The Daily Telegraph called the tiny nude statue
Památník britské feministky Mary Wollstonecraft byl v úterý představen v Londýně, podněcoval chválu fanoušků, ale kritiku ostatních, kteří narazili na nahý design.
Wollstonecraft byl raný feministický myslitel, jehož kniha „Ospravedlnění práv žen“ z roku 1792 vyzývá ženy, aby měly stejná práva.
Její dcera, Mary Shelleyová, napsala „Frankenstein.“
Po Wollstonecraft smrti v 38 v 1797, její proslulosti jako myslitel trpěl odhalení o její nekonvenční osobní život, ale její hlavní role je nyní znovu uznán.
Stříbrná socha zakončená malou ženskou nahou postavou, kterou vytvořil umělec Maggi Hambling, byla postavena v severním Londýně po kampani nadšenců.
Počet podle Public Monuments and Sculpture Association našel pouhých 80 veřejných soch jmenovaných žen v Británii v roce 2018 ve srovnání s 422 muži, BBC hlášeny.
Práce obsahuje jednu ze slavných citací Wollstonecraft na základně: „Nepřeji si (ženy) mít moc nad muži, ale nad sebou samými.“
Internetová průkopnice Martha Lane Foxová tweetovala, že socha byla „fantastická“ pro připomenutí „statečného myslitele“.
přečtěte si více
Návrh však získal smíšený příjem, přičemž deník Daily Telegraph jej popisoval jako „chatrné, barbické rozpaky“.
Někteří se ptali, zda by byla nahá postava použita jako pomník muže rovnocenné postavy.
„Myslím, že by bylo hezké připomenout Mary Wollstencraft (sic) s oblečením,“ tweetnul spisovatel JoJo Moyes.
Ale umělec za designem, Hambling, řekl Evening Standard denně, že nechce zobrazovat spisovatele v období oblečení, protože „ona je každá žena a oblečení by ji omezilo“.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account