132

K oslavám Dne dětí je zajisté příhodnější víkend, a tak je docela dobře možné, že již máte letošní oslavy za sebou…
Jenže Den dětí je jedním z těch svátků, které mají pevný termín. Jeho datum se nestanovuje tak, aby vyšlo na daný den v týdnu. Připadá vždy na 1. červen, ať je to třeba pondělí jako letos. Tedy, alespoň v Česku. Přestože se 1. červen označuje jako Mezinárodní den dětí, OSN v roce 1954 doporučila slavit jako Den dětí 20. listopad.
20. listopadu se Den dětí slaví třeba v severských zemích, jako je Švédsko nebo Finsko, také v Kanadě, ve Francii, ale také v Řecku, Chorvatsku, Slovinsku, Izraeli nebo arabských zemích.
I v takovém Egyptě připadá Den dětí na 20. listopadu, avšak tam je to vzhledem k počasí příhodné. U nás je přece jenom příjemnější slavit dětský den 1. června. 
Den dětí doma?
Na Den dětí 2020 jsme U KOCOURA DOMA připravili program na doma, na sluníčko se přece jenom nedá spoléhat a překvapit může třeba i něco jako karanténa, jak nás přesvědčily minulé měsíce. Nuda to rozhodně nebude, ani doma.
Vypravíte se vlakem do Tanvaldu a okolí, sice virtuálně, ale o cestu a Pohled z vlaku nepřijdete. Objevíte krásy Jizerských hor a možná i poklad, který na vás čeká na konci vaší cesty.
Na cestě k pokladu děti plní nejrůznější úkoly, i ty jsme pro vás připravili, nabízíme inspiraci i tipy na výlet. Poklad, třeba v podobě zlatých mincí už budete muset připravit sami (máme však nápovědu: zlaté mince pořídíte například tady).
*heart*

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account