195

Pravidlo ŠPR: Vždy si potvrdím schůzku s druhou stranou. Ať se jedná o kohokoliv. A to i v případě, že se schůzka nekoná.
A ať už ji zrušil šéf, či druhá strana, rozhodně je potřeba tuto situaci vykomunikovat na obou stranách. Leckdy se totiž stane, že informace komunikačními kanály nedopluje až na konec, a pak se lehko stane, že druhá strana se schůzkou počítá a 10 min po začátku schůzky Vám volá partner, kde že je ten Váš šéf…
Potvrzováním schůzek předejdete případným nedorozuměním, či ještě hůře prostojům šéfa, když se vrátí ze schůzky předčasně s tím, že „Jaktože jsem nevěděl, že ta schůzka byla přesunuta na příští týden?“
Už se vám stalo, že se během dne kompletně překopal diář šéfa včetně dlouhodobě naplánovaných schůzek? Tipnu si, že to nebylo jen jednou a také si troufnu říci, že to nebylo naposledy. 😉 Možná je to zrovna u Vás na denním pořádku. Možná jste na pozici asistentky krátkou dobu a ještě se Vám to nestalo. Ať tak či onak, je dobré vědět a naučit se, že každou šéfovu schůzku je třeba potvrdit na druhé straně. Vám to zabere 5 minut a šéfovi tím ušetříte někdy i hodinu času – když zjistíte, že druhá strana se schůzkou nepočítá a není již možné ji v daný termín uskutečnit.
Pravidlo potvrzování schůzek tedy zní:

 • Vždy potvrdím jakoukoliv šéfovu schůzku (ať se jedná o krejčího, kolegu či důležitého partnera)
 • Schůzku potvrzuji nejlépe den předem.
 • Pokud se schůzka nekoná, potvrdím to druhé straně.

  A tak pojďte do akce – podívejte se teď do diáře Vašeho šéfa, kolik schůzek ho ještě dnes, popř. následující pracovní den čeká. Projděte si je a schválně si odpovězte: Kolik z nich je potvrzených z mé strany? Žádná? Nevadí, zvedněte telefon a obvolejte ty nejdůležitější, které má šéf ještě dneska.
  Autor článku: Markéta Karasová

 • ©2022 Ženy s.r.o.

  nebo

  Přihlášení

  nebo    

  Zapomenuté heslo

  nebo

  Create Account