Vdávala se mladá, se svými přirozeně tmavě hnědými a kudrnatými vlasy až téměř do pasu. Ve skutečnosti v sobě cítila divokost, ale navenek se tvářila trošku jinak. Chtěla být hodná holka a dělat vše správně. Byla tvárná a vlastně i trochu naivní.  

Porodila syna, potom dceru. Po pár letech začala být více nespoutaná, říkat, co si doopravdy myslí, neschovávala už tolik svoje pocity. Manžel byl víc a víc překvapený, ztrácel kontrolu a občas i hlavu. On hodně křičel, ona víc mlčela. Čím víc sílil jeho hlas, tím víc sílila i její vnitřní síla. 

Zjistila, že jí lže a dost možná i podvádí. To byla poslední kapka. Zapíral, křičel, později plakal a zapřísahal ji, aby zůstala. Prý se vlastně nic nestalo. Nevěřila mu. Ponořila se do sebe a začala objevovat svou hluboko ukrytou ženskou sílu. Pozorovala své pocity, kromě jiného vnímala i tiše bublající hněv, hluboký vztek a léta potlačovanou divokost.

Takhle to dál nejde… 

Jednoho rána se probudila a věděla, že odejde. Začala v tichu přemýšlet, co musí udělat.  

Jednoho dne venčila psa a potkala muže. Taky venčil psa. Jejich oči se potkaly a ona ucítila něco, co už dlouho ne. Potkávali se pak častěji, usmál se, ona taky. Začal mluvit, ona odpovídala. Pozval ji na kávu, ona šla.

Aféra

Najednou měla i ona tajemství. Věděla, že její manželství je u konce a že je úplně jedno, jak dopadne tahle její „letní” láska. Bylo jí dobře. Tenhle muž může být jen převozníkem a může být i budoucím partnerem. Je to jedno! Teď je důležitá ona. 

Rozvod

Tahanice o děti. Zamilovanost. Klid. Naděje. Strach… a stříhání vlasů! Najednou věděla, že její vlasy musí pryč. Cítila, že se potřebuje odstřihnout od minulosti. Od svého manžela, od svého starého já, od všech nepříjemných pocitů.

Vlasy má teď dlouhé jen 5 cm a nechala se odbarvit na blond. Září sebevědomím, radostí ze života a vírou v lepší zítřky. Manžel nechápe a ze všech sil se snaží zastavit rozvod. Je pozdě. Ona už nechce. Je jiná. Nejen její vlasy, celá její bytost je jiná. Vlasy jsou jen demonstrací toho, jak se cítí. 

Zažila jste něco podobného?

Nemusí to být jen příběh o vztahu k partnerovi, může to být příběh o vztahu k čemukoli nebo komukoli, dokonce i k vám samotné. Příběh o ztrátě, či nalezení něčeho/někoho nového.

Za svou 20letou praxi jsem za kadeřnickým křeslem mluvila se stovkami žen, které byly často nesmírně překvapené, co vše se dá za vlasy ukrýt. 

Změna účesu, ale i péče o vlasy, jim přinesla nejen krásnější a zdravější vlasy, ale také krásnější životní okamžiky. Od „pouhého” uvědomění, co nechtějí a co naopak chtějí, až po zásadní změny v jejich životech (změna partnera, změna práce, změna vnímání sebe sama).

Zvu vás do minikurzu zdarma, kde se mnou můžete objevit kouzlo svých vlasů. Můžete se těšit nejen na tipy a praktické rady v péči o vlasy, ale také na to, jak spolu souvisí vlasy a životní situace, které se nám dějí. 

OBJEVTE KOUZLO SVÝCH VLASŮ

Minikurz OBJEVTE KOUZLO SVÝCH VLASŮ proběhne ve FB skupině, od pondělí 27. 9. do čtvrtka 30. 9. Těším se na vás a na vaše báječné AHA momenty! Hanka – expertka v péči o vlasy a pokožku. Přihlásit se můžete tady.

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account