Świeradów-Zdrój je příjemným lázeňským městečkem, které leží v oblasti Dolnoslezského vojvodství, zhruba 15 minut jízdy od Nového Města pod Smrkem a obývá ho přibližně 5 tisíc lidí. Pro osud města byl klíčový rok 1572, kdy si berlínský lékař Leonard Thurneysser všiml léčivých účinků zdejších pramenů, což ovlivnilo budoucí směřování města směrem k lázeňským službám.

Z místních památek stojí za vidění zejména kostel sv. Josefa postavený v roce 1899 v novogotickém stylu. Pokud budete mít chuť si zasportovat, k dispozici je zde hřiště pro minigolf, skate park nebo aquapark.

Srdcem je lázeňský park a nový lázeňský dům se 45 m vysokou věží. Nahradil původní lázeňský dům, který vyhořel roku 1895. S dalšími lázeňskými budovami ho spojuje osmdesát metrů dlouhá, uvnitř bohatě zdobená kolonáda, která je nejdelší modřínovou kolonádou celého Slezska. Uvnitř kolonády se můžete občerstvit ve stylové kavárně a pochutnat si na místních cukrářských laskominách.

Stezka v oblacích Świeradów-Zdrój

Pokud se vydáte na polskou stranu Jizerských hor, neměli byste vynechat ani zdejší Stezku v oblacích. Unikátní dominanta tyčící se nad lázeňským městem Świeradów-Zdrój Vás zavede do výšky 62 metrů nad zemí, odkud dohlédnete na romantickou zástavbu lázeňského města i přírodní krásy pohraničního okolí.

Nechte se uchvátit atraktivní konstrukcí doplněnou o adrenalinové, vzdělávací i kulturní prvky, na které během cesty po 850 metrech ladně se kroutící lávky narazíte. Vystoupejte až na vrchol, spočiňte na síti ve tvaru kapky nebo vkročte na prosklenou plošinu a zažijte nezapomenutelný pocit, jako když se vznášíte ve vzduchu. Završte návštěvu stezky svižnou jízdou 105metrovým tobogánem. Zpátky z oblak na zemi budete za pár vteřin.

Tagy:
9 Komentářů
  1. Wow tak ťa vyhliadka je skutočne zaujímavá

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Krásné místo a cesta v oblacích musela být úchvatná… díky za příspěvek

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Super za tip, znám akorát podobný název Kudowa-Zdrój – lázeňské město v Polsku. Vyhlášené. To Vaše se mi také moc líbí…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account