Dobrá rada od Zuzany Michálikové: Jak vylepšit byt a najít díky tomu muže svých snů?
Zuzana Micháliková je koučkou osobního rozvoje a lektorkou feng-šuej. Toto slovní spojení znamenalo ve staré Číně udržovat ve správné rovnováze vítr (feng) a vodu (shui), dnes označuje tradiční čínské učení zabývající se vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii a umožnit nerušené plynutí energie čchi, přičemž oním prostorem může být dům, byt, pracoviště, ale i zahrada nebo obchod, kam chodíte nakupovat. Zkrátka a dobře všechna místa, od nichž požadujete, abyste se tam cítila dobře. A nejen vy sama, ale i váš partner, kterého si do života můžete přivést právě díky feng-šuej.
Že by za to, že jste roky singl a pořád nemůžete najít partnera, mohl i váš byt? Už staří Číňané věděli, že úpravami svého okolí může výrazně vylepšit svůj život. Úpravy v bytě nesouvisí s atraktivitou ani sexappelem. Nepřinesou vám vysněného prince, ale otevřou vám mysl i srdce a vašemu okolí naznačí, že jste připravena. A na to už muži slyší. 
Největším prohřeškem většiny svobodných žen je, že v jejich bytě není pro chlapa místo. Vlastně je všude obsazeno. Zkuste se rozhlédnout po svém bytě a představit si, že vám dnes u dveří zazvoní váš vyvolený. Má si kam dát věci do skříně? Má si kam v koupelně položit alespoň kartáček na zuby? A co ložnice? Měl by vůbec kde spát? Máte pro něj peřinu a polštář? Nikoliv odložené ve skříni, ale přímo ve vaší posteli. Máte povlečeno pro dva? Představte si svůj byt jako objednávkový formulář, kde skrze symboly ukazujete vesmíru, co ve svém životě chcete. 
Začněme prakticky. Podívejte se do oblasti partnerských vztahů ve vlastním obývacím pokoji. Konkrétně je to část místnosti ležící v pravém zadním rohu, když se postavíte do dveří čelem do obýváku. Zapište si vše, co vidíte. Televize, křeslo, fotka vašich dětí, jeden květ, knihovna … Co jsou v ní za knihy? Válka Jih proti Severu, nebo červená knihovna? Zkuste se teď na celou oblast podívat znovu a vnímejte věci jako symboly. Co si do svého partnerského života objednáváte? První, co byste měla změnit, pokud už nechcete být singl, je začít ve svém bytě využívat symboliku dvou. Použijte svíčky, květy – ty zhruba stejně vysoké, chcete-li mít vyrovnaný vztah. Když máte v obýváku velký banánovník a vedle něj krčící se malou rozkvetlou fialku, váš vztah bude zřejmě přesně odpovídat těmto dvěma kytkám: žena marně hledající sílu projevit se před svým “velkým” manželem.
Druhým objednávkovým formulářem pro váš vztah jsou obrazy, plakáty a fotografie. Co na nich máte? Je na nich párová symbolika, lebka, nebo skrčená stařena sedící u domu a vyhlížející kohokoliv, kdo by ji rozveselil? Máte na obraze rozbouřené moře, nebo maják, který každou chvíli spláchne vlna? Pokud na některém z děl máte pár, zkuste se zamyslet jaký. Co ve vás evokuje a jestli si takto představujete lásku a partnerství pro sebe. A doporučení třetí – zkuste partnerství, tedy oblasti  v pravém zadním rohu místnosti, nestavět do cesty televizi ani počítač. Tato rada ostatně funguje i pro zadané: pokud se každý večer divíte, že nejlepším kamarádem partnera je ovladač od televize, možná ji zkuste posunout o pár centimetrů jinam. Změna nastane, aniž by si toho pořádně všimnul.
Netlačte, laďte. Nemusíte podle feng šuej řídit každý krok ani dělat nákladné finanční úpravy. Často stačí opravdu málo – třeba vymalovat nebo ustlat postel pro dva, přestože druhého teprve hledáte. Když se budete cítit dobře u sebe doma, budete pohodu vyzařovat i navenek. A kdo by nechtěl tu vaši pohodu ochutnat?
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account