Velká plemena budí na první pohled velký respekt, neinformované zpravidla překvapí svoji přívětivou povahou. Jinak na tom není ani bernský salašnický pes, pes, který dělá radost všem kolem sebe.
Ovšem velký pes, to je také velká starost. Bernský salašnický pes je náročný, zejména z hlediska kvality výživy. Právě kvalitní výživa pomáhá předcházet možným problémům. A bernského salašnického psa mohou problémy trápit. Jeho generický fond je úzký, tedy může trpět na různé dědičné choroby. Udržet psa ve zdravé kondici pomáhá zdravý životní styl a také zdravá výživa.
Velmi milý mollos
FCI řadí berňáka mezi molossy, konkrétně kategorii FCI 2. Pinčové, knírači, tzv. plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi.
Švýcarští salašničtí psi zahrnují vedle bernského ještě další tři plemena. Je to také velký švýcarský salašnický pes, appenzelský švýcarský pes a entlebušský salašnický pes. Všechna tato plemena jsou si vzhledově podobná, mají charakteristické trikolorní zbarvení. Všichni tito obři s váhou v desítkách kilogramů mají také nadmíru přátelskou povadu.
Rodinný pes plný lásky
Třicet až padesát kilogramů radosti. To je bernský salašnický pes, který celou svou historii žije v těsné blízkosti člověka. Se svoji rodinou potřebuje být v kontaktu, avšak kvůli dlouhé a husté srsti mu nesvědčí bydlení v bytě. Horko nesnáší dobře, naopak miluje zimu.
Je to outdoorový pes, vždy pozitivně naladěný přítel, který má rád celou rodinu, děti i ostatní zvířata. Je to také skvělý hlídač. Nechybí mu inteligence a zvládá i poslušnost. Berňák má klidnou povahu a široké srdce. Vyplatí se mu jeho lásku vracet v náležité péči. Jeho srst vyžaduje pravidelné vyčesávání.
O kvalitní stravě již byla řeč.
Nativia: Tip na kvalitní granule
Jako tip na kvalitní granule pro bernského salašnického psa máme osvědčenou českou značku Nativia. V granulích Nativia pro velká a obří plemena nechybí kloubní výživa, glukosamin a chondroitin sulfát.
Hypoalergenní receptura Nativia, založená na vysokém podílu živočišných bílkovin, je doplněna také o další složky, jako je extrakt z ostropestřce na podporu funkce jater, prebiotika a probiotika na podporu imunity a správný střevní mikrobiom, nebo juka. Obsažené stopové prvky jsou v granulích Nativia ve formě chelátů, tedy v té nejlépe využitelné podobě.
Granule Nativia Maxi pro velká a obří plemena najdete přímo u výrobce tady…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account