Chybí vám motivace rozpohybovat věci, které už delší dobu stagnují? Potřebujete dodat odvahu? Máte své sny, vize a představy už léta v hlavě? Tam je jim určitě dobře, ale proč je nedostat ven? A právě s tím vám pomůžou transformační koučky Iveta Mužíková a Barbora Botková. Jejich cestu pojí dlouholeté přátelství a důvěra ve zlomová rozhodnutí, která i jim změnila život. Jsou to spolužačky, kolegyně, sousedky, business partnerky a nejlepší kamarádky. Blondýna a bruneta. Klid a temperament. Protiklady, které se až magneticky přitahují. Nás zajímalo, proč je koučink teď ještě důležitější než byl v minulosti, jak probíhají jejich sezení s klientem nebo proč se přihlásit k unikátní konferenci Be Uniqua Day. Jen čtěte dál…

Koučinku se obě věnujete už poměrně dlouhou dobu, a tak mě zajímá, proč je koučink možná právě teď ještě důležitější než byl v minulosti? 

Iveta: Žijeme v době úžasných možností. Máme nástroje, které nám každý den neskutečně usnadňují život, máme přístup k informacím, k inspiraci, ke kontaktům, cestujeme, učíme se, podnikáme, můžeme si vybírat. To je ta pozitivní perspektiva, ale má to i svoji odvrácenou stránku. Ze všech těch možností a informací jsme zahlcení, porovnáváme se s ostatními, zpochybňujeme se. Chceme být úspěšní a žít ty dokonalé životy, ale bojíme se selhání.. A tak odkládáme rozhodnutí a činy, které vedou za tím, co si opravdu přejeme. To nás následně frustruje a my se dostáváme do kolotoče, ve kterém se střídá namlouvání si, že “takhle je to přece super” spolu s pocity úzkosti a méněcennosti.

Jste transformační koučky. Co si pod tímto označením mám vlastně představit?

Barbora: Že vás naše spolupráce změní od základu (smích). Žertujeme, vlastně je to přesně naopak – společně se k těm základům vrátíme a najdeme, kdo opravdu jste. Zjistíme, jak se na vaše cíle a budoucnost dívá to vaše pravé a autentické já, a co na základě toho začít dělat jinak, aby vaše vize a plány byly v souladu. Ale hlavně, jak ty plány transformovat v opravdový život.

Foto: se souhlasem Biuniq

Mezi vaší specializaci patří témata sebedůvěry, osobní autenticity a nadhledu. Co své klienty při hodinách konkrétně učíte?

Barbora: Především odvaze na všech úrovních a tomu, že opravdu můžou dokázat všechno – pokud vezmou svůj život do vlastních rukou. 

Iveta: V momentě, kdy se naučíme být sami sebou, vidět svoji opravdovou hodnotu a vnímat svoji situaci z jiného úhlu pohledu, máme vyhráno. Začneme přirozeně dělat věci, kterých bychom se předtím báli, nebo do kterých by se nám nechtělo. Suma sumárum – učíme klienty konečně konat. 

Takže jestli to chápu správně pomůžete mi najít motivaci rozpohybovat věcí, které už dlouho odkládám nebo dovednosti, ve kterých stagnuji? 

Iveta: Přesně tak. Koučink je cílově orientovaný – jeho výsledkem je vždy konkrétní akční plán. Čím více budete poznávat samu sebe, tím lépe i pochopíte, jaké silné stránky a dovednosti v konkrétních akcích použít. 

Barbora: Navíc – nebudete na to sama. Práci na sobě za vás sice neuděláme, ale k cíli se dostanete rychleji. Konkrétní kroky ve vaší vizi budou jasnější, na svých cílech udržíte pozornost a hlavně – bude vás to bavit!

Jak s vámi probíhá první sezení s klientem? 

Barbora: Často se setkáváme s tím, že klienti neumí přesně definovat, čeho by chtěli dosáhnout. Mají představu nebo oblast, se kterou chtějí pracovat, ale tápou v konkrétních výsledcích, které chtějí. První sezení tedy věnujeme jasné definici cíle a tomu, kde chce klient být za půl roku. Podíváme se na současný stav, sestavíme vizi a společně si i podle témat rozdělíme, která další setkání povede Bára a která Iveta. 

Foto: se souhlasem Biuniq

Jste dlouholeté kamarádky, spolužačky, sousedky a teď také business partnerky. Platí u vás, že protiklady se přitahují nebo jste ze stejného těsta? 

Iveta: Právě že vůbec! (smích) Nejsme černá a bílá jen vizuálně, ale i ve většině vlastností. Já jsem duší kreativec, když jsem ve svém živlu, chrlím nápady a ulítávám ve vizi té nejlepší budoucnosti; Bára zase zorganizuje a zařídí i zdánlivě nemožné a vždy přijde na to nejpraktičtější řešení. Dlouho jsme se porovnávaly a měly tendence si konkurovat, někdy až závidět (protože jsme vždy jedna druhou za ty protiklady obdivovaly). Až s (relativně nedávným:)) věkem nám došlo, kolik toho dokážeme, když se začneme plně soustředit na vlastní talenty a začneme se doplňovat.

Vzpomenete si, kdy vznikla první myšlenka na založení Biuniq?

Barbora: To s tím vlastně souvisí – věděly jsme, jak skvěle společně fungujeme v byznyse i firmách už dlouho, ale myšlenka na koučovací tandem přišla až minulé léto. 

Iveta: Došlo nám, že nemusíme druhým pomáhat jen každá za sebe, ale že klient může dostat celý ten balíček – dva unikátní přístupy, dva pohledy zvenčí, booster i zklidnění přesně tam, kde potřebuje.

Aktuálně máte před sebou Be Unique Day, který se uskuteční 6. května v Praze. Na co se na něm budou moci vaši klienti těšit? 

Barbora: Čeká nás den plný inspirativních přednášek i praktických cvičení.

Společně se podíváte na to, jak pracovat se stresem, jak najít a především udržet vnitřní harmonii, jak posilovat svoje sebevědomí a plně vstoupit do své opravdové síly a v neposlední řadě, jak se naučit láskyplně přijímat své tělo, náležitě ho vyživovat a pozorně mu naslouchat. Součástí bude i skupinový coaching a afterparty, v rámci které se budeme moci setkat osobně a kde určitě poznáte i jiné zajímavé ženy.

Bude to jízda!

Foto: se souhlasem Biuniq

Pro koho je unikátní konference Be Unique Day to pravé? Proč bych se na ni měla přihlásit?

Iveta: Pokud už na sobě jakoukoliv formou pracujete a cítíte, že chcete od života víc, ale bojíte se opravdu rozhoupat, pak pro vás Be Unique Day může být přelomový. Naučíme vás, jak si sestavit vlastní mapu, abyste věděla, kam dál a ukážeme vám, čím se vybavit, abyste se po cestě neztratila a vždy na ní měla dost síly.

Dostanete od nás vlastně takový starterpack na dobrodružnou cestu za vašimi sny.

Máte nějaké životní motto?

Barbora: Máte na to.

Iveta: Už teď!

Foto: se souhlasem Biuniq – Ladislav Rostaš

Zdroj: autorský text Biuniq

Autorka: Lucie Janotová

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Děkujeme za přínosný příspěvek 🙂

  2. Hodně zajímavý článek, dozvěděla jsem se spoustu nových informací, děkuji.

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Krásná článek, krásné motto, šikulky…

  4. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Pěkný článek, plný inspirace.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account