Optimistická maminka Lenka Bukačová je další z tváří našeho Dne, kdy se budu mít ráda, na který se už velmi těšíme a srdečně vás všechny zveme 20. 1. 2018 do OC Atrium Flora.

POTVRĎTE ÚČAST NA FB UDÁLOSTI A MÁTE OD NÁS DÁREČEK V KAPSE *heart*

Někdy náš život ovlivní rozhodnutí, někdy osud, karma nebo zdravotní překážky. Lenky touha po dětech zůstávala dlouho nenaplněná a napadalo jí, zda na to nemá vliv opravdu rodinná karma. Pradědeček měl 20 sourozenců a kromě její maminky nemohla mít žádná žena děti. Dívala se na to však pozitivně, realizovala zajímavé projekty a nikdy neztratila naději. Dnes má dvě krásné a zdravé děti a celou řadu projektů. Někdy stačí vykročit jinou cestou a vše se pohne kupředu. 

„Nemoc bývá odrazem naší duše, proto o ni pečujme, relaxujme… třeba tancem!“
Co pro Vás znamená zdraví?
Zdraví často bereme jako automatickou součást našeho života. Přejeme si ho navzájem k životním jubileům, aniž vůbec oceňujeme jeho hodnotu. Ta často přichází až se zdravotními obtížemi někoho blízkého, nás samotných, věkem a zkušenostmi. Pro mě osobně je zdraví spojení psychické pohody a fyzické zdatnosti úměrné věku. 
Co se muselo přihodit, abyste si jeho hodnotu opravdu uvědomila?
Vlastně nedokážu na tuto otázku přesně odpovědět, zatím jsem díkybohu žádné vážnější komplikace neměla. Spíš stále častěji zjišťuji, že zdravotní problémy mohou být odrazem naší mysli. Prostřednictvím nemocí vyplují na povrch věci, o kterých nechceme vědět, které si nepřipouštíme, a nebo, kterými se trápíme. V každé nemoci zkusme hledat příčinu ve svém životě, jednání, myšlení a trápení. A někdy třeba i věci mezi nebem a zemí.
Když se mi několik let nedařilo otěhotnět, napadla mne i myšlenka nějakého generačního zatížení nebo jakési kletby. Maminka mi totiž vyprávěla, že můj pradědeček Filip byl z 21 dětí. Sama nechápu, jak to mohla jedna žena zvládnout. Všechny děti se dožily dospělosti a bylo to 18 kluků a 3 holky. Kluci vystudovali, můj praděda prý uměl 7 jazyků a pracoval na recepci jednoho pražského hotelu. Ale ty 3 sestry se ani jedna nevdala a ani jedna neměla děti. Pravý důvod neznám, ale myslím si, že s péčí o sourozence pomáhaly mamince a samy se svého rodinného života vzdaly, nebyl pro něj prostor, nebo prostě nechtěly.
A tam si říkám, jestli nevzniklo něco, co si ta generace dalších žen nese v sobě. Nějaké vyčerpání duší, nebo vyřčenou kletbu vyčerpáním z tolika dětí. 
Když se ohlédnete, co byste nyní ve svém životě udělala jinak?
Nic, vše se má stát tak, jak má. Kdybych něco udělala jinak, dnes jsem někde jinde a dělám třeba úplně něco jiného 🙂 Každá událost v mém životě mi dala nějakou emoci, zamyšlení, ponaučení. Jsem za vše ráda a vděčná. Jsem to já.
Co pro Vás znamená krása?
Spojení určitého duševna a příjemného vzhledu, který se vyjasní třeba úsměvem 🙂 Je to něco tak neurčitého, subjektivního, stále se proměňujícího… možná v tom je ta krása. Že i tu krásu v sobě a kolem nás si můžeme tvořit my. Ve svých myšlenkách, ve svém srdci, v očích a úsměvech lidí kolem nás, v přírodě, dětech a určité dokonalosti světa.
Jaká alternativní metoda Vám v životě nejvíce pomohla?
Myslet pozitivně. Snadno se to říká, ale není to vždy jednoduché. Jsem přesvědčená, že se to dá postupně naučit. Co člověk vysílá, to se mu vrací. Když budete myslet na to, jak se vám tohle nebo tamto nepovede, je velká šance, že se to opravdu pokazí. A u věcí a událostí, které se v první chvíli zdají být šílené, nechat odeznít první emoce a podívat se na to z jiného úhlu pohledu. Často mi to pomohlo a já zjistila, že se vlastně stalo to nejlepší, co mohlo. 
A s ohledem na fyzické zdraví – určitě recepty na léčení všeho možného mojí babičky a maminky. Naše předešlé generace žen byly velice moudré. Čerpaly z přírody a zkušenosti a rady si předávaly jako dar z pokolení na pokolení. My dnes někdy věříme antibiotikům více, než radám babičky či vlastní intuici. Samozřejmě nyní píšu o drobnějších zdravotních komplikacích. V těch vážnějších moderní medicína umí často zázraky.
Máte sama sebe ráda?
ANO! Musím říct, že se zdravým sebevědomím jsem neměla nikdy velký problém, i když v mém životě občas byly momenty, kdy jsem si nevěřila. 
Když mi bylo 20, chtěla zapadat, z jinakosti jsem měla obavu. Teď ji vyhledávám, inspiruje mne, nutí k zamyšlení, přehodnocení, padají předsudky. Také musím říct, že se mé sebevědomí posílilo i v době, kdy jsem byla na mateřské a poté rodičovské dovolené. Utřídila jsem si priority, naučila říkat NE, a to nejdůležitější, za co jsem nesmírně vděčná a děkuju za to, přestalo mi záležet na tom, co si o mě lidi myslí. Samozřejmě krom mých nejbližších, rodiny a přátel, jejichž názor je pro mě důležitý. Odlehčilo to neuvěřitelně mojí duši.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account