Opět tu máme další z mezinárodních či světových dní, o kterém jsem vůbec netušila, že existuje.

Světový den počítačové gramotnosti se slaví od roku 2001 z iniciativy OSN. Má poukázat na nové technologie a upozornit na velkou skupinu lidí, ke kterým zatím ještě nedorazily.

V jiné roky, kdy nepanovala různá omezení díky nákaze covid, v tento den mnoho státních i nestátních organizací – (školy, úřady, občanská sdružení) pořádalo výukové akce nebo kurzy, kde se lidé mohli s výpočetní technikou blíže seznámit a naučit se i mnohým novým dovednostem, které pak byli schopni využívat dále v osobním životě. Tak snad se brzy vše opět vrátí do “normálu” a budou se moci konat i takovéto bohulibé akce.

Já sama jsem před zhruba deseti lety navštěvovala počítačové kurzy, tehdy zaštiťované Úřadem práce. kde jsem se během pár týdnů naučila opravdu spoustu nového a následně mi to i pomohlo k nalezení odpovídajícího zaměstnání.

1 Komentář
  1. Kamila Novotná 5 měsíců ago

    Když je ten Světový den počítačové gramotnosti říkámsi , jak je důležité mít přístup k dobrým technologiím. Nedávno jsem si koupila počítač z bazaru a byla jsem příjemně překvapena jeho vynikajícím stavem a velmi příznivou cenou. Ušetřila jsem nemalou sumu, díky čemuž jsem si mohla dovolit koupit i další příslušenství.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account