Často postačí poohlédnout se jen po tom, co máte doma, a výsledky mohou být stejně ohromující. Jak tedy získat zářivě bílý úsměv přírodní cestou?
Sůl a zázvor
Budete potřebovat čerstvý zázvor, sůl a citron. Zázvor oloupejte a nastrouhejte najemno. Dále budete potřebovat asi čtvrt lžičky soli, který přidejte k zázvoru, nakonec přidejte pár kapek citronu a vše smíchejte. Naneste na zuby zubním kartáčkem a nechte několik minut působit. Poté smyjte a kochejte se výsledkem. Je patrný prakticky okamžitě, ale rozhodně se nejedná o nejšetrnější cestu, jak si vybělit zuby. Zubař by s použitím citronu určitě nesouhlasil, jelikož má tendenci narušovat zubní sklovinu. Hodí se ho tedy použít jen jako poslední záchranu, ale určitě ne pravidelně.
 
Kaolinový jíl
Sypký jíl smíchejte s vodou a vytvořte konzistenci zubní pasty. Tu pak opatrně nanášejte na zuby a jemným pohybem je čistěte. V žádném případě netlačte. Kaolínový jíl pomůže odstranit nánosy nečistot a zubného kamene a zuby budou o poznání bělejší již při prvním použití.
 

 

Kokosový olej a máta
Účinky kokosového oleje jsou skutečně skvělé. Není sice zrovna příjemné válet v puse olej, ale je to rozhodně nejlepší cesta, jak vybělit zuby. Díky obsahu kyseliny laurové zuby bělí s minimálním poškozením a odstraní i přítomné bakterie. Pokud jej navíc smícháte i s trochou nasekaných mátových listů, dosáhnete i příjemné chuti a vůně oleje, který navíc bude mít i antibakteriální účinky. Lžičku kokosového oleje s mátou stačí nanést na zuby a nechat působit 10-15 minut.
 
Jedlá soda a peroxid vodíku
Účinným receptem na bílé zuby je i smíchání jedné lžičky jedlé sody s trochou peroxidu vodíku. Směs naneste na dvě minuty na zuby. Poté si zuby opláchněte, v žádném případě směs nepolykejte. Jedlá soda zuby zpevní a zároveň šetrně odstraní skvrny na zubech i případné bakterie či zápach. Používat sodu místo pasty byste ale měli maximálně dvakrát do měsíce, aby nedošlo k poškození skloviny a dásní.
Jablečný ocet a soda
Jedlou sodu můžete úspěšně využít i kombinaci s jablečným octem. Společně tvoří velmi silnou dvojici, kterou stačí vyplachovat ústa a za chvíli budou zuby hned o nějaký ten odstín světlejší.
 
Zederach indický
Tato málo známá rostlinka je pro zuby takovým malým zázrakem. Stačí ji vyvařit ve vodě a vzniklou tekutinou vyplachovat ústa. Váš úsměv bude nejen bělejší, ale posílí se i vaše zuby a dásně.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account