Oslavte v úterý 29. září Světový den srdce. Podle zjištění Světové federace srdce jsou onemocnění srdce a mrtvice hlavními příčinami úmrtí na celém světě. 
Září je měsíc věnovaný prevenci srdečních onemocnění, k níž nabádá právě Světový den srdce, který připadá na 29. září. Zamysleme se spolu nad tím, jak se o své srdce a cévy lépe starat a zachovat si jejich zdraví.
Srdeční choroby zdaleka nejsou jen nevyhnutelným důsledkem našich genetických dispozic. Máme mnoho špatných návyků, kterými žijeme a které našemu srdci škodí. Nejrizikovějšími faktory jsou samozřejmě obezita a také kouření.


Obezita a vysoký cholesterol – změňte svůj životní styl včas!
Nadváze a obezitě patří první dvě místa na žebříčku nejčastějších příčin onemocnění srdce, významně přispívají také ke vzniku aterosklerózy. Udržováním se v kondici a při standartní hmotnosti můžeme přitom toto riziko pozitivně ovlivnit až o devadesát procent. To už přece za trochu námahy stojí. Cholesterol je tuková látka, kterou k životu bezvýhradně potřebujeme. Přesto si musíme udržovat jeho hladinu v normálu, je-li ho v krvi příliš, naše zdraví může být znatelně ohroženo. Jeho nadbytek ucpává cévy a vytváří sraženiny, výsledkem může být uspíšení srdečního infarktu i mozkové příhody.
Přestat kouřit má smysl i po mnoha letech a ve vyšším věku
Posilujte své srdce pohybem a zdravou životosprávou, vyplatí se to!
Červené víno pro zdravější srdce? Zkuste nealkoholické!
Zdroj obrázků: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account