Chcete-li zachovat pojivovou tkáň silnou, jezte hodně potravin bohatých na antioxidanty, jako jsou pomeranče, jahody, brokolice, rajčata a hrášek, které všechny obsahují vitamín C – účinný vitamín, pokud jde o obnovení struktury pokožky. Antioxidanty pomáhají tělu zbavit se volných radikálů, což jsou molekuly, které se spojují s rakovinou a předčasným stárnutím.
Jezte více jablek.
Jablka nejsou příliš kyselé, ale toxiny jsou, takže jablka mají tendenci vrovnať jejich pH. Pektin v jablkách, je rozpustný typ vlákniny, která pomáhá při detoxikaci zažívacího traktu tím, že vás donutí použít toaletu častěji. Hrušky, banány, citrusové plody, mrkev a zelí všechny obsahují pektin.
Vyhněte se nadbytečnému cukru.
 
Nejenže příliš velkým množstvím cukru získáte kilogramy, ale jeho nadbytek zasahuje do způsobu, jakým naše tělo metabolizuje vitamín C – vitamin, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu a elastinu.
Vyberte si čerstvé potraviny, syrové ovoce a zeleninu.
Příliš zpracované a rafinované potraviny jsou plné přísad, konzervačních látek, tuků a soli, které zatěžují systém odstraňující toxiny ve vašem těle. Tím, že jíte ovoce a zeleninu syrovou, získáte maximální užitek z vitamínů, které obsahují.
Cibule a česnek obsahují sloučeniny síry, které posílí váš imunitní systém, což na oplátku sníží zátěž na váš lymfatický systém. Také čistí krev a lymfu od toxinů.
Jezte biopotraviny.
 
Biopotraviny jsou bez pesticidů, insekticidů, hormonů a umělých dochucovadel, což sníží počet toxinů se kterými se vaše tělo musí poprat.
Voda, voda, voda.
Zůstaňte dostatečně hydratováni, ale nepřehánějte to. Pití příliš mnoho vody může vyplavit z vašeho systému důležité elektrolyty. Nechte žízeň být vaším průvodcem.
Šťáva z citronu.
Začněte den vypitím poháru teplé vody s trochou šťávy z citronu. To nastartuje vaše játra.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account