivy a životní zkušenosti a okresy, se kterými členové přijíždějí do Kongresu, a nepoužíváme je jako body rozdělení, ale jako body síly.“
Clark ji začal v politice jako člen Melrose School Committee, než sloužil v Massachusetts zákonodárce. V roce 2013 vyhrála speciální volby, aby zaplnila sedadlo domu, které předtím zastával senátor Ed Markey.
Nevyhýbala se novinkám, stejně jako v roce 2016, kdy se ukázala v Kapitolu s kufrem a plánem na vytvoření legislativy o kontrole zbraní vedle zesnulého zástupce Johna Lewise. Vedli své kolegy v držení podlahy po dobu 25 hodin.
Ale velká část její práce se odehrála v zákulisí. Clark měl klíčovou roli při náboru demokratů, aby během voleb v polovině volebního období vyhnal republikánské úřadující představitele, a ona se postavila jako obhájkyně a spojila členy v konkurenčních okresech ve své současné roli místopředsedkyně Demokratického klubu, vedoucího místa Sněmovny v šestém žebříčku. Ona je progresivní demokrat, který strávil značný čas s členy z swingových okresů, a její kolegové ji vidí, že má zájem o to, který hlasy pro ně bude obtížné přijmout, a silný zájem o jejich ochranu.
Předcházejícím asistentem byl zástupce Ben Ray Luján z Nového Mexika, který byl 3. listopadu zvolen do Senátu. Pozice získala svůj současný název teprve v roce 2018, takže není tak jasně definována jako starší vedoucí pozice.
„Je to hráč uvnitř a hraje dlouhou hru,“ řekl Jeffrey Berry, profesor politologie na Tufts University. „Myslím, že zapadá do Demokratického klubu jako rukavice.“
Během svého funkčního období Clark uzavřel úzké spojenectví s představitelem Hakeeem Jeffriesem z New Yorku, který běžel ve středu na druhé funkční období ve funkci předsedy Sněmovně demokratického klubu, na páté pozici. Pár je všeobecně pokládán za pravděpodobný vzestup, když první tři představitelé Sněmovně demokratických sněmovně — Pelosi, 80, vůdce většiny sněmovny Steny Hoyer, 81, a většina sněmovny bičují James Clyburn, 80 — odstoupí.
Demokrat blízký Clarkovi, který nebyl oprávněn mluvit veřejně řekl Clark a Jeffries předvídat práci jako partneři vyšplhat do řad sněmovny.
Její vzestup je významným úspěchem pro ženy v politice Massachusetts. Jediná žena, která předsedá výboru ze státu, byla Edith Nourse Rogers, republikán, který vedl Veterans záležitosti výboru 1947 na 1949 a 1953 na 1955.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account