Cítit se silné a krásné je ten nejlepší pocit. Pro mnohé z nás jsou vlasy, koruna hlavy tím, co k tomuto pocitu dopomáhá. Některá vlasy ráda barví podle nálady, jiná si s oblibou tvoří rozličné účesy. Většina z nás také o své vlasy pravidelně pečuje, aby vypadaly co nejlépe a byly zdravé a krásné. A během dnů, kdy vypadají zkrátka úžasně, se cítíme neporazitelné. Představa, že o své vlasy najednou přijdeme, je pro většinu z nás nepředstavitelná. Některým ženám ale do života vstoupilo vážné onemocnění, v jehož důsledku o o své milované kadeře přišly. Proto se značka Pantene rozhodla tyto ženy podpořit a pošesté spouští projekt Pantene Silná a Krásná ve spolupráci s drogerií Teta a nadačním fondem Daruj vlasy, díky kterému mohou tyto ženy opět získat své ztracené kadeře. Pomozte onkologickým pacientkám získat pocit krásy a síly i vy!

Co pro vás osobně znamenají vlasy? Korunu krásy, symbol mládí a zdraví nebo prostředek k sebevyjádření? Vlasy jsou důležité pro mnoho z nás. Dodávají nám pocit krásy, síly, sebevědomí. Můžeme se skrze ně realizovat a vyjadřovat naši náladu, postoj nebo třeba životní styl. Když procházíme náročným životním obdobím, řada z nás si změní účes nebo třeba barvu vlasů. Díky tomu se pak cítíme připraveni na nové výzvy a staré časy necháváme za sebou. Některé ženy se však s náhlou změnou potýkají nikoliv ze svého vlastního rozhodnutí, ale v důsledku náročné životní situace, když jim do života vstoupí vážné onemocnění. V důsledku léčby tak přicházejí nejen o svůj dosavadní život, ale i o své milované kadeře.

Ve srovnání s vážným onemocněním a náročnou léčbou se nám ztráta vlasů může jevit jako malicherná záležitost. Pro řadu pacientek je však tato změna psychicky náročná a může způsobovat úzkosti, deprese i nízké sebevědomí. Některým pacientkám také vadí soucitné a zvídavé pohledy kolemjdoucích, kteří často poznají, že daná žena bojuje se zákeřnou chorobou.

Proto se značka Pantene pomohla těmto ženám pomoci a již po šesté spouští projekt Pantene Silná a Krásná ve spolupráci s nadačním fondem Daruj vlasy a drogerií Teta.

„Je nám potěšením, že i v letošním roce můžeme navázat na náš úspěšný projekt Pantene Silná a Krásná a ve spolupráci s nadačním fondem Daruj vlasy a drogerií Teta již po šesté pomoci onkologickým pacientkám znovu získat krásné kadeře, o které v důsledku nemoci přišly. Každá žena si totiž zaslouží, aby se cítila krásná a silná. Bude nám potěšením, pokud se do pomoci zapojí i naši spotřebitelé a skrze své oblíbené produkty, které jim dělají radost každý den, tak přispějí i na dobrou věc,“ dodává Neven Kružljak, marketingový ředitel ve společnosti Procter & Gamble.

Foto: se souhlasem Procter & Gamble

Kvalitní paruka je finančně náročná

Když se řekne paruka, většině naskočí v hlavě obraz podivné a nepřirozené paruky ze syntetických vlasů různých barev. Nejenom pro onkologické pacientky se však v současnosti vyrábí kvalitní autentické paruky z pravých vlasů přímo na míru. Taková paruka, která je od pravého účesu téměř k nerozeznání, je však velmi nákladnou záležitostí, kterou si ne každá pacientka může dovolit. Na výrobu jedné takové paruky jsou potřeba nejen kvalitní vlasy – až 200 gramů, ale i finance. Proto je pro onkologické pacientky již několik let tvoří nadační fond Daruj vlasy, který žadatelkám poskytuje tyto paruky zcela zdarma.

„Velice si vážíme našich partnerství, jako je to se značkou Pantene, díky kterému můžeme i letos pomoci žadatelkám ze strany onkologických pacientek a věnovat jim kvalitní paruku z pravých vlasů vyrobenou na míru přímo pro ně,“ dodává Ing. Ondřej Suchý, CEO nadačního fondu Daruj vlasy.

Pomozte s Pantene onkologickým pacientkám

Pokud i vy chcete pomoci onkologickým pacientkám znovu získat pocit síly a krásy, nemusíte pomáhat jen tak, že darujete své kadeře. Díky projektu Pantene Silná a Krásná stačí, když od 3. srpna do 25. září zakoupíte v drogeriích Teta své oblíbené produkty od značky Pantene a společnost Procter & Gamble, pod kterou značka spadá, věnuje 2 Kč z každého prodaného výrobku na výrobu paruk z pravých vlasů pro onkologicky nemocné ženy, které si o ně u nadačního fondu Daruj vlasy zažádají. Udělejte si zásobu svých oblíbených šamponů, masek nebo laků a olejíčků a pomozte onkologickým pacientkám znovu získat pocit síly a krásy. Protože každá pomoc se počítá.

Zdroj: Procter & Gamble

Foto: Shutterstock a se souhlasem Procter & Gamble

Tagy:
6 Komentářů
 1. HelenaSvatková 7 měsíců ago

  Vlasy mám krátké, ale přemlouvám mého vnuka, který má dlouhé vlasy, aby je daroval právě na paruku. Co se týká produktů Pantene, tak to je kvalitní značka a kupuji si jí.

 2. NelaVávrová 7 měsíců ago

  A díky bohu za tyhle možnosti. V dnešní době jsou tak krásne paruky, že bych si je i já sama pořídila. Neboť jsme nezdedila tak krasne vlasy.

 3. NelaVávrová 7 měsíců ago

  Já bohužel nemám vlasy co bych mohla darovat, ale moje dobrá kamarádka šla z dlouhých na krátké a darovala. Má u mne velký obdiv.

 4. Lenka Hudečková 7 měsíců ago

  Perfektní jsou ženy, co darují vlasy, máte můj obdiv.
  Já nosím krátké, a navíc mé vlasy jsou tuhé, asi by nebyly vhodné na paruku, ale to nevím.
  Před 13.ti lety jsme s mojí maminkou vybíraly paruku pro ni, byla moc pěkná, ale mamka si ji “užila” jen pár měsíců 🙁

 5. Romana Mlynářová 7 měsíců ago

  Určitě zakoupím produkty Pantene.

 6. Emília Balonová 7 měsíců ago

  uz dvakrat som darovala po 40 cm vlasov a chystam sa o rok znova, ked zase dorastu do potrebnej dlzky

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account