I zdravé potraviny mohou v našem těle nadělat paseku. To když je například špatně upravíme nebo konzumujeme nalačno. Proč si některé dobroty raději dopřát, až když nebudeme mít prázdný žaludek?
Následující potraviny si dopřávejte raději s plným žaludkem.
Rajčata
Jsou plná prospěšných látek, jako je vitamin C nebo lykopeny, jež patří k těm nejcennějším antioxidantům. Ovšem na lačný žaludek je raději nejezte. Kyseliny, které rajčata obsahují, mohou zvýšit kyselost žaludku a způsobit tak zažívací obtíže. Především pokud trpíte na pálení žáhy nebo máte žaludeční vředy, s rajčaty raději opatrně. To se ostatně týká i citrusových plodů.
Pálivé pokrmy
Máte rádi k snídani něco ostřejšího? Pak raději zpozorněte. Pálivé pokrmy totiž mohou způsobit podráždění žaludku a s ním spojené nepříjemné křeče. Kterému koření se nalačno raději vyhnout? Především chilli, česneku a zázvoru.
Jogurt
Kysaný mléčný výrobek je snídaní mnohých z nás. Ovšem překvapivě to není nejlepší volba! Ne že by vám nějak uškodil, ale kyselé prostředí v prázdném žaludku zrovna dvakrát neprospěje důležitým bakteriím, které jogurt obsahuje, a naše tělo jich získá jen malé množství. Ideální je proto jogurt konzumovat ještě s něčím nebo až později jako svačinku.
Hrušky
Také hrušky by měly být k snídani spíše doplňkem nebo až zdravou svačinou. Důvodem je poměrně hrubá vláknina, kterou obsahují a která může podráždit prázdný žaludek. Namísto příjemného rána tak můžete zažít spíše bolesti či křeče žaludku.
Sladkosti
Rychle strčit před odchodem do práce do úst bonbon není nejlepší řešení, když se nestíháte ráno nasnídat. Jistě, možná dodáte tělu nějakou tu energii, ale kvůli takové dávce cukru na lačný žaludek narušíte v organismu produkci inzulinu, což může vést z dlouhodobého hlediska k celé řadě potíží.
Perlivé nápoje
Máte rádi bublinky? Pak si je raději nechejte na pozdější denní hodiny, kdy už máte za sebou nějaké to jídlo. V opačném případě totiž perlivé nápoje mohou způsobit nepříjemné nadýmání. Navíc pokud namísto snídaně popíjíte nejrůznější limonády, vězte, že ani řada látek, které obsahují, prázdnému žaludku neprospějí.
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account