107

Někdy nám děti s úklidem pořádně zavaří. Třeba když to přeženou s kreativitou a pokreslí voskovkou stěnu, upustí pero na kalhoty nebo v kapse zapomenou nezabalenou žvýkačku. Jak na nejčastější dětské nehody v domácnosti?
Máme pro vás jednoduché triky, kterými si poradíte s každou „dětskou““ skvrnou!
Nechtěné umělecké dílo
Samozřejmě, že vaše dítě ví, že po zdech se nekreslí. Jenže nehody se občas stávají. Ještě než dostanete záchvat paniky, že voskovku ze zdi nedostanete, zkuste smíchat sodu s vodou do tužší pasty a tu s pomocí houbičky jemně vetřete do zdi. Poté houbičku vyperte a navlhčete ji v mýdlové vodě, kterou postižené místo ještě přetřete.
Dopis na kalhotách
Upadlo vašemu dítku pero do klína? Žádný problém. Buď můžete zkusit místo lehce vyzmizíkovat, pokud máte čím, nebo namočte do alkoholu vatový tamponek a místo jemně vyčistěte. Poté ještě kalhoty vyperte v pračce.
Kresba na podlaze
Zaznamenali jste na podlaze čáru fixou? Pak vyrazte do koupelny pro zubní pastu. Tou pak skvrnu jemně vyčistěte. V závislosti na typu podlahy můžete použít buď měkký hadřík či houbičku, nebo zubní kartáček. Poté jen pastu setřete vlhkým hadrem.
Třpytivé nadělení
Miluje vaše dcerka nejrůznější tvoření a třpytky? Pak je jasné, že když se třpytky rozsypou po podlaze, je zaděláno na pořádný problém. Na smetáček a lopatku rovnou zapomeňte, s nimi budete třpytky roznášet po bytě ještě další týdny. Raději sáhněte po vysavači. A poté ještě po lepivém válečku. Jen tak zajistíte, že ze země zmizí všechny třpytky.
Překvapení v kapse
Děti si na nás občas přichystají různá překvapení. Jdete prát kalhoty a při kontrole kapes jste narazili na jednu zalepenou žvýkačkou? Stanou se horší věci! Prostě daný kousek oblečení vezměte, vložte jej do sáčku a na dvě až tři hodinky jej nechejte odpočívat v mrazáku. Pak co nejrychleji (aby moc neroztála) žvýkačku vydrolte.
Samolepicí pohroma
Děti milují nejrůznější samolepky. Ovšem ne vždy je nalepí tam, kde by se nám to líbilo. Skončilo nějaké oblíbené zvířátko třeba na vašem okně či obývací stěně?  Pak smíchejte stejné množství sody a kokosového oleje a vzniklou pastou štědře pomažte nechtěnou samolepku. Nechejte přibližně 10 minut působit (záleží na typu samolepky) a poté ji smyjte.
Hračky jako nové
Zasloužily by si hračky vašeho potomka také pořádnou očistu? Nebojte, většinu nebudete muset prát a mýt v ruce. Většinu plyšáků můžete „prohnat“ jemným cyklem v pračce, plastové a gumové hračky jednoduše svěřte myčce nádobí.
Foto: Shutterstock
Autorka: Lucie Pražáková

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account